امام جمعه خورزوق راههای رهایی از وسواس را بی توجهی به شک (شک کثیرالشک), پرهیز از غفلت از یادخدا, به یاد اهل بیت علیهم السلام بودن و روزه داری در ایام مختلف ماه و سال دانست.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه خورزوق در ابتدای خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی به مسئله اخلاقی وسواس و آثار آن را در زندگی بررسی کردند.

حجت الاسلام رسول حق شناس افزود: بر طبق روایات فرد گرفتار وسواس دچار نوعی بی عقلی است.

وی از جمله آثار سوء وسواس عدم وجود آرامش در فرد, دوری از خانوده و اجتماع, تنفر از خود و دیگران و نابودی اعمال در دنیا و آخرت بر شمرد.
حجت الاسلام حق شناس راههای رهایی از وسواس را بی توجهی به شک (شک کثیرالشک), پرهیز از غفلت از یادخدا, به یاد اهل بیت علیهم السلام بودن و روزه داری در ایام مختلف ماه و سال دانست.
امام جمعه خورزوق در ادامه اشاره ای به مفاسد وسواس داشت و از جمله موارد آن را شکستن نماز ها, تهمت به دیگران, آزار و عزیت فرزندان و خانواده, مورد تمسخر قرار گرفتن, عدم اخلاص, بیمار شدن جسم و پیروی از دستورات شیطان برشمرد.

این کارشناس سیاسی در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و توصیه بر رعایت تقوی الهی، به بارش های اخیر در کشور اشاره کرد و آن را از برکات الهی خواند.

وی همچنین به سیل زدگان و آسیب دیدگان سیل اشاره کرد و هم دردی خود را با بازماندگان این حوادث ابراز داشت.

امام جمعه خورزوق در ادامه از ملت ایمانی درخواست کرد که کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به مراکز کمک رسان برسانند.

وی همچنین اقدام اروپا و آمریکا در ممانعت در کمک های جهانی صلیب سرخ به سیل زدگان ایرانی را محکوم کرده و این اقدام را بر خواسته از خباثت دولت های خارجی خواند.
این کارشناس سیاسی در پایان اعلام نامشروع آمریکا برای الحاق بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را هر دو اقداماتی خبیثانه و خلاف عرف مناسبات بین المللی خواند.

انتهای پیام /