آنچه در نشست خبری امروز گذشت؛

از آغاز ساخت بیمارستان ۹۶ تخت خوابی در برخوار تا پیگیری عبور قطار سریع السیر

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق آرزوی دیرینه مردم و آغاز ساخت درمانگاه تامین اجتماعی را می توان یکی از بزرگترین اقدامات سال ۹۷ نام برد.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در سطح جامعه به‌خوبی تبیین شود، اظهار داشت: اجرایی شدن محورهای آن نیز بسیار مهم بوده به‌ویژه اینکه ۷ محور آن بزرگ و مهم و برای جامعه یک ضرورت است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به‌عنوان رونق تولید افزود: اقتصاد قوی می‌تواند نقطه قوت و عامل نفوذناپذیری کشور باشد و به‌عکس نیز اقتصاد ضعیف می‌تواند شرایط را برای نفوذ دشمن مهیا کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه ۲ چالش بیرونی و درونی را مطرح کردند، تصریح کرد: ایشان کلید اصلاح و راهکار برطرف شدن چالش بیرونی مربوط به اقتصاد را در داخل کشور می‌دانند نه خارج، ۲ اقدام در این راستا باید صورت گیرد، دولتی بودن بخش‌هایی از اقتصاد اشکالی است که باید برطرف شود و وابستگی اقتصاد به نفت نیز کاهش یابد.

وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری در پایان این بیانیه به نکته بسیار مهمی اشاره کردند، خاطرنشان کرد: این‌که مشکلات اقتصادی را صرفاً ناشی از تحریم و علت تحریم را مقاومت در مقابل استکبار و تسلیم نشدن در مقابل دشمن بدانیم و برخی افراد به این جمع‌بندی برسند که راه‌حل آن زانو زدن مقابل دشمن و بوسه زدن بر پنجه گرگ است یک خطای استراتژیک و نابخشودنی است از طرفی هم کانون این توطئه‌ها منشأ خارجی دارد.

آمریکایی‌ها از قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی هدف سیاسی و انتخاباتی داشتند

حاجی‌دلیگانی پیرامون قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گرو‌ه‌های تروریستی از سوی آمریکا بیان کرد: این‌که آمریکایی‌ها در این زمان این کار را انجام دادند جهت‌گیری و گزینه نظامی روی میز ندارند و همه می‌دانند از نظر نظامی هیچ چیزی کشور را تهدید نمی‌کند البته جمهوری اسلامی تمام احتمالات را پیش‌بینی کرده است و آمادگی کامل دارد اما به‌نظر می‌رسد این حرکت آمریکایی‌ها بیشتر هدف سیاسی و انتخاباتی دارد و یکی دیگر از اهدافشان در این راستا اقتصادی است.

وی با اشاره به پوشیدن لباس سپاه پاسداران توسط نمایندگان مجلس گفت: با توجه به تجربه‌ای که از جنگ داشتیم چنین برنامه‌ای را در دستور کار داشتم و به رؤسای فراکسیون‌های مجلس نیز پیشنهاد کردم که همگی استقبال بسیار خوبی کردند و تمام نمایندگان لباس سپاه پاسداران را پوشیدند، اگر آمریکایی‌ها می‌دانستند این کارشان سبب وحدت بیشتر در کشورمان می‌شود شاید این کار را نمی‌کردند، آثار این کار را در آینده نیز خواهید دید، اشتباه دیگر آمریکایی‌ها این بود که در حال حاضر که سپاه به کمک سیل‌زدگان شتافته است این حرکت را کردند و این کار احمقانه‌شان سبب محبوبیت بیش از پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد شد.

