عدم تامین بودجه ساخت زورخانه مولای درویشان شهر سین، بهانه ای بود که پنج سال این پروژه را متوقف کرده بود که یک خیر در سال جدید هزینه های ساخت این مکان را متقبل شد.

به گزارش چشم برخوار؛ با گذشت پنج سال از کلنگ زنی زورخانه شهر سین، همچنان مراحل ساخت این زورخانه آغاز نشده است.

یک منبع آگاه در این خصوص، اظهار کرد: مشکل این زورخانه در حال حاضر بی مهری برخی مسوولان بوده که باعث ایجاد وقفه طولانی مدت برای آغاز مراحل ساخت آن شده است و در حالی که مراسم کلنگ زنی آن به صورت گسترده و با حضور مسوولان انجام و قول هایی نیز داده شد اما هیچ یک از آن قول جامه عمل به خود نپوشانید.

عدم همکاری و کمک هیات پهلوانی شهرستان برخوار طی این چند سال برای ساخت یا تسهیل در ساخت این مکان نیز از مهم ترین عواملی است که باعث این تاخیر طولانی مدت شده است به گونه ای که محل ورزش فعلی این ورزشکاران که اکثرا جز قهرمانان کشوری هستند؛ یک خانه قدیمی و در حال تخریب است! که این مکان به دلیل بافت فرسوده بسیار خطرساز است.

اما خبری که در میان این بی توجهی ها می تواند مسرت بخش باشد این که هزینه های ساخت این مکان ورزشی را یکی از خیران شهرستان برخوار متقبل شده است که امیدواریم این لطف فرد خیر، آغازی برای ساخت این زورخانه باشد.

ستاری: برای شهرداری سین امکان کمک به ساخت زورخانه فراهم نیست

مسوول روابط عمومی شهرداری سین نیز ضمن تایید اظهارات منابع آگاه، عنوان کرد: این محل توسط خود ورزشکاران خریداری و درخواست شد که مراسم آیین کلنگ زنی برگزار شود.

مصطفی ستاری افزود: ۳۰۰میلیون تومان هزینه تکمیل زورخانه بود که برای شهرداری سین تامین این هزینه مقدور نبود ضمن این که هیئت پهلوانی و زورخانه ای شهرستان هم تا کنون هیچ کمکی نکرده اند و بسیاری از افراد نیز از این مکان بازدید کرده و قول هایی داده اند اما این پروژه ردیف بودجه کشوری نداشت.

وی در بیان علت عدم توانایی شهرداری سین برای کمک به اجرای پروژه زورخانه شهر سین، گفت: به دلیل ساخت و تکمیل سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص)، تامین هزینه دیگری برای شهرداری مقدور نبود.

ستاری در پایان خاطرنشان کرد: حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون هم ورزشکاران زورخانه مولای درویشان از ورزشکاران خودشان و خیرین جمع آوری کرده اند و توانسته اند تا مرحله ستون زنی زورخانه پیش بروند.

انتهای پیام /