خدمت‌رسانی بسیج سازندگی اصفهان تا آخرین روز عادی شدن وضعیت آق قلا

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: جهادگران اصفهانی تا روزی که این روستاهای سیل زده به وضعیت عادی برنگردند به شهر خود باز نخواهند گشت و تا آخرین لحظه در کنار این مردم می مانند.

به گزارش چشم برخوار؛ از نخستین روزهای وقوع سیل در این مناطق نیروهای امدادی از دستگاه‌های مختلف وارد این منطقه شده و برای امدادرسانی به مردم تلاش کردند. آستان قدس رضوی هم بنا به دستور تولیت این آستان حضور گسترده خود را در این منطقه از روزهای قبل آغاز کرده و فعالیت عظیمی در زمینه‌های پخت و توزیع غذای گرم بین مردم و همچنین بازگشایی مسیر اصلی آب در روستاها با ادوات مخصوص انجام می‌دهد.

خادم‌یاران رضوی در کنار مردم شهرنشین و روستانشین آق‌قلا هستند و سعی می کنند در کنار حل مسئله غذای گرم مسئله ساماندهی عبور آب از معابر اصلی و فرعی روستایی را مرتفع کنند.

بسیج سازندگی هم در این منطقه حضور فعال و موثری دارد. پس از دستور صریح مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح مبنی بر گسیل امکانات به این مناطق، از ورود جدی سپاه پاسداران را شاهد بودیم. روستاهای شهرستان آق‌قلا و بخشی از روستاهای شهرستان گرگان و شهرستان بندر ترکمن در استان گلستان به سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان واگذار شده که در ابتدا عملیات شناسایی و نیاز سنجی در این منطقه انجام گرفت.

احسان الله رضاپور در این باره به خبرنگار صاحب نیوز گفت: همیشه شناسایی و نیازسنجی و همچنین تعیین میزان خطر و بحران در مناطق آسیب دیده از حادثه های طبیعی اولین گام به شمار می‌رود که این اقدام از سوی معاونت های فنی و خدمات سلامت این سازمان انجام شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان ادامه داد: هنوز برخی از روستاهای منطقه آق‌قلا با بحران تجمع آب در جاده‌ها و حتی منازل روبرو هستند.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۲ روستا مرحله بحران را پشت سر گذاشته، اما ۹ روستای دیگر درگیر مشکلات فراوانی هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامی صاحب نیوز به مناطق سیل زده آق‌قلا، روستای یامپی یکی از روستاهایی است که هنوز در بحران به سر می برد و از نخستین روزهای وقوع سیل و بادهای سنگین در این مناطق مردم روستای یامپی همگی دست به دست هم داده و در اتحادیه مثال زدنی یک سد دست ساز ساخته تا مانع ورود سیل به روستاهای خود بشوند.

رئیس شورای روستای یامپی به خبرنگار صاحب نیوز گفت: مردم این روستا خانواده خود را به مناطق و روستاهای دیگر فرستادند تا خطری خانواده‌ها را تهدید نکند.

محمد یامپی ادامه داد: بسیج و سپاه به صورت شبانه روزی در کنار مردم این روستا بود و همه دست به دست هم دادند و با ساخت این سد دست ساز نه تنها روستای یامپی از خطر سیل در امان ماند، بلکه ۱۳ روستای دیگر که در شهرستان ترکمن هستند و حتی خود بندر ترکمن هم از این خطر بسیار جدی در امان ماند.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: از رهبر معظم انقلاب که با دستور خود باعث شدند نیروهای مسلح به ویژه سپاه و بسیج در این منطقه حضور بسیار موثر داشته باشند تشکر می‌کنیم؛ مردم روستانشین استان گلستان همیشه گوش به فرمان ایشان و یاور انقلاب بودند.

یامپی در بخش دیگری از گفتگوی خود تصریح کرد: متاسفانه دولت حضور جدی نداشت و اقدامات موثری در این زمینه انجام نداد و امیدواریم که مسئولان دولتی از خواب بیدار شوند و حداقل در این روستا که یک سد عظیم ساخته شده، حضور پیدا کنند.

به گزارش صاحب نیوز رفته رفته سطح آب از آب غذا و روستاهای اطراف در حال فروکش کردن است. مشاهدات میدانی و برخی از گزارش‌های دریافتی نشان می دهد اقدامات سپاه پاسداران مبنی بر برخی از انفجارات صورت گرفته باعث شده تا آب در آق‌قلا در حال فروکش کردن باشد و رفته‌رفته سطح آب تجمیع شده در برخی روستاها و مناطق شهر فروکش کند. بنابر اعلام منابع رسمی آب در حال ورود به دریای خزر است. رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان در رابطه با نحوه ادامه فعالیت جهادگران بسیجی این استان در مناطق سیل زده اظهار کرد: جهادگران اصفهانی تا روزی که این روستاها به وضعیت عادی برنگردند به شهر خود باز نخواهند گشت و تا آخرین لحظه در کنار این مردم می مانند.

وی در همین رابطه ادامه داد: امدادگران تلاش می کنند تا در مناطقی که آب فروکش کرده گل و لای را از خانه‌ها پاک کنند و خانه‌ها را به صورت عادی به خانواده‌ها تحویل خواهند داد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.