روز گذشته مراسم جشنی باز هم هنجارشکن؛ در تالار شهرداری به همت اداره ارشاد و اداره ورزش و جوانان شهرستان و شهرداری دولت آباد برگزار شد.

به گزارش چشم برخوار؛ بار دیگر در سایه غفلت نه! بلکه در حضور و نظر برخی مسئولان غیر بومی و بی مسئولیت شهرستان اصیل، بومی و مذهبی برخوار در ایام ولادت مظلوم ترین معصوم عصر ما، حضرت صاحب الزمان (عج)، مراسم جشنی نه برای شادی و نشاط شهروندان؛ بلکه برای ترویج عقاید غربگرا و سبک زندگی غربی و سکولار با اعتبارات عمومی مردم شهرستان در تالار شهرداری دولت آباد برگزار شد.

خوشبختانه نفاق فرهنگی جای خود را به ولنگاری فرهنگی و اباحه گری علنی داده است تا جایی که مجریان و سخنرانانی به ظاهر روشنفکر برای مجالس و مراسم های شهرستان دعوت می شوند که خود مروج آزادی بی قید و شرط، سبک زندگی غربی و ضد دینی هستند.

سخنرانانی که با بیان تفکرات لیبرالیستی، عوام فریب و توده پسند با الفاظ و ظاهری آراسته به تخریب عقاید اصیل و دینی مردم می پردازند. سخنران هایی که خود از دانش دینی و اعتقادی چندانی برخوردار نیستند ولی اظهارنظر دینی و اعتقادی در جایگاه یک کارشناس دینی دارند.ر

پای منبرهای آخوندها ننشینید/ تمسخر عقاید دینی در سایه روشنفکری

روز گذشته مراسم جشنی باز هم هنجارشکن؛ در تالار شهرداری به همت اداره ارشاد و اداره ورزش و جوانان شهرستان و شهرداری دولت آباد برگزار شد.

این بار علاوه بر پخش موسیقی های تند و نامتعارف، از مجری و سخنرانی دعوت شد تا به صورت علنی و جسورانه به تخریب عقاید مردم بومی شهرستان بپردازند.

سخنران این جلسه ضمن تمسخر برخی عقاید دینی همچون ذکر شریف صلوات و امر به معروف و نهی از منکر؛ به توهین و نقد روحانیون و مداحان اهلبیت علیهم السلام پرداخت.

وی ضمن تشریح برخی به تفکرات غربگرایانه؛ مناسک و عقاید دینی را مانع شادی کردن و نشاط اجتماعی دانست و از مردم خواست، برای آن که زندگی شادی داشته باشند؛ پای صحبت روحانیت و کارشناسان دینی ننشینند.

پوربه دانشور فوق لیسانس روانشناسی ورزش و عضو هیئت پزشکی ورزشی استان اصفهان سخنران جلسه در این جشنواره گفت: چرا ما در عزاداری دهه برگزار می کنیم و گریه می کنیم؛حتی برای امام حسین و تاسوعا و عاشورا؛ برای بهترین مخلوق خدا که به دستورات خدا عمل کرده و به بهشت رفته نباید گریه کرد و باید خوشحال بود و برای کسی که به جهنم رفته باید گریه کرد.
وی افزود: چرای برای شادی روح و روان کسی که فوت کرده صلوات می فرستیم باید برای شادی او دست بزنیم.

در یادداشت های قبلی اشاره کردیم که در روزگاری زندگی می کنیم که اهل تقوا (روحانیون، مادحین، مومنین، حزب اللهی ها و… )، اهل امر به معروف و نهی از منکر از گوشه عزلت خویش نظاره‏ گر این ولنگاری اند و مسئولان شهرستان و تدبیرگران آن بی‏ اعتنا و در کار خود مشغول. جالب این است که مخالف عقیده یکدیگرند ولی در این هم‌زیستی مسالمت ‏آمیزی که به سر می‌برند، آب از آب هم تکان نمی‌خورد؛ امّا باید گفت که آب از آب تکان خورده و آب از سر گذشته، بی‏ هویّتی و لاابالی گری در جشن ها و شادی هایمان نیز چون بیماری بر حیات ما عارض شده است. بیماری سختی که حاصل غفلت دراز ما و مسئولان ماست. چیزی که امروز، امانمان را بریده است…

