مام جمعه شهر دولت آباد گفت:

دستاوردهای سفر ریاست جمهوری به عراق مطلوب بود

سفر در کمال امنیت و آرامش صورت گرفت و رئیس جمهور به سه شهر عراق؛ بغداد، نجف و کربلا ، نشان از این دارد که سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در قبال عراق و همسایگان اصولی و بر اساس حسن همجواری و منافع مشترک بوده و مداخله جویانه نبوده است

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به سفر ریاست محترم جمهور به عراق اشاره کردند و اظهار کردند: این سفر بحمدالله در کمال امنیت و آرامش و با استقبال خوب دولت و ملت عراق سپری شد.
ایشان به نکاتی در این سفر اشاره کردند:
۱٫استقبال خوب مسئولین عراقی که ریاست محترم جمهور با اکثر آنها دیدار و گفتگو داشت. این مسئله نشان دهنده این است که به ایران اسلامی علاقه دارند و تطمیع و تهدیدهای آمریکا در آنها اثر نکرده است.
۲٫ اینکه این سفر در کمال امنیت و آرامش صورت گرفت و رئیس جمهور به سه شهر عراق؛ بغداد، نجف و کربلا رفت، نشان از این دارد که سیاستهای جمهوری اسلامی ایران در قبال عراق و همسایگان اصولی و بر اساس حسن همجواری و منافع مشترک بوده و مداخله جویانه نبوده است به همین جهت افکار عمومی و مردم کشورهای همسایه موافق سیاست های جمهوری اسلامی بوده اند، اگر اینطور نبود مثل رئیس جمهور آمریکا باید چراغ خاموش و مخفیانه این سفر صورت می گرفت.
۳٫ از نظر اقتصادی دستاوردهای بسیار مهمی دارد. اینکه مسئولین عراقی اعلام کردند که به تحریمهای آمریکا توجهی ندارند و مبادلات تجاری را افزایش دادند که به ۲۰ میلیارد دلار رسید این مسئله اتفاق خوبی است برای دور زدن تحریمها و بهبود وضع اقتصادی کشور.
۴٫ چنین روابطی با دیگر همسایگان هم باید باشد مثل افغانستان، پاکستان، ترکیه و آذربایجان که در راستای بیانیه گام دوم انقلاب هست که آقا فرمودند یکی از فرصتهای مادی کشور بازار بزرگ منطقه است ۱۵ همسایه با ۶۰۰ میلیون جمعیت.
حجه الاسلام و المسلمین محمود آبادی همچنین، روز یکشنبه دهم رجب سالروز ولادت باسعادت امام جواد علیه السلام است را پیشاپیش تبریک گفتند و به روایتی از امام جواد علیه السلام پرداختند که می فرماید: « تَأْخِیرُ اَلتَّوْبَهِ اِغْتِرَارٌ » تأخیر در توبه کردن فریب خوردن است، نگوییم فردا توبه می کنیم، در پیری توبه می کنیم، شاید فرصت نکنیم و ناگهان مرگ سراغ انسان بیاید، کما اینکه می بینیم افرادی را که ناگهان اجل سراغ آنها آمده است و فرصت چشم به هم زدن هم نداشته اند. از فرصت ماه رجب برای توبه و استغفار استفاده کنیم.
محمود آبادی همچنین، روز ۲۹ اسفند مصادف با ۱۳ رجب سالروز ولادت باسعادت حضرت علی علیه السلام را پیشاپیش تبریک گفتند و افزودند: این روز، آغاز ایام اعتکاف هم هست که امیدوارم در این ایام توفیق عبادت و بندگی داشته باشیم، ایامی که با نوروز باستانی همراه شده است و خانواده ها در تکاپوی برگزاری عید هستند.
خطیب جمعه در پایان فرمودند: انشاءالله سال خوبی برای همۀ مردم عزیز باشد، سالی توأم با خیر و برکت و سالی که نابودی دشمنان این مملکت را رقم بزند و سالی باشد برای رشد و شکوفایی مملکت و رفع مشکلات جوانان.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.