امام جمعه دولت آباد:

تروریست خواندن سپاه برای فشار به ایران است/هرکجا جوان وارد میدان شد آنجا را متحول کرد

امام جمعه دولت آباد گفت: انگیزه آمریکا از این اقدام، فشار بیشتر بر ایران است، چون اقدامات قبلی آمریکا جواب نداده است، تحریم کردند منتظر بودند که مردم در راهپیمائی ۲۲ بهمن شرکت نکنند ولی مردم بیشتر شرکت کردند و مرگ بر آمریکا هم قوی تر بود. چون از تحریم نتیجه نگرفتند، این کار را انجام دادند.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دولت آباد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به اقدامات احمقانه رئیس جمهور آمریکا پیرامون تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران اشاره کرد و به ارایه چند نکته در مورد این اقدام پرداخت:

نکته اول: سپاه پاسداران یک اُرگان نظامی است که جزء نیروهای مسلح کشور می باشد، در قانون اساسی به آن اشاره شده است و مردم به قانون اساسی رأی داده اند و تشکیل آن و مشروعیت آن بخاطر رأی مردم به قانون اساسی می باشد.
نکته دوم : سپاه یک اُرگانی نیست که تازه تشکیل شده باشد، از ابتدای پیروزی انقلاب وجود داشته و تا کنون هم به فعالیت خود ادامه داده و تازه تأسیس نیست که آنها الآن بگویند یک نیروی تروریستی است.
نکته سوم: اقدامات برون مرزی سپاه خصوصاً نیروی قدس سپاه در راستای حفاظت از کشور و مرزهای جمهوری اسلامی ایران است. وقتی صدام به ایران حمله کرد تنها عراق نبود که حمله کرد چندین کشور مثل آمریکا، اسرائیل، عربستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس، به کمک صدام آمدند این کشورها مستقیم وارد جنگ نشدند ولی در واقع از طریق کشور ثالث علیه جمهوری اسلامی ایران وارد جنگ شدند، پس آنها هم خودشان نیروی برون مرزی دارند. به همین جهت ایران هم باید نیروی برون مرزی داشته باشد، در غیر اینصورت ایران نمی تواند از خود دفاع کند.
به هر صورت همانطور که در صدر اسلام گاهی اوقات پیامبر گرامی اسلام برای مقابله با دشمن دستور می دادند باید از مدینه خارج شویم و در خارج از مدینه با دشمن مقابله کنیم، ما هم برای حفظ کشور باید از مرزهایمان خارج شویم و دفاع کنیم اگر نیروی قدس سپاه نبود، داعش کشورهای همسایه را تجزیه کرده بود و به راحتی از طریق همسایگان به پشت مرزها می آمد و به راحتی می توانست کشور را از بین ببرد.
نکته چهارم: انگیزه آمریکا از این اقدام، فشار بیشتر بر ایران است، چون اقدامات قبلی آمریکا جواب نداده است، تحریم کردند منتظر بودند که مردم در راهپیمائی ۲۲ بهمن شرکت نکنند ولی مردم بیشتر شرکت کردند و مرگ بر آمریکا هم قوی تر بود. چون از تحریم نتیجه نگرفتند، این کار را انجام دادند.
این اقدام رئیس جمهور آمریکا در واقع فقط اثر روانی دارد و ممکن است در اقتصاد یک مشکلات زود گذری را ایجاد کند. اگر بخواهند اقدام عملی هم انجام بدهند، یکی بزنند دو تا می خورند و اگر در خلیج فارس و تنگه هرمز درگیری صورت گیرد، قیمت نفت بالا می رود و کشورهای دیگر به آمریکا اعتراض می کنند.
محمود آبادی تأکید کرد: شما عزیزان در راهپیمائی حمایت از سپاه شرکت کنید، وظیفه است که از این نیروی خدوم و ولایی حمایت داشته باشیم.
وی همچنین روز چهارشنبه ۱۱ شعبان سالروز تولد حضرت علی اکبر و روز جوان را تبریک گفتند و افزودند: در زمانه کنونی باید به جوانها توجه بیشتری شود، هم خانواده ها نسبت به تربیت جوانان، خصوصاً تربیت دینی توجه داشته باشند و هم مسئولان از جوانها و ظرفیت آنها استفاده کنند. تأکید حضرت آقا روی این سرمایه های عظیم است که باید به آنها میدان داد و از آنها در عرصه های مختلف استفاده کرد. هر کجا جوان وارد میدان شد آنجا را متحول کرد.
خطیب جمعه در پایان مانند هفته های گذشته برای کمک به مردم سیل زده کشورمان تأکید کرد.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.