خطیب جمعه خورزوق:

راههای رهایی از وسواس/ مردم به سیل زدگان کمک کنند

امام جمعه خورزوق راههای رهایی از وسواس را بی توجهی به شک (شک کثیرالشک), پرهیز از غفلت از یادخدا, به یاد اهل بیت علیهم السلام بودن و روزه داری در ایام مختلف ماه و سال دانست.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه خورزوق در ابتدای خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی به مسئله اخلاقی وسواس و آثار آن را در زندگی بررسی کردند.

حجت الاسلام رسول حق شناس افزود: بر طبق روایات فرد گرفتار وسواس دچار نوعی بی عقلی است.

وی از جمله آثار سوء وسواس عدم وجود آرامش در فرد, دوری از خانوده و اجتماع, تنفر از خود و دیگران و نابودی اعمال در دنیا و آخرت بر شمرد.
حجت الاسلام حق شناس راههای رهایی از وسواس را بی توجهی به شک (شک کثیرالشک), پرهیز از غفلت از یادخدا, به یاد اهل بیت علیهم السلام بودن و روزه داری در ایام مختلف ماه و سال دانست.
امام جمعه خورزوق در ادامه اشاره ای به مفاسد وسواس داشت و از جمله موارد آن را شکستن نماز ها, تهمت به دیگران, آزار و عزیت فرزندان و خانواده, مورد تمسخر قرار گرفتن, عدم اخلاص, بیمار شدن جسم و پیروی از دستورات شیطان برشمرد.

این کارشناس سیاسی در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی الهی، به بارش های اخیر در کشور اشاره کرد و آن را از برکات الهی خواند.

وی همچنین به سیل زدگان و آسیب دیدگان سیل اشاره کرد و هم دردی خود را با بازماندگان این حوادث ابراز داشت.

امام جمعه خورزوق در ادامه از ملت ایمانی درخواست کرد که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مراکز کمک رسان برسانند.

وی همچنین اقدام اروپا و آمریکا در ممانعت در کمک های جهانی صلیب سرخ به سیل زدگان ایرانی را محکوم کرده و این اقدام را بر خواسته از خباثت دولت های خارجی خواند.
این کارشناس سیاسی در پایان اعلام نامشروع آمریکا برای الحاق بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را هر دو اقداماتی خبیثانه و خلاف عرف مناسبات بین المللی خواند.

انتهای پیام /دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.