باید دوباره برخی ملاحظات را تکرار کنیم:

شایسته است متولیان و برنامه ریزان فرهنگی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ائمه جمعه و جماعات، ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر، مسئولان فرهنگی ادارات و ارگان های دولتی و شهرداری ها؛ نسبت به محتوای این نوع برنامه ها دقت بیشتری داشته باشند.

نکته دوم اینکه دستگاه های نظارتی و تایید محتوا در شهرستان چه ارگان هایی هستند؟ چه کسی یا ارگانی باید گروه تئاترها، نسخه های تعزیه ها، سرودها، کنسرت ها ومجالس و برنامه های فرهنگی اجتماعی و…… را به لحاظ شکل و محتوا نظارت و مدیریت کند؟

نکته سوم اینکه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانی است و تسامح و تساهل در این واجب فراموش شده، دشمنان را به ما مسلط می کند و ما را به ورطه انحراف و جدایی از ارزش ها می کشاند.

کسی مخالف شادی مردم نیست ولی شادی در سایه عقلانیت و دین. هنگامی که می توان با ابزارهای هنری همچون تئاتر و سرود مردم را شاد کرد چرا به گناه و ابتذال رو بیاوریم؟!

مسئولان فراموش نکنند که مسئول بهشت رفتن مردم هستند.

حضرت امام خمینی(ره) در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ فرمودند: « ما با سینما مخالف نیستیم، ما با مرکز فحشا مخالفیم. ما با رادیو مخالف نیستیم، ما با فحشا مخالفیم. ما با تلویزیون مخالف نیستیم، ما با آن چیزی که در خدمت اجانب برای عقب نگه داشتن جوانان ما و از دست دادن نیروی انسانی ماست، با آن مخالف هستیم. ما کیْ مخالفت کردیم با تجدد؟ با مراتب تجدد؟
سینما یکی از مظاهر تمدن است که باید در خدمت این مردم، در خدمت تربیت این مردم باشد؛ و شما می‌دانید که جوان های ما را اینها به تباهی کشیده‌اند. و همین طور سایر این [مراکز]. ما با اینها در این جهات مخالف هستیم. اینها به همه معنا خیانت کرده‌اند

جوانان انقلابی شهرستان‌ بپاخیزند

از یک طرف مظلومیت در عرصه فرهنگ از در و دیوار حتی دستگاه های فرهنگی و سازمان های متولی آن می بارد و از سوی دیگر جای سئوال است چرا دست اندرکاران و متولیان فرهنگی اجتماعی که هجوم دشمنان را مشاهده می کنند و تخریب آنها را می بینند ولی کاری انجام نمی دهند…

ضروری است جوانان مومن انقلابی به پا خیزند و برای جلوگیری از آسیب های فرهنگی وارد میدان شوند و نفوذ دشمن در حوزه فرهنگ و عناصر فرهنگی را مسدود نمایند.

مقام معظم رهبری باز مثل همیشه قفل ها را شکسته و بن بست ها را باز می کند و ولایت مداران را مختار می کند که در صورت تشخیص درست و عاقلانه و سنجیده با برنامه ریزی صحیح برای رفع مشکلات فرهنگی اقدام کنند.

رهبر فرزانه انقلاب با دستور انقلابی آتش به اختیار، از یک طرف ناکارآمدی متولیان فرهنگی را و عدم رضایت خویش از این دستگاه های عریض و طویل را اعلام می کند و از سوی دیگر از فعالین فرهنگی دعوت می کند تا دیر نشده اقدامات لازم و بجا را انجام دهند و جلوی نقشه های شوم دشمنان در قلمرو فرهنگ را بگیرند.