در زمان انقلاب باچند تن از دوستانم فعالیت می کردیم وچندین مرتبه به پاسگاه و شهربانی احضارشدم و باز داشت و زندان و … را تجربه کردم.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام و المسلمین کریم بهشتی سینی، از فعالان فرهنگی شهر سین است، فردی است که در کنار تالیف کتاب و کار فرهنگی، به فعالیت های دیگری مانند کشاورزی نیز می پردازد و عنوان با افتخار «جانبازی» را نیز دارا است.

به گفتگو با این روحانی جانباز نشستیم تا از تجربیات وی بهره مند شویم.
لطفا خودتون را معرفی کنید؟
کریم بهشتی سینی هستم از شهر سین برخوار، در خانواده متدینی متولد شدم، چهار فرزند بودیم، پدرم کشاورز بود ومادرم خانه دار.
در زمان انقلاب باچند تن از دوستانم فعالیت می کردیم وچندین مرتبه به پاسگاه و شهربانی احضارشدم و باز داشت و زندان و … را تجربه کردم اما هیچ گاه از فعالیت دست بر نداشتیم و برای رضای خدا وامام راحل ادامه دادیم.
اواخر انقلاب ادامه درس طلبگی و ملبس به این لباس مقدس به دستان مبارک حضرت آیت الله گلپایگانی رحمت الله علیه و پس از آن در زمان هشت سال دفاع مقدس در مناطق جنگی کردستان و خرمشهر در کنار رزمندگان بودم و توفیق جانبازی پیدا کردم.
پس از آن به طور جدی و با هزینه شخصی خود فعالیت فرهنگی را ادامه دادم و به اتفاق همسرم آموزش قرآن را به طور رسمی انجام دادیم که حاصل این  دوره ها هر ساله تقریبا 200نفر قرآن پژوه بودند و در کنار کلاس های قرآن به لطف خداوند متعال اردوهای زیارتی وتفریحی برای افرادی که در کلاس ها حاضر می شدند داشتیم و به هر نحو سعی در تشویق دانش آموزان داشتیم و همه ساله در تعطیلات تابستان چندین اتوبوس دانش آموزان را رایگان  به اردو های زیارتی وسیاحتی می بردیم.
توضیحات مختصری درباره زمانی که روحانی کاروان بوده اید، بفرمایید؟
بله بنده توفیق داشتم 45 مرتبه روحانی کاروان باشم و به سفر حج مشرف شدم و 12مرتبه هم سفرهای عتبات و سوریه نصیبم شد.
درباره آثار و نوشته های خودتان بفرمایید؟
12جلد کتاب نوشته ام که چندین مرتبه چاپ شده ولی متاسفانه در شهرستان استقبال نشده که یکی از کتاب های بنده معرفی شهر سین است.
در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟
علاوه بر نویسندگی بنده حدود 21سال است  دفتر ثبت ازدواج دارم که تاکنون 7000عقد را ثبت کرده ام.
 صحبت آخر؟
هدف ما روحانیون در این لباس تبلیغ وترویج دین اسلام است که امیدوارم  بتوانیم رسالتی که بر دوش داریم به نحو احسنت انجام دهیم ودر رکاب حضرت ولی عصر عج سربازی کنیم.
تقدیر و تشکر از حجت الاسلام بهشتی که دقایقی از وقت خود را در اختیار ما گذاشتند.
تهیه و تنظیم: احمد عمویی
انتهای پیام /