حاجی مطرح کرد:

تفاوتی بین حق آبه داران و حق اشتراکی ها وجود ندارد/ دولت باید حق کشاورزان برخواری را بدهد

نماینده برخوار گفت:درحال حاضر دشت برخوار بدترین وضعیت را در استان اصفهان دارد و با توجه به تحقیق کارشناسان، آب در عمق ۲۵۰ متری قرار گرفته است و فاجعه بزرگی در حال رخ دادن در همجواری کلان شهر اصفهان است.

به گزارش چشم برخوار؛ جلسه هماهنگی نیار آبی کشاورزان حوزه غرب، شمال، جنوب اصفهان با حضور جمعی از نمایندگان استان اصفهان برگزار شد.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در جمع نمایندگان صنف های کشاورزی شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه، شهرضا، فلاورجان، مبارکه و خمینی شهر در خصوص تامین آب کشاورزی گفت: با توجه به بارش های اخیر مسوولان کشور تحلیلی در خصوص بارندگی و نیاز آبی در کشور انجام دهند و با توجه به خسارات زیاد سیل در خوزستان و برای جلوگیری از خسارات بعدی آب پشت سد در خوزستان را در تونل اول و دوم رها کنند.
سید ناصر موسوی لارگانی افزود: نمایندگان استان اصفهان یکصدا و با هم از مسوولان می خواهند در توزیع خسارت و عدم کشت کشاورزان عدالت را رعایت کنند و زمان و تعداد دفعه های رها سازی آب برای کشت و کشاورزی غرب، شمال و جنوب استان را از اکنون مشخص کنند تا کشاورزان بتوانند برای کشت وکار برنامه ریزی کنند .


در ادامه نماینده شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه گفت: نمایندگان معتقد هستند تفاوتی بین حق آبه داران و حق اشتراکی ها وجود ندارد و همه برای خرید آب هزینه کرده اند و دولت باید سهم آب را به همه بدهد و رضایت کشاورزان را تامین کند.
حسینعلی حاجی افزود:درحال حاضر دشت برخوار بدترین وضعیت را در استان اصفهان دارد و با توجه به تحقیق کارشناسان، آب در عمق ۲۵۰ متری قرار گرفته است و فاجعه بزرگی در حال رخ دادن در همجواری کلان شهر اصفهان است.
در این جلسه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از شهرستان های برخوار و شاهین شهر و میمه، فلاورجان، شهرضا، مبارکه و خمینی شهر حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه نمایندگان صنف های کشاورزی، مشکلات و پیشنهاد های خود را برای رها سازی و توزیع آب و تخصیص اعتبارهای خشکسالی بیان کردند .
این جلسه در دفتر حسینعلی حاجی نماینده شهرستان برخوار در شهر دولت آباد برگزار شد.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.