امام جمعه خورزوق از ملت ایمانی درخواست کرد که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مراکز کمک رسان برسانند.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه خورزوق در خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی به مسئله اخلاقی وسواس و آثار آن را در زندگی بررسی کردند.

حجت الاسلام رسول حق شناس گفت: بر طبق روایات فرد گرفتار وسواس دچار نوعی بی عقلی است. ایشان از جمله آثار سوء وسواس عدم وجود آرامش در فرد, دوری از خانوده و اجتماع, تنفر از خود و دیگران و نابودی اعمال در دنیا و آخرت بر شمردند.
ایشان راههای رهایی از وسواس را بی توجهی به شک (شک کثیرالشک), پرهیز از غفلت از یادخدا, به یاد اهل بیت علیهم السلام بودن و روزه داری در ایام مختلف ماه و سال دانستند.
در پایان امام جمعه محترم اشاره ای به مفاسد وسواس داشتند و از جمله موارد آن شکستن نماز ها, تهمت به دیگران, آزار و عزیت فرزندان و خانواده, مورد تمسخر قرار گرفتن, عدم اخلاص, بیمار شدن جسم و پیروی از دستورات شیطان اشاره کردند.

وی در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی الهی ایشان به بارش های اخیر در کشور اشاره داشتند و آنرا از برکات الهی خواندند .

ایشان همچنین به سیل زدگان و آسیب دیدگان سیل اشاره کردند و هم دردی خود را با بازماندگان این حوادث ابراز داشتند. ایشان از ملت ایمانی درخواست کردند که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مراکز کمک رسان برسانند. ایشان همچنین اقدام اروپا و آمریکا در ممانعت در کمک های جهانی صلیب سرخ به سیل زدگان ایرانی را محکوم کرده و این اقدام را بر خواسته از خباثت دولت های خارجی خواندند.

در پایان ایشان به اعلام نامشروع آمریکا برای الحاق بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را هر دو اقداماتی خبیثانه و خلاف عرف مناسبات بین المللی خواندند.

انتهای پیام /