نماینده مردم  شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به اینکه هر جا که مسئولان خواستند و ایستادند آن کار به سرانجام رسیده است، افزود: نمونه این کار بانک مرکزی است، در ۵ ماه گذشته اگر مدیریت خوب بانک مرکزی نبود مشکلات اکنون بیشتر از گذشته بود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات کنونی کشور علاوه بر اقتصاد موضوع سیلاب است، خوشبختانه در حال حاضر سیل مددرسانی در کشور قابل محسوس است و فرصت خوبی برای انسجام مردم است اما از یک طرف ضعف مدیریت در بخش آب مشهود است و چرا پیش‌بینی‌های لازم را نکرده‌اند؟ یک طرف با سیل و یک طرف با خشکسالی مواجه هستیم.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه تا کنون در کوهرنگ بیش از ۲ هزار میلی‌متر بارندگی شده و نسبت به سال گذشته ۵ برابر شده است، خاطرنشان کرد: متأسفانه این سیلاب خسارت‌های زیادی به لرستان و خوزستان وارد کرده است، حجم ۱۴میلیارد مترمکعبی سدهای خوزستان چند بار تخلیه و مجدداً پر شده است اما سد زاینده‌رود تنها ۴۰۲ میلیون مترمکعب آبگیری شده است، چرا این آب به داخل زاینده‌رود نیامده است؟

 در سال ۹۷ پیگیری های و تلاش های زیادی برای خدمت رسانی و رفع محرومیت از شهرستان برخوار انجام شده که بسیاری از آن نتیجه داده و رضایت و خرسندی مردم را فراهم کرده است.

وی با اشاره به مهمترین طرح‌هایی پیگیری شده در سال ۹۷ افزود: آغاز ساخت بیمارستان ۹۶ تخت خوابی و تحویل پروژه به پیمانکار، اختصاص اعتبار ۶۰ میلیارد ریال در دو مرحله برای تکمیل شبکه فاضلاب در شهرها و آسفالت جاده‌های بین شهری در شهرستان برخوار از مهم‌ترین طرح‌ها است.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۷ پیگیری و فعالیت های دیگری برای خدمت به مردم انجام شده که پیشرفت خوبی را به همراه داشت، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی با اشاره به پیگیری عبور قطار سریع السیر از برخوار طبق خواسته به حق مردم و عبور مترو در شهرستان برخوار را از مهمترین پیگیری ها سال ۹۷ عنوان کرد که که متاسفانه هنوز محقق نشده، تصریح کرد: در سال ۹۸ با تمام توان برای نتیجه بخشی آن فعالیت می کنیم.

حسینعلی حاجی در خصوص اولویت‌ها و برنامه‌های سال ۹۸ گفت: بیش از ۲۰ محور در بخش‌های مختلف در دستور کار سال ۹۸ آماده شده که برای تحقق آن‌ها تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت.

وی اظهار کرد: با توجه به وجود تعداد زیادی مدارس فرسودگی و تخریبی در شهرستان برخوار، مدرسه سازی از اولویت های مهم در سال ۹۸ است.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین و تقویت شبکه آبرسانی برای آب شرب مردم بخصوص در تابستان و قطعی و افت فشار زیادی که در برخی از شهرها شاهد آن بودیم دیگر اولویت سال ۹۸ خواهد بود.

وی پیگیری برای اتصال جاده پیامبر اعظم به کنار گذر شرق، جاده سین به دولت آباد، تکمیل روکش آسفالت جاده‌های بین شهری، تکمیل شبکه فاضلاب برای شهرهای که کامل نشده، پیگیری خسارت کشاورزان و احقاق حق مردم در خصوص زمین‌های که منابع طبیعی گرفته است را مهمترین برنامه‌ها در سال ۹۸ عنوان کرد.

حسینعلی حاجی گفت: مسئولان و مردم در سال ۹۸ باید با هوشیاری و بصیرت در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارند.

وی مردم را ولی نعمت مسئولان و مایه افتخار کشور و نظام دانست و اظهار کرد: خدمت رسانی به مردم نعمتی است که اگر در آن کوتاهی شود باید در درگاه خدا پاسخگو باشیم و با توجه به شرایط امروز باید این خدمت رسانی به صورت جهادی و انقلابی باشد.

