رییس جمعیت هلال احمر برخوار گفت: بهترین راه برای امداد و کمک رسانی به صورت نقدی است .

به گزارش چشم برخوار؛رییس جمعیت هلال احمر شهرستان برخوار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری، گفت: تیم امداد هلال احمر استان و شهرستان در ابتدا به استان لرستان شهرستان پلدختر اعزام شدند اما هنگامی که سیل به خوزستان رسید و به دلیل وضعیت بحرانی آن؛ اصفهان استان معین خوزستان انتخاب شد و تیم ها جهت آماده سازی و دسته بندی به اصفهان برگشتند تا به نوبت به مناطق درگیر سیل جهت کمک به سیل زدگان و ارسال تجهیزات و امکانات امدادی اعزام شوند .

حمیدرضا امیری افزود: تاکنون سه تیم از شهرستان برخوار، شهرضا و خمینی شهر به این مناطق اعزام شده‌اند .
وی خاطرنشان کرد: وضعیت استان خوزستان پایدار نیست و هر لحظه ممکن است بارندگی شدت بگیرد و بحران سیل تشدید شود، به همین دلیل تخلیه شهرستانی منازل در دستور کار قرار گرفته است .
این مسوول اضافه کرد: هم اکنون چندین روستا در محاصره سیل قرار گرفته و رساندن امکانات و تجهیزات امدادی به این مناطق با مشکل زیادی مواجه شده است .
امیری در ادامه از مردم متدین و ولایتمدار و شریف و نوع دوست شهرستان تقاضا کرد کمک های خود را به صورت نقدی به جمعیت هلال احمر یا کمیته امداد واریز کنند .
وی افزود: انتقال وسایل غیر نقدی مانند خوراک، پوشاک به این مناطق با مشکلات زیادی همچون ناامنی و وجود اشرار مواجه ‌است .
رییس جمعیت هلال احمر برخوار خاطرنشان کرد: بهترین راه برای امداد و کمک رسانی به صورت نقدی است چون هم امنیت بیشتری دارد و هم تجهیزات در خود مناطق نزدیک به نقطه بحران تهیه و خریداری می شود و سریع تر به نیازمندان و سیل زدگان واقعی می رسد و اگر قصد دارند به صورت غیرنقدی ارسال کنند از ارسال پوشاک زیرانداز و پتوی دست دوم و مستهلک خودداری کنند و کرامت مردم را بیشتر در نظر بگیرند و موادغذایی تاریخ دار بیش از شش ماه را تهیه و ارسال کنند .
این مسوول ادامه داد: موکب شهرستان برخوار هم برای تهیه و پخت و ارسال غذا به ۴۰ روستای زیر آب رفته خوزستان فعالیت می‌کند و شهروندان می‌توانند مبالغ و کمک های خود را در محل هایی که در حبیب آباد، کمشچه، دولت آباد، شاپور آباد، خورزوق و دانشگاه ها ی شهرستان پیش‌بینی شده است تحویل دهند .
امیری عنوان کرد: اگر کسی کمک نقدی جمع آوری کرده یا به حساب کمیته امداد یا هلال احمر واریز کرده است، حتما فیش آن را به مسئولان کمیته امداد یا جمعیت هلال احمر شهرستان تحویل دهد تا آمار شهرستان برخوار در زمینه امدادرسانی بالاتر رود .
رییس جمعیت هلال احمر برخوار در پایان گفت: وسایل و امکانات نیز به هلال احمر یا کمیته امداد امام خمینی تحویل داده شود تا با هماهنگی ستاد بحران استان این اقلام به مناطق سیل زده ارسال شود .

انتهای پیام /