نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی:

حسینعلی حاجی دلیگانی:از اقدام دولت برای کاهش تعهدات برجام استقبال می‌کنیم

نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: از اقدام دولت برای کاهش تعهدات برجام استقبال می‌کنیم؛ این اقدامات کافی نیست.

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه از ابتدای مراحل اولیه برجام در مصاحبه‌ها، مناظره‌ها و صحبت‌های خود گفتیم که باید ضمانت کافی گرفته شود، اظهار کرد: رهبر انقلاب برای تضمین اجرای برجام ۹ بند الزام آور آورده بودند و تا آنجایی که اطلاع داریم ضمانت کافی را برای اجرای برجام نگرفتند که بعد از آن امریکا توانست خارج شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپا هم بعد از خروج امریکا به تعهدات خود عمل نکرد؛ اکنون مشاهده می کنیم پس از چند با پرویی بیشتر، محدودیت‌های جدیدی برای موضوع هسته‌ای ایران فراهم کردند.

وی افزود: لازم بود اقدامی در این جهت انجام شود، افزایش غنی سازی و بهره‌برداری از سانتریفیوژهای جدید و خروج از پروتکل الحاقی از جمله مواردی است که اکنون می‌توانیم انجام دهیم.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه باید شرایطی را فراهم کنیم تا اروپایی‌ها از کرده خود پشیمان شوند، اظهار کرد: این پاسخ حداقلی از سوی جمهوری اسلامی ایران است؛ امّا این اقدامات بر خلاف برجام نیست و در دورن برجام چنین ظرفیتی وجود دارد.

وی اظهار کرد: انجام یک طرفه برجام اشتباه دولت مردان بود، امّا الأن از این اقدام دولت استقبال می‌کنیم؛ هر چند که کافی نیست.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.