کاسبان ترس به دنبال جامعه پذیری گفتمان عمومی برای انتخابات پیش رو هستند

استاد دانشگاه گفت: برخی در داخل کشور آب به  آسیاب دشمن می ریزند و ایجاد گفتمان افکار عمومی برای پیروزی در انتخابات پیش رو دارند . 

به گزارش چشم برخوار؛ یک کارشناس سیاسی در گفتگو با این پایگاه خبری، اظهار کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری به چالش القائات ذهنی اشاره کردند و فرمودند: مراقب این دیکته های ذهنی دشمنان داخلی و خارجی باشید.

دکتر روزبهانی افزود: در سخنرانی امسال نیز در مشهد مقدس به موضوع تقی‌زاده های زمان اشاره و بر القائات ذهنی که به ذهن مردم دیکته می شود تاکید کردند.
وی ادامه داد: اگر در فرمایشات حرم امام رضا (ع) دقت کنیم مقام معظم رهبری چالش سال ۹۷ را القائات ذهنی و چالش ۹۸ را تقی زاده های زمان دانستند، آنهایی که به مردم القا می کنند ما نمی توانیم؛ و به لحاظ نظامی اقتصادی و فرهنگی ناتوان و وابسته هستیم.

این استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: به بیان دیگر مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به موضوع امید صادق اشاره می کند نه امید کاذب و رهبر معظم  انقلاب چالش‌های پیش روی نظام را باورهای فکری و اعتقادی مردم می دانند.
روزبهانی گفت: جای تأسف است بعضی افراد و مسئولان داخلی در این چند ماهه گذشته در پی ترساندن مردم، ایجاد یک چالش ذهنی بحران اقتصادی، جنگ قریب الوقوع، افزایش روز به روز گرانی ها، نامشخص بودن آینده کشور، وجود نوعی سردرگمی امنیتی و اقتصادی و آینده رو به افول انقلاب؛ هستند.
این کارشناس سیاسی یادآور شد: بیانیه گام دوم انقلاب یک بیانیه آینده نگری نسبت به ۴۰ سال های بعدی انقلاب است که مقام معظم رهبری به آن اشاره می‌کند.
وی گفت: در حالی که در بسیاری از محافل دانشجویی و دانشگاهی مطرح می‌شود که ناوهای نظامی آمریکایی به مرزهای کشور ما آمده‌اند و کشورمان در آستانه یک جنگ تمام عیار است، آیا کشور جمهوری اسلامی می ماند یا نمی ماند، جنگ می شود یا نمی شود؛ مقام معظم رهبری گام های دوم انقلاب را می چینند و به ما می گویند جوان ها باید گام های دوم انقلاب را محکم تر بردارند.
روزبهانی خاطرنشان کرد: در شرایطی قرار گرفته ایم که دشمن به دنبال آن است که در حوزه های خارجی بن بست هایی اقتصادی را جلوی ما بگذارد؛ یعنی تحریم نفتی، تحریم هسته‌ای، تحریم فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده، تحریم فروش و فروش فلزاتی همچون مس فولاد و …
وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی نیز افرادی در داخل هستند که در پی القا کردن شرایط بد اقتصادی به مردم هستند؛ این ها همان کاسبان ترس تحریم هستند.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: برخی رسانه ها و مطبوعات داخلی هم به این موضوع دامن می زنند و می‌خواهند این دو قطبی ها و فضاهای ایجاد ترس و ناامیدی امنیتی اقتصادی در بین مردم را گسترش بدهند.
وی افزود: تحلیل بنده این است علت اینکه برخی از مطبوعاتی که در جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند می خواهند این تفکرات را به مردم القا کنند این است که قصد دارند از نظر فکری و گفتمانی به مردم ایران القا کنند که گفتمان مقاومت و ایستادگی در گام دوم انقلاب اسلامی را نادیده بگیریم و به نیرو و توان داخلی اتکا نکنیم.
روزبهانی اضافه کرد: متاسفانه برخی در داخل کشور آب به  آسیاب دشمن می ریزند و ایجاد گفتمان افکار عمومی برای پیروزی در انتخابات پیش رو دارند .
این کارشناس مسایل سیاسی اظهار کرد: چندی پیش آقای ظریف اعلام کرد حیف آن جوهری که ما مصرف کردیم برای نوشتن متن برجام و چهار سال از عمر دولت را صرف آن کردیم، پس خود دولت هم به این موضوع پی برده است.
وی گفت: بیانیه ای که شورای عالی امنیت آن را منتشر کرد قدمی بود که دولت برای آرمان انقلاب برداشت هرچند انتقادهایی به آن هست ولی بدین معنی بود که مردم از اقدام دولت حمایت کردند و با این راهپیمایی ها و حضور اعلام کردند که اگر دولت جلوی استکبار جهانی ایستاد هر چند اندک؛ مردم از دولت شان حمایت می کنند حتی در اوج مشکلات و تحریم .
روزبهانی افزود: اما متاسفانه هنوز تفکرات غرب گرایانه در دولت وجود دارد و باز شاهد دادن فرصت  ۶۰ روزه به امریکا و هیئت برجام هستیم.
وی گفت: اگر دقت کرده باشید رئیس جمهور ۱۸ اردیبهشت ۹۷  اعلام کرد اگر در این ۶۰ روز اتفاقی نیفتاد ۲ تا ۶۰ روز دیگر نیز صبر می‌کنیم و به آنها مهلت می دهیم، از ۱۸ اردیبهشت ۹۷ یک سال گذشته است و هنوز…
این کارشناس مسائل سیاسی در رابطه با صحبت های عراقچی در رابطه با اخراج مهاجرین افغانی گفت: از صحبت آقای عراقچی در رابطه با اخراج مهاجرین اتباع بیگانه و افاغنه برداشت دوگانه ای شد.
وی ادامه داد: ما از اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی برای نگهداری و پناهندگی اتباع خارجی در کشورمان هزینه هایی را دریافت می‌کنیم و آنها مبالغی را می دهند تا این پناهندگان به کشورهای آنها مهاجرت نکنند.
این استاد دانشگاه اظهار کرد: از صحبت آقای عراقچی برداشت اشتباه شد، نگاه عراقچی به پناهندگان خارجی یک نگاه حقوقی بوده است که در صورت عدم همکاری اتحادیه اروپا آلمان یونان فرانسه  این مهاجرین به کشور شما مهاجرت خواهند کرد و مشکلاتی را برای شما ایجاد خواهند کرد و دچار بحران پناهندگی می‌شوید.
وی در پایان گفت: اما برداشت نادرستی از صحبت‌های ایشان شد و التهاب هایی را در سطح جامعه ایجاد کرد.
انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.