آزادسازی مسیرهایی که در طرح های عمرانی شهرداری ها قرار دارد و در طرح جامع و یا تفصیلی مصوب گردیده است، هیچ گونه ارتباطی با تفکیکی های اطراف آن ندارد و باید به صورت ریالی و طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری تملک گردد.

به گزارش چشم برخوار؛ سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد در خصوص مجموعه های تفکیکی گلزار در محله زمان آباد و در پاسخ به خبر منتشر شده در این پایگاه خبری، اظهار کرد: طبق آنچه مالکان عنوان داشتند و براساس توافق سال ۱۳۸۵، سهم مالکان و شهرداری هرکدام ۴۹ درصد و ۲ درصد نیز بابت خدمات مختلف اعم از آب، فاضلاب ، برق ، گاز و تلفن در نظر گرفته شده بود که این توافق مورد تایید همه مالکان و همچنین شهرداری در آن زمان قرار گرفته است و در حال حاضر نیز شهرداری دولت آباد آماده اختصاص دو درصد سهم ادارات خدمات رسان می باشد.

ناصر معینی افزود: مساله بسیار مهمی که اختصاص این سهم به ادارات خدمات رسان را دچار مشکل کرده، این است که حدود ۸۰۰ پلاک در این مجموعه تفکیکی ایجاد شده که دو درصد آن حدود ۱۶ پلاک است و ارزش این ۱۶ پلاک در حال حاضر حدود ۹۰۰ میلیون تومان است در حالی که فقط هزینه انشعاب آب و فاضلاب حدود یک میلیارد و پانصد میلیون تومان می شود و سایر ادارات خدمات رسان (برق و گاز و مخابرات) نیز باقی می مانند.
وی گفت: این تناسب قیمت بین زمین های سهم خدمات و انشعابات مختلف از سال ۱۳۸۵ تا بحال به همین صورت بوده است.

معینی ادامه داد: شهرداری و شورای اسلامی شهر برای حل این مشکل مذاکراتی با حاجی نماینده مردم برخوار داشته است که قرار شد جلسه ای با محوریت ایشان و با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی دولت آباد در دفتر مدیر کل اداره آب و فاضلاب استان برگزار و نسبت به حل این مشکل به صورت اساسی اقدام گردد که هرچه زودتر این جلسه تشکیل خواهد شد.

این عضو شورای شهر، خاطرنشان کرد: در خصوص زمین های واقع در مسیر کمربندی (رینگ) دور شهر ذکر چند نکته لازم به ذکر است: اول اینکه کمربندی دور شهر هیچگونه مصوبه ای ندارد و براساس طرح جامعی که سال ۱۳۹۴ به شهرداری دولت آباد ابلاغ شد این کمربندی به دلایل نامعلوم در طرح مصوب دیده نشده و آزادسازی آن از طرف شهرداری در حال حاضر وجاهت قانونی ندارد.

معینی ادامه داد: همچنین طبق توافق اولیه بین شهرداری و مالکان در سال ۱۳۸۵ ، زمینهای واقع در کمربندی در آن محدوده در متن این توافق ذکر نشده و در مجموعه تفکیکی گلزار محسوب نشده است و موید آن متراژ اشاره شده توسط مالکان (حدود ۲۴۳ هزار مترمربع) است که در توافق اولیه نیز دقیقا به همین مقدار اشاره شده است، حال آنکه اگر مساحت کمربندی را هم در آن لحاظ می کردند این مساحت باید بالغ بر ۳۰۰ هزار متر مربع محسوب می شد.

وی اضافه کرد: فرض بر اینکه برای کمربندی دور شهر مصوبه های لازم نیز اخذ شود ،طبق قانون آزادسازی این مسیر تابع توافقات مجموعه تفکیکی ها نمی شود و شهرداری باید نسبت به اینگونه تملکات تابع قانون باشد.

معینی در ادامه به متن صریح قانون در این خصوص اشاره کرد :

*آزادسازی مسیرهایی که در طرح های عمرانی شهرداری ها قرار دارد و در طرح جامع و یا تفصیلی مصوب گردیده است، هیچ گونه ارتباطی با تفکیکی های اطراف آن ندارد و باید به صورت ریالی و طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری تملک گردد و شهرداری حق ندارد آزادسازی اینگونه مسیرها را همانند معابر موجود در دِل طرح های تفکیکی و توافقات صورت گرفته با مالکان انجام دهد و اینگونه آزاد سازی ها تابع قانون ۱۰۱ نمی شود*.

سخنگوی شورای شهر دولت آباد اظهار کرد: بنابراین برای تحقق شهری به مراتب زیباتر، شهرداری و مالکان زمینهای واقع در طرح های عمرانی در کل شهر ، باید به قانون احترام بگذارند که نهایتا منفعت انجام طرح های عمرانی برای مالکان زمینها و مردم کل شهر خواهد بود.
وی افزود: وظیفه عموم مردم و مسئولین است که برای انجام امور مختلف تابع قانون باشند و در جهت انجام طرح های عمرانی شهری طبق مقررات عمل کنند.

معینی در ادامه عنوان کرد: در اینصورت و در سایه قانون و با همکاری مردم ، شهرداری و اعضای شورای شهر ، شاهد پیشرفت هرچه بیشتر شهر خواهیم بود، همچنان که شورای اسلامی شهر دولت آباد همواره و مجدانه پیگیر حقوق عامه مردم در چارچوب قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود.

انتهای پیام /

پاسخ مطالبه کشاورزان زمان آبادی را پس از ۸ سال بدهید