جمعی از شهروندان برخواری نسبت به کم توجهی مسئولان شهرستان به وضعیت آسفالت برخی معابر فرعی و خیابان های اصلی شهرستان؛ اعتراض و گلایه کردند.

به گزارش چشم برخوار؛ رسیدگی به وضعیت آسفالت بیشترین خواسته شهروندان از شهرداری هاست و شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی‌، مدیریت واحد شهری را از مهمترین وظایف خود دانسته و با آگاهی از درخواست های مردمی گام‌های متعددی در خدمت به همشهریان برخواری انجام داده است.

لیکن جمعی از شهروندان برخواری نسبت به کم توجهی مسئولان شهرستان به وضعیت آسفالت برخی معابر فرعی و خیابان های اصلی شهرستان؛ اعتراض و گلایه کردند.

شهروندان برخواری می گویند: به رغم وجود منابع ملی و ظرفیت های فراوان اقتصادی در این شهر؛ اغلب معابر فاقد آسفالت و روسازی مناسب هستند و تردد روزمره خودروها و نیز عابران در معابر عمومی در سطح شهر با چالش هایی همراه می شود.

به گفته آنان توجه به زیرساخت های اساسی عمران شهری در برخوار از جمله معابر و خیابان ها با وجود هزینه بر بودن، به عنوان اولویت اول زیباسازی شهر، مدت هاست که مورد بی مهری متولیان و مسئولان شهری قرار گرفته است.

کم توجهی به اصول اساسی در زیرسازی معابر و خیابان ها و به تبع آن کیفیت بد آسفالت ها، همه و همه دست در دست هم داده اند تا گشت و گذار در برخی مسیرها و خیابان های شهرستان برخوار را به حرکتی مارپیچ در مسیری ناهموار و پر دست انداز  تبدیل شود.

هر فرد عادی با گام نهادن در برخی کوچه ها، خیابان یا معابر شهر، عمق بی توجهی نسبت به وضعیت آسفالت و عبور و مرور در این شهر را متوجه می شود.

علی رغم تلاش های صورت گرفته و اقدامات شهرداری ها و متولیان شهرستان در بهسازی و زیباسازی شهرستان؛ هنوز کوچه ها و خیابان های مملو از چاله و دست اندازی در داخل شهر وجود دارد که هیچ کاری برای بهسازی آنها صورت نگرفته است.

اکثر آسفالت های خیابان های جاده منطقه صنعتی دولت آباد، دچار فرورفتگی یا شکستگی آسفالت با چاله های کوچک و بزرگ با تکه های آسفالت کنده شده از سطح زمین هستند که گاه به راحتی منشا سوانح رانندگی هم می شوند.

برخی از خیابان ها و کوچه های شهر دولت آباد بارها برای اجرای طرح های گازرسانی، فاضلاب، آب، جدول گذاری کانیو و… حفاری شده که نوار حفاری یا بدون ترمیم رها شده و یا بدون زیرسازی به شکل غیر اصولی ترمیم شده است.
شهروندان برخواری نسبت به وضعیت آسفالت برخی خیابان ها و کوچه ها و محله ها گلایه مند هستند و اعلام می کنند: خراب بودن روکش آسفالت خیابان ها، ضمن تحمیل هزینه به شهروندان و خودروهای آنها و اختلال در تردد و نقل و انتقال در سطح شهر به ویژه در فصل زمستان؛ زیبایی شهرمان را برهم زده است و ضروریست شهرداران مناطق برای ترمیم آسفالت معابر باید اقدام کنند.

شهروندان برخواری ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات خوب شهرداری ها در زیباسازی معابر و خیابان های منتهی به شهرداری؛ نسبت به برخی وعده های دروغین مسئولان شهرستان در مرمت معابر و کوچه ها و ناهماهنگی مسئولان در  تکمیل خدمات به مردم شهر به شیوه های مختلف از فرمانداری و شهرداری ها خواسته اند، با ترمیم یا اسفالت مجدد به این وضعیت خاتمه دهند و هر بار پس از مرمت و آسفالت به فکر کندن آسفالت و تکمیل فرآیند خدماتی همچون جدول گذاری کانیو، فاضلاب کشی، گاز رسانی و.. نیافتند.

نمونه ای از درخواست های شهروندی:

شهرونددولت آبادی: شهرداری روبروی محوطه خود را بازسازی نموده ولی کوچه های شهر در وضعیت اسفناکی روبروست.با توجه به پیگیری های مکرر اهالی محل به شهرداری و فرمانداری هنوز این کوچه آسفالت نشده است. اکنون نزدیک ۸ ماه از این تخریب می گذرد و این کوچه بلا تکلیف است(دولت آباد خیابان مطهری کوچه بوستان کوچه پرنیان انتهای کوچه نرسیده به کمربندی آزادگان).

 

مشاهده فیلم