شهرداری دولت آباد در سال ۱۳۸۵ مقداری از زمین گلزار یک دو و سه واقع در صحرای امامزاده ابراهیم را در طرح تفکیک قرار داده است. البته قرار مقرر شد که از کل زمین ها ۴۹ درصد به مالکین دو درصد برای ارائه خدمات برق گاز تلفن به ادارات مربوطه و ۴۹ درصد به شهرداری اختصاص یابد.

به گزارش چشم برخوار؛ شهرداری دولت آباد در سال ۱۳۸۵ مقداری از زمین گلزار یک دو و سه واقع در صحرای امامزاده ابراهیم را در طرح تفکیک قرار داده است. البته قرار مقرر شد که از کل زمین ها ۴۹ درصد به مالکین دو درصد برای ارائه خدمات برق گاز تلفن به ادارات مربوطه و ۴۹ درصد به شهرداری اختصاص یابد.
همچنین مقرر شد پس از ۶ ماه پلاک های تفکیک شده به مالکان تحویل داده شود ولی در این مدت ۸ ساله با مراجعات مکرری که کشاورزان به شهرداری دولت آباد داشته‌اند؛ هر دفعه با بیان بهانه‌ای واگذاری زمین ها به کشاورزان را به تعویق انداخته اند .
مالکان و کشاورزان به دلیل عدم اجرای تعهد مسئولان شهرداری درخواست ای دارند مبنی بر اینکه زمین ها از طرح تفکیک خارج شده و از کاربری ساختمانی به کاربری زمین کشاورزی تبدیل شود.

 

 

به گفته جمعی از کشاورزان زمان آبادی؛ در سال ۱۳۸۵ شهرداری و شورای شهر دولت آباد برخوار ” بر اساس لایحه قانون دولت مصوبه ۱۷/ ۰۱/ ۱۳۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران، نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی ” قراردادی با کشاورزان صحرای زمان آباد برخوار  « امامزاده ابراهیم (ع) » در تاریخ ۲۵/ ۰۸ / ۱۳۸۵ برای تغییر کاربری زمین ها به متراژ ۲۴۳ هزار متر مربع (دویست و چهل و سه هزار متر مربع) تنظیم شد.

به گفته کشاورزان، هم اکنون شهرداری اعلام کرده چون زمین آنها در رینگ قرار گرفته، کشاورزان و صاحبان زمین طبق قانون باید زمین خود را به قیمت زمین کشاورزی به شهرداری بفروشند.

صاحبان زمین و کشاورزان ادعا می کنند که طرح احداث رینگ از همان ابتدا مطرح بوده است و شهرداری قصد دارد هزینه رینگ را از قبل همین زمین ها تأمین کند.

صاحبان زمین و کشاورزان زمان آبادی تقاضا دارند شهرداری و شورای اسلامی شهر دولت آباد براساس قراردادها و مصوبات قبلی عمل کنند؛ یا زمین کشاورزی آنها را برگردانند و یا سهم صاحبان زمین را از زمین های اطراف رینگ بدهند.

نریمانی به نمایندگی از صاحبان زمین گفت: کشاورزان حتی حاضرند به ازای سهم خود، شهرداری زمین های آن طرف خیابان و رینگ را به آنها بدهند.

نکته حائز اهمیت اینکه چرا بعد از 8 سال از طرف شهرداری، شورای شهر و مسئولان شهرستانی و حتی نماینده مردمی شهرستان در مجلس شورای اسلامی که موظف است نظارت بر اجرای قانون داشته باشد؛ هیچ گونه جواب جامع، کامل و منطقی به کشاورزان داده نشده است.

 

 

سید رسول سجادی نسب عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد در تاریخ ۳ بهمن۱۳۹۷ ضمن اشاره به تصمیم گیری و تصویب وضعیت رینگ تا سه ماه آینده گفت: آن دسته از کشاورزانی که زمینشان در رینگ دور شهر است تا تصویب رینگ صبر کنند؛ تا بعد از تصویب رینگ؛ حق و حقوق این عزیزان پرداخت شود.

 

کشاورزان زمان آبادی تا تصویب وضعیت رینگ صبر کنند

برای مشاهده تصاویر زیر روی آن کلیک نمائید

توضیحات سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد در خصوص مجموعه های تفکیکی گلزار در محله زمان آباد

مالکان زمینهای واقع در طرح های عمرانی، باید به قانون احترام بگذارند

انتهای پیام/