صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود؛ به هیچ عنوان در شأن این مردم انقلابی شهرستان نیست.

به گزارش چشم برخوار؛پس از افزایش قیمت روزانه و بی رحمانه گوشت قرمز، مسئولان اقدام به واردات و توزیع گوشت آسیای میانه با قیمت پایین تر در بین مردم شدند.

اما  روش فعلی در نحوه توزیع گوشت و مرغ دولتی مربوط به دهه‌های گذشته و اوایل انقلاب است که هیچ اطلاعاتی از مردم در دسترس نبود و این روش توزیع امروز کاملا منسوخ است. صف‌های طویل مردم در مقابل فروشگاه‌ها برای تهیه گوشت و مرغ و مایحتاج اولیه زندگی خود؛ به هیچ عنوان در شأن این مردم و انقلاب اسلامی که در 40 سالگی آن قرار داریم، نیست و جز شرمندگی برای دولت و مسئولان چیز دیگری را برای به دنبال ندارد.

#پیام_شهروندان و #پاسخ_مسئولان

#نقد_شهروندی #چشم_برخوار

باسلام خسته نباشید
میخواستم بدونم چرا شهر دولت آباد تعاونی ندارن اینهمه گوشت و مرغ دولتی که میاد برا خرید مردم کجا میره چرا به مردم اطلاع رسانی نمیشه؟!
بیشتر اقشار مردم در دولت اباد کارگر هستند اونم کارگر ساختمانی که شب عید پولی واسه خرج کردن ندارند چون قبلش زمستون بوده ونتونسته کار کنه .عیدی هم که ندارند لا اقل این گوشت و مرغ دولتی رو جوری درست تقسیم کنید که یک کارگر خجالت بچه ش رو نکشه
لطفا حرفهای منو به نماینده گزارش بدید خدا وکیلی این کارگران خیلی مشکلات دارند اکثرا دارن سکته میکنند یا معتاد شدند به خاطر بی کاری وبی پولی اونا یک عمر کارگری کردند الانم جای دولتی براشون نیست که بخواهند بروند بروند.

 

پاسخ عباس نقدی(مدیر جهاد کشاورزی شهرستان برخوار):

سلام
توزیع گوشت برعهده کمیته تنظیم بازار متشکل از نمایندگان فرمانداری واداره صمت و جهاداست
معرفی گوشت بر اساس داشتن کد اقتصادی و صرفا توسط تعاونی هاست که تحویل و توزیع بر عهده اداره صمت است و هر سوالی از ریاست اداره صنعت و معدن شهرستان آقای کرمی جویا شوید
مرغ هم فقط آنهایی که کد اقتصادی دارند و اواویت تعاونی ها بوده است و در صورت پیشنهاد در وقت اداری به مهندس جابرزاده در اداره جهاد مراجعه نمایید.

پاسخ علی داوری رئیس اتاق اصناف شهرستان برخوار :

با عرض سلام

راجع به زمان ومکان عرضه گوشت ومرغ دولتی تنظیم بازاری باید عرض کنم تاکنون مسئولیتش با جهاد کشاورزی وتعاونی روستایی بوده و متاسفانه با اصناف واتحادیه مربوطه هیچگونه همکاری وهماهنگی علی رغم توصیه مسئولین بالا دستی و عملکرد خوب اصناف در موارد مشابه نداشتند و لیکن قراره از این پس اداره محترم صمت و باطبع اصناف متولی این مهم باشند که دراین صورت من و مجموعه اصناف به مردم عزیز شهرستان قول خواهم داد که از تمام ظرفیت خودمون استفاده وبهره گیری نموده امید که رضایتمندی حداکثری را شاهد باشیم.