با تاسف بسیار شهرداری و شورای شهر خورزوق نسبت به تخریب و نابود کردن آثار و ابنیه قدیم این شهر بی تفاوت است

به گزارش چشم برخوار؛ محمد اورنگی خورزوقی ضمن انتقاد از عملکرد شهرداری و شورای شهر خورزوق طی یادداشتی نوشت: با تاسف بسیار شهرداری و شورای شهر خورزوق نسبت به تخریب و نابود کردن آثار و ابنیه قدیم این شهر بی تفاوت است و با ترغیب و تشویق مالکین منازل قدیمی و بدون اطلاع رسانی عمومی قبلی. منازل قدیمی را با ماشین آلات شهرداری تخریب و سریعا نیز نخاله ها را بارگیری می نماید (بدون گرفتن وجهی از مالک فقط بخاطر ترغیب و تشویق مالک جهت تخریب منزل قدیمی اش).
در سالهای گذشته خانه های قدیمی و سالم و قابل استفاده بسیاری را که خود از میراث گذشتگان ما بوده و می باشند را متاسفانه بدین شیوه از دست داده ایم.
از مسئولین شهرستان و از مسئول اداره میراث فرهنگی تقاضا مندم در این مورد چاره ای بیاندیشند چون برای شهرداری و شورای شهر خورزوق تخریب و نابودی آثار و ابنیه قدیم در اولویت است. تا بازسازی و نگهداری آنها برای آیندگان این محل.

یکهفته پیش از سوی شهرداری محل و نماینده های دلسوز مردم (شورای شهر) توسط لودر و ماشین آلات شهرداری خورزوق بکلی ویران و خاکبرداری شد.
مردم شهر خورزوق این آسیب و صدمه فرهنگی که توسط نماینده های خودشان(شورا) بر سر این شهر آمده را هیچ زمانی فراموش نخواهند کرد و این ضربه فرهنگی را به آیندگان محل نیز منتقل خواهیم کرد.
تخریب مجسمه های  سنگی بودا در افغانستان به دستور طالبان چه فرقی با این مورد تخریب در شهر خورزوق  دارد؟

#پاسخ جناب آقای احتشام زاده #شهردار_خورزوق به این خبر در کانال و سایت خبری #چشم_برخوار👇

۱- تصاویر ثبت شده توسط ایشان مربوط به سنوات دور است چنانچه اتاقها همه دارای تزیینات و مفروش میباشد.
۲- مواردی که ایشان برایش دلسوزی کرده واشک تمساح می ریزند مالکیت خصوصی داشته واختیار هرگونه دخل وتصرف در این ساختمانها به عهده مالکین است ودر صورت دلسوزی زیاد برای فرهنگ شهر جناب اورنگی می توانستند با هزینه شخصی ابنیه یادشده رااز مالکین خریداری وسپس بازسازی نمایند.
۳- شهرداری در هفته های گذشته با درخواست مالکین وبا اجاره ماشین آلات فقط یک دیوار مخروبه ودر حال ریزش را تخریب نموده وهمچنین یک باب ساختمان قدیمی ودر حال فروریختن که قسمتی از آن نیز چند سال قبل به دلیل فرسودگی وفروریختگی بعضی قسمتها جمع آوری شده بودوبه دلیل رفت وآمد معتادان وافراد ناباب وهمچنین جانوران موذی موجب سلب آرامش وآسایش همسایگان بوده است. واگر جناب اورنگی به جای زندگی در شهر اصفهان … در جوار این ساختمان که سارقین اکثر دیوارها وکف آن را حفاری کرده بودند زندگی میکردند حتما ……

@cheshmeborkhar_ir