آب شرب یک‌ساله اصفهان در یک شبانه‌روز به دریای شور وارد می‌شود

وی بیان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۳ هزار و ۱۰۰ مترمکعب آب شیرین در هر ثانیه از کشور وارد دریای شور می‌شود به‌عبارتی در یک شبانه‌روز بالغ بر ۲۶۷ میلیون مترمکعب، این در حالی است که میزان آبی که قرار بود از پروژه بهشت‌آباد وارد اصفهان شود سالیانه ۲۶۰ میلیون مترمکعب بود، آب شیرین یک‌ساله اصفهان در یک شبانه‌روز وارد دریای شور می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با ابراز اینکه این امر مشکل مدیریتی وزارت نیرو است، گفت: وزیران نیرو نمی‌خواهند یک مسئله را ریشه‌ای حل کنند باید در این راستا یک گفتمان به‌درستی بیان شود، مردم اصفهان و خوزستان و چهارمحال و بختیاری با  یکدیگر هیچ مشکلی ندارند اما وقتی مدیریت مشکل داشته باشد این امر برای برخی افراد توهم ایجاد می‌کند و رفتارهای خاصی از خود نشان می‌دهند، هیچ خوزستانی راضی نیست استان اصفهان تشنه بماند و هیچ اصفهانی هم راضی نیست خانه‌های خوزستانی‌ها و لرستانی‌ها تخریب شود، وزارت نیرو در هر دوره باید پاسخگو باشد.

وی افزود: قرار بود دولتی‌ها در مجلس حاضر شوند و مطالب استان‌های سیل‌زده را بشنوند که نیامدند اما مجلس نیز کوتاهی کرد و باید این جلسه را زودتر برگزار می‌کرد، متأسفانه برخی مدیران بقای خودشان را در این گونه اختلاف‌ها می‌بینند، به هر حال به مردم اصفهان و چهارمحال و بختیاری ظلم می‌شود.

حاجی‌دلیگانی با تأکید به اینکه “باید از این فرصت استفاده و این موضوع را پیگیری کنیم”، تصریح کرد: رسانه‌ها هم باید در جهت شفاف‌سازی و شکسته شدن فضای کاذب گام بردارند.

وی درباره زمان کنکور خاطرنشان کرد: باید یک زمان دیگری برای کنکور و دیگر آزمون‌های سراسری تعیین شود، مردمی که در نقاط سیل‌زده گرفتار هستند آرامش لازم برای درس خواندن را ندارند.

مسئولان به آب با دید ملی نگاه کنند نه استانی و شهرستانی

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اظهار اینکه وزرای نیرو باید مورد سؤال قرار بگیرند که چرا کوتاهی کرده‌اند که چنین وضعیتی پیش بیاید، اضافه کرد: متأسفانه برخی نمایندگان در گذشته و شاید هم اکنون بخشی‌نگری داشته و دارند، در طرح بهشت‌آباد که مطالعات آن در سال ۸۱ کلید خورد برخی از نمایندگان استان دیگر سبب متوقف شدن آن شدند و این نمایندگان در این امر بی‌گناه نیستند و این اشکال نیز به خود مجلس برمی‌گردد، تا قبل از این داستان در فضای مجلس و دولت یک نوع اصفهان‌ستیزی وجود داشت و به یک برند برای برخی افراد تبدیل شده بود، امیدوار هستیم این موضوع سبب شود که افراد بدانند با مسائلی همچون آب باید با دید ملی نگاه کنند نه استانی و بخشی.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه “موافق یا مخالف فیلترینگ هستید؟”، گفت: یک عده معتقدند به هیچ وجه نباید در فضای مجازی حضور داشت و از شبکه‌های داخلی باید استفاده کرد و برخی نیز معتقدند باید در آن بمانیم و اگر نباشیم ضرر آن بیشتر است، این کار باید توسط شورای عالی کشور حل شود و موافق و مخالف بودن بنده چیزی را حل نمی‌کند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به پروژه کنارگذر شرق اصفهان افزود: آن بخشی که مربوط به حوزه ما می‌شود بیش از ۹۸ درصد آن انجام شده و آماده افتتاح است ولی بخش دیگر کامل نشده است.

وی تصریح کرد: به تمام واحدهای تولیدی ۲ شهرستان‌مان و شوراهای شهر و روستا نامه نوشتیم که موانع تولیدشان را در ۳ سطح ملی، استانی و شهرستانی ارائه دهند تا پیگیری‌های لازم را انجام دهیم.

دولت هنوز برای سیلاب کشور متمم بودجه نیاورده و اعلام نیاز نکرده است

نماینده مردم  شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه مجلس با توجه به سیلاب اخیر برنامه‌هایی در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم دولت پیشنهاد متمم بودجه بیاورد که متأسفانه نیاورده است و هیچ اعلام نیازی نکرده است.

احتمال استیضاح وزیر نیرو و اقتصاد وجود دارد/ طرح شکایت از وزرای قبلی نیرو

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه “با توجه به شرایط فعلی کشور آیا نمایندگان مجلس استیضاح وزرای نیرو، کشور و اقتصاد را در دستور کار خود قرار داده‌اند؟” گفت: در حقیقت بین نمایندگان موضوع استیضاح وزیر نیرو مطرح است و حتی طرح شکایت از وزرای قبلی نیرو را نیز مطرح کرده‌ایم، برای وزیر کشور چنین چیزی مطرح نشده است، برای وزیر اقتصاد نیز امکان استیضاح وجود دارد، وزیر اقتصاد انتظارات را برآورده نکرده است و از لاک خودش نیز بیرون نمی‌آید و تحرک لازم را نمی‌بینیم.

حاجی‌دلیگانی گفت: در دولت تقسیم‌بندی‌هایی که وجود دارد رئیس دفتر رئیس جمهور را مسئول دیپلماسی کشور می‌دانند نه وزیر امور خارجه، نوبخت را به‌جای وزیر اقتصاد مسئول اقتصاد کشور می‌دانند و این جریان سبب کاهش انگیزه مسئولان و ناهماهنگی می‌شود و وزرا خیلی محدود هستند و هیچ معاونی را بدون اجازه رئیس دفتر رئیس جمهور تغییر نمی‌دهند، این‌که معاون اول رئیس جمهور می‌گوید “نمی‌توانم رئیس دفتر خودم را تغییر دهم” بی‌جهت نیست.

وی افزود: بیش از ۴۵ درصد مردم کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و تأخیر یک‌روزه در پرداختی آنان سبب مشکلاتی برای کشور خواهد شد اما چگونه چنین سازمان بزرگ و مهمی حدود ۴ ماه با سرپرست اداره می‌شود؟ یک سرپرست نمی‌تواند دید بلندمدت داشته باشد و برنامه جدید ارائه دهد، این روحیه منحصر به دولت‌ها نیست در مجلس نیز وجود دارد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با ابراز اینکه خوشبختانه جو بسیار خوبی در کشور حاکم شده است، تصریح کرد: یکی از پیشنهاداتمان در طرح تقویت سپاه این است که تا زمانی که نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی قرار داشته باشد کلیه روند مربوط به پالرمو و CFT و غیره در کشور معلق بماند، امیدوار هستیم این طرح رأی بیاورد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: همه ما در قبال تشریح و تبلیغ گفتمان این بیانیه و اجرای آن در جامعه، به خصوص درباره ۷ محور پایانی و از همه مهم تر قسمت سوم آن که موضوع اقتصاد است، مسئولیم.

وی ادامه داد: اقتصاد قوی می تواند عامل سلطه و نفوذ ناپذیری کشور باشد و اقتصاد ضعیف می تواند شرایط را برای نفود و دخالت بیگانگان فراهم کند.

حاجی افزود: امروز دو چالش مهم درباره کشور وجود دارد که یکی از آن ها تحریم ها و دیگری چالش درونی است و رهبر معظم انقلاب کلید حل همه مسائل را در داخل  کشور می دانند، دولتی بودن بخش هایی از اقتصاد باید رفع شود و وابستگی اقتصاد ما به نفت ایراد مهم دیگری است که رهبر انقلاب به آن اذعان دارند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس بیان داشت: نباید مشکلات اقتصادی را صرفاً ناشی از تحریم بدانیم، برخی از مسؤولان نهایتاً سازش با دشمنان و سرتعظیم فرود آوردن را کلید حل مشکلات کشور می دانند.

وی ابراز داشت: باید شرایط را به نحوی فراهم کنیم که نسل سوم و چهارم انقلاب بتواند با پذیرش مسؤولیت ها آینده انقلاب را در رسیدن به همه آرمان ها رقم بزند که فعلاً در مرحله دولت سازی اسلامی هستیم.

حاجی با اشاره به تروریستی خواندن سپاه پاسداران از سوی دولت آمریکا، اظهار داشت: در این مقطع، آمریکایی ها هیچ گزینه نظامی روی میز ندارند و کشور با هیچ تهدید نظامی روبرو نیست و آمریکا برنامه ای در این زمینه ندارد و هدف اصلی آن ها سیاسی و اقتصادی است و می خواهند تا حزب لیکود را در سرزمین های اشغالی حمایت کنند، دشمن با این عمل احمقانه خود، سبب تحکیم وحدت و همدلی میان مسؤولان کشور شد و «عدو شود سبب خیر، اگر خدا خواهد».

نماینده مجلس با بیان اینکه در زمان جنگ تحمیلی در هر نهادی یک ستاد برای پشتیبانی از جنگ داشتیم، افزود: در آن زمان همه افرادی که در جبهه نبودند هم احساس رزمنده بودن داشتند و این در حرکات و اعمال مسئولان کاملاً مشهود بود و بنده این ایده را در موضوع اخیر مطرح کردم که نمایندگان مجلس در حمایت از سپاه پاسداران لباس سبز سپاه را بر تن کنند و همه مسؤولان مجلس از این طرح استقبال کردند و اصلاح طلب و اصولگرا در این خصوص نهایت همکاری و همدلی و شوق و شور را داشتند.

وی تصریح کرد: دشمن همواره به دنبال دوقطبی سازی در کشور بوده است و می خواهد تا سپاه را در یک سو و جریانات دیگر را در سوی دیگر قرار دهد که در این اقدام اخیر آمریکایی ها نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه یک فرصت برای نظام جمهوری اسلامی برای همگرایی بیشتر مسئولان ایجاد شد.

حاجی اولویت امروز انقلاب را رونق تولید و پرداختن به شکوفایی اقتصادی دانست و گفت: موضوع سیل و بارندگی ها امروز یکی از مسائل کشور است، البته کمک های خوبی از سوی ارگان های مختلف و مردم در این خصوص در حال انجام است و سیل مددرسانی به مردم راه افتاده است که سبب تقویت انسجام ملی می شود، اما موضوع مهم دیگر مقصرین حوادث است و پیش بینی هایی که متأسفانه صورت نگرفته بود و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص انجام نشده بود.

ضعف مدیریت وزارت نیرو در پروژه بهشت آباد و بحران سیل اخیر مشهود است

نماینده شاهین شهر در مجلس با اشاره به حجم بالای بارندگی ها، تصریح کرد: چرا این آب ها به زاینده رود وارد نشده است و در هر ثانیه ۳۱۰۰ متر مکعب از آب شیرین سیل وارد آب های شور می شود و در واقع در هر ۲۴ ساعت، بیش از ۲۶۷ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی هدر می رود و این در حالی است که در پروژه بهشت آباد قرار بود ۲۶۰ میلیون متر مکعب آب در یک سال وارد اصفهان شود و این از ضعف مدیران وزارات نیرو حکایت دارد، هیچ خوزستانی راضی به تشنه بودن اصفهانی نیست و هیچ اصفهانی هم راضی به تخریب خانه های خوزستان و لرستان نیست، اما مدیریت ضعیف این بحران ها را رقم زده است.

وی با بیان قصور برخی از نمایندگان وقت خوزستان در متوقف کردن پروژه بهشت آباد، تصریح کرد: قطعاً برخی از مشکلات به مجلس بر می گردد و حتی گاهی احساس می شد که یک اصفهان ستیزی در مجلس آن زمان وجود داشت، در حالی که آب مسأله ملی است و باید همه کشور را در خصوص آن در نظر گرفت.

حاجی نقدینگی را یکی از عوامل مهم رکود تولید دانست و گفت: دولت باید طرح هایی برای رهاسازی پول های پس انداز شده و حرکت آن ها به سمت تولید ارائه کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به بودجه لازم برای جبران خسارات ناشی از سیل، ابراز داشت: متأسفانه مسئولان دولتی در جلسات، حضور کمرنگی دارند.

وی با ابراز امیدواری برای توقف روند بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: نمایندگان مجلس هنوز لوایح پالرمو و CFT را رد نکرده اند و اکنون در مجمع در حال بررسی هستند، اما با اقدام احمقانه اخیر آمریکا و حمله مستقیم به سپاه پاسداران، بار دیگر دست چدنی آمریکایی‌ها از زیر دستکش مخملین آن‌ها بیرون آمده و نمایندگان مجلس هم با پوشیدن لباس سبز سپاه، به این حقیقت پی برده‌اند و می طلبد تا مجلس ایران در طرح اقدام متقابل خود که به تصویب بیش از ۹۵ درصد از نمایندگان مجلس رسیده است، به این نکته توجه کنند و بنده هم در پیشنهادات خود این مسأله را مطرح کرده ام و برای رأی آوردن آن از طریق همه نمایندگانی که با همدلی و وحدت خود به آمریکا سیلی زدند، تلاش می کنم.

۲۰ درصد واحدهای تولیدی شهرستان های شاهین شهر ،میمه و برخوار تعطیل هستند

حاجی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان رونق تولید تصریح کرد: اقتصاد قوی می‌تواند عامل نفوذناپذیری کشور باشد و اقتصاد ضعیف نیز می‌تواند شرایط را برای نفوذ دشمن مهیا کند.
وی اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در جامعه تبیین و اجرا شود در این بیانیه چالش بیرونی و درونی مطرح است که در چالش بیرونی بحث تحریم ها مطرح است و در چالش درونی دولتی بودن بخش هایی از اقتصاد و وابستگی کشور به نفت مطرح است که بایستی این اشکالات در کشور برطرف شود.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار بیان کرد: مشکلات اقتصادی را صرفاً ناشی از تحریم و علت تحریم را مقاومت در مقابل استکبار و تسلیم نشدن در مقابل دشمن بدانیم و برخی افراد به این جمع‌بندی برسند که راه‌حل آن زانو زدن مقابل دشمن است یک خطای استراتژیک و نابخشودنی است از طرفی هم کانون این توطئه‌ها منشأ خارجی دارد.
حسینعلی حاجی۲۰ با بیان اینکه درصد واحدهای تولید دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و بر خوار تعطیل هستند،
تصریح کرد:به واحدهای تولیدی دو شهرستان نامه زده ایم که موانع تولید را بیان کنند تا بتوانیم موانع تولید را شناسایی وبرای حل مشکلات آن ها چاره جویی کنیم همچنین با اعمال سیاست های تشویقی و تامین نقدینگی بتوانیم واحدهای تولیدی تعطیل‌شده را به مدار تولید بازگردانیم.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار با ابراز تاسف از حادثه سیل اخیر در ادامه بیان کرد: وزارت نیرو در سال‌های اخیر مدیریت درستی بر منابع آب نداشت و پیش‌بینی بارش‌های شدید را نکرد و اگر هم پیش‌بینی کرده بود به مردم اطلاع‌رسانی نکرد.
حاجی دلیگانی اجرایی نشدن پروژه بهشت آباد را یکی دیگر از مشکلات مدیریتی کشور عنوان کرد و تصریح کرد: در ۲۴ ساعت بالغ بر ۲۶۷ میلیون مترمکعب وارد دریای شورشد درحالی که در پروژه سالانه ۲۶۰ میلیون متر مکعب آب شیرین وارد اصفهان میشد.
وی با اشاره به اینکه مجلس طرح ترمیم خرابی‌های سیل اخیر را ۲۷ هزار میلیارد تومان پیشنهاد کرده تصریح کرد: دولت به دعوت هیات رئیس مجلس برای پاسخ‌گویی در خصوص مسائل سیل در صحن علن جواب رد داده و وزرایی که برای پاسخگویی به مجلس دعوت شده بودند در مجلس حضور نیافتند.
حاجی‌دلیگانی با اشاره به قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گرو‌ه‌های تروریستی از سوی آمریکا بیان کرد:این اقدام آمریکایی‌ها مرا به یاد این جمله که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد می اندازد زیرا این اقدام باعث وحدت شد و تمام نمایندگان لباس سپاه پاسداران را پوشیدند، اگر آمریکایی‌ها می‌دانستند این کارشان سبب وحدت بیشتر در کشورمان می‌شود شاید این کار را نمی‌کردند.
وی بیان کرد: اشتباه آمریکا کاملا مشخص است زیرا در روزهایی که سپاه پاسداران مشغول خدمت رسانی به مردم سیل زده و لایروبی شهرها و خانه‌های مردم بودند این حماقت را انجام دادند البته این حرکت آمریکایی‌ها بیشتر هدف سیاسی و انتخاباتی دارد.

انتهای پیامدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.