امام جمعه موقت دولت آباد گفت: خواستگاه انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش و در مدارس ما می باشد، سند 2030 در واقع می خواهد جلوی انقلاب فرهنگی ما را بگیرد، این سند یک سند استعماری، استثماری همه جانبه است.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه موقت شهر دولت آباد حجة الاسلام و المسلمین محمدی در خطبه اول در رابطه با ایمان به غیب، اظهار کرد:قرآن برای متقین خصوصیاتی بیان میکند که یکی از آن خصوصیات ایمان به غیب است:

الذین یؤمنون بالغیب. ایمان به غیب شامل مواردی میشود از جمله: ایمان به خدا، ایمان به وجود ملائکه، ایمان به معاد و ایمان به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
خطبه دوم
حجة الاسلام و المسلمین محمدی ضمن توصیه به تقوای الهی، به معنویت ماه شعبان و مناسبات این ماه پرداخت.

وی به ایراد نکته ای پیرامون مهدویت و امام زمان اشاره کرده و اظهار نمود که: ما در دوران انتظار به سر می بریم، یعنی انتظار پایان یافتن دوران غیبت و فرا رسیدن فرج و گشایش امر با ظهور امام زمان (عج)، این دوران هم دوران ارزشمندی است و هم دوران حساس و خطرناک. روایتی است از آقا موسی بن جعفر (ع) که هشدار به کسانی می دهند که در زمان دوران انتظار به سر می برند، می فرماید: پنجمین فرزند از نسل هفتمین خواهد آمد و در آن دوران دین افراد در معرض خطر هست و دین ربایان و ره زنان دین در آن زمان فراوانند، در آن زمان مردم باید مواظب باشند، دینشان را به راحتی و ارزانی (بر اثر تبلیغات، گرفتاریها و سختیها) از دست ندهند. یکی از فرصتهای مهم برای تبیین مهدویت ایام نیمه شعبان هست که متأسفانه در ایام نیمه شعبان که در آن به سر می بریم یک آسیب هائی متوجه مهدویت شده است که بعضاً ناخواسته به دست کسانی انجام می شود که اظهار علاقه به امام زمان دارند.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: چیزی حدود 10 الی 15 آسیب اجتماعی متوجه مهدویت هست، ما که دغدقه ظهور آقا امام زمان را داریم، باید این آسیب ها را بشناسیم و با آن مقابله کنیم تا امام زمان مظلوم واقع نشود، اینطور نباشد که در ایام نیمه شعبان هر کسی هر کاری که می خواهد به نام امام زمان انجام بدهد، طوری نباشد که به نام امام زمان باشد و به کام دشمن امام زمان.

وی افزود: امروز دشمن از کوچکترین حرکت ما برای تضعیف ایمان و اعتقادات جوانان ما سوء استفاده می کند، باید همه مواظب باشیم چون از کوچکترین کار ما سوء استفاده می کنند و بر علیه آنچه که ما می خواهیم استفاده می کنند. جشن امام زمان باید موجب خشنودی قلب امام زمان باشد نه موجب رنجش خاطر امام زمان.
محمدی همچنین به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: ارتش جمهوری اسلامی بر اساس اصل 143 قانون اساسی موظف به حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور و حفظ نظام جمهوری اسلامی است. حضرت آقا در مورد ارتش فرمودند: امروز ارتش دست بچه های متدیّن و انقلابی است و شرایط خیلی فرق کرده است. وی همچنین به 2 اردیبهشت سالروز تأسیس و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: سپاه پاسدارن هم یک نیروی قانونی است، در قانون اساسی در اصل 150 و 151 و بر اساس آیه شریفه « وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ » شکل گرفته است.
امام جمعه موقت شهر دولت آباد همچنین به مناسبت سالروز تأسیس شورای انقلاب فرهنگی فرمود: شورای انقلاب فرهنگی شورایی هست که باید فرهنگ انقلاب را در جامعه حاکم کند، در اساسنامه و در دستور العملهایش هم هست که این شورا باید فکر و فرهنگ انقلابی را در جامعه از آموزش و پرورش گرفته تا دانشگاه و حوزه، نهادینه کند. بحمدالله در بسیاری از عرصه ها انقلاب فرهنگی ما مشهود و ملموس است و یکی از دلایل عصبانیت دشمن هم همین است که تا به امروز ملت ایران اجازه ندادند فرهنگ منحط غربی در این کشور ایجاد شود، این ملت جلوی فرهنگ غربی که در زمان پهلوی در این کشور باب شده بود و می خواستند فرهنگ مردم را از سرتا پا اُروپائی کنند، ایستاده است و اجازه نداده است و از این به بعد هم اجازه نخواهند داد که خدائی ناکرده فرهنگ غربی بر فرهنگ اسلامی ما غلبه بکند. خواستگاه انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش و در مدارس ما می باشد، سند 2030 در واقع می خواهد جلوی انقلاب فرهنگی ما را بگیرد، این سند یک سند استعماری، استثماری همه جانبه است.
وی همچنین به مناسبت حادثه طبس در هفته آینده اشاره کرد و افزود: دشمن در حادثه طبس زخم خورد و ناکام ماند و وعده الهی « إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ » برای ما محقق شد چرا که مردم از سال 1342 تا 1357 دین خدا را یاری کردند و خدا سپاه ابرهه را در طبس زمین گیر کرد و همانطور که می دانید طبس های دیگری پیش روی این انقلاب اتفاق افتاده است، مانند ناکامی دشمن در 8 سال جنگ، فتنه 1378 و فتنه 1388. تفاوت این ملت با ملتهای دیگر به فرمایش مقام معظم رهبری این است که در این سرزمین اسلام و آموزه های اسلامی حاکم است، بر سر دینش با معیشتش معامله نمی کند، هر چه گرانی و مشکلات خواسته و ناخواسته و تحریم هم که باشد، هیچ وقت ملت دینش را تقدیم به دشمن نمی کند. طبس دیگری هم که فعلاً در آن به سر می بریم هجمه اقتصادی است که دشمن دو سه سال است که ناکام مانده است.
خطیب جمعه در پایان برای کمک به مردم سیل زده کشورمان تأکید کرد.

انتهای پیام /