امام جمعه شهر دولت آباد:

دولت آبادی ها با جدیت بیشتری به سیل زدگان کمک کنند

امام جمعه شهر دولت آباد گفت: کمک هائی که برای سیل زدگان جمع آوری شده است در شأن مردم عزیز دولت آباد نبوده است و انتظار هست که بیشتر کمک کنید.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به مرور بعضی از مطالب بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و عنوان کرد:
حضرت آقا فرمودند: انقلاب منشأ این برکات شد:
۱٫امنیت و تمامیت ارضی را ضمانت کرد. در زمان حکام قبل از انقلاب هر وقت جنگی صورت می گرفت یا حتی بدون جنگ تکه ای از کشور را جدا می کردند و به کشورهای دیگر می دادند. ولی در طول این چهل سال با اینکه طمع داشتند، می خواستند در ابتدای انقلاب خوزستان را جدا کنند و بعد از ایجاد داعش می خواستند کشور را تجزیه کنند ولی نتوانستند، این انقلاب و نظام اسلامی بود که تمامیت ارضی را حفظ کرد.
۲٫ انقلاب موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و زیر ساخت شد: واقعاً وقتی قبل و بعد از انقلاب را مقایسه می کنیم، می بینیم چقدر کارهای زیربنائی صورت گرفت، مانند: ساخت نیروگاه، سد، بزرگراهها و مخابرات. هم اینک ما در تحریم هستیم و دشمن نتوانسته است ما را شکست بدهد، علت توجه به علم و فن آوری و زیر ساختهای مورد نیاز برای کشور بوده است.
۳٫ انقلاب باعث شد که مشارکت مردمی در صحنه های ملی و مسائل سیاسی به اوج برسد. قبل از انقلاب مردم هیچ مشارکتی در اداره حکومت نداشتند ولی بعد از انقلاب تمامی ارکان کشور توسط مردم انتخاب می شود.
۴٫ انقلاب باعث شد که کفه عدالت در تقسیم امکانات عمومی کشور سنگین شود. قبل از انقلاب امکانات عمومی کشور در یک مناطق خاص و افراد خاصی می رسید، بقیه محروم بودند ولی الآن بودجه با یک نگاه عدالت محور تقسیم می شود.
۵٫ انقلاب عیار معنویت و اخلاق را در فضای عمومی جامعه افزایش داد. نسبت جوانان و مردم مؤمن به قبل از انقلاب، نسبت بیشتری است یعنی مردم مؤمن تر و متدین تر شده اند، البته تأثیر فرهنگ بیگانه ظاهر جامعه را خراب کرده است.
۶٫ انقلاب باعث شد که ایستادگی در برابر مستکبران روز به روز بیشتر شود.
حجه الاسلام و المسلمین محمود آبادی فرا رسیدن حلول ماه شعبان در روز یکشنبه را تبریک گفتند و فرمودند: ماهی است که منتسب به رسول خدا صلی الله علیه و آله است. با انجام بعضی از اعمال مستحب این ماه، خصوصاً روزه، جلب محبت رسول گرامی اسلام و تقرب به پروردگار را به دنبال دارد. هر کس یک روز از این ماه را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود. اعمال مشترکه: روزه است که ثواب فراوان دارد.
بنا به فرمایش امام صادق علیه السلام؛ بهترین اعمال در این ماه صدقه و استغفار است، خداوند صدقه را در این ماه رشد می دهد و مثل بچه شتر که رشد می کند تا در قیامت این صدقه به اندازه کوه احد می شود و به صاحبش باز می گردد.
محمود آبادی همچنین سالروز تولد امام حسین و امام سجاد و حضرت اباالفضل علیهم السلام در هفته آینده را تبریک گفتند.
وی همچنین مانند هفته گذشته به بحث کمک به سیل زدگان اشاره کرد و تأکید کرد: همانطور که از طریق رسانه ها مطلع هستید در مناطق سیل زده هم وطنان دچار مشکل هستند، تمام زندگی آنها زیر گل و لای است، بعضاً منازل تخریب شده است، وظیفه انسانی، شرعی و دینی است که کمک کنیم، کمک هائی که جمع آوری شده است در شأن مردم عزیز دولت آباد نبوده است و انتظار هست که بیشتر کمک کنید.
خطیب جمعه در پایان از کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان برخوار و هلال احمر که در تعطیلات نوروز برای کمک به سیل زدگان زحمت کشیدند و همچنین از نیروهای انتظامی شهرستان که زحمات این عزیزان باعث شد آمار سرقت در شهرستان کم تر شود تشکر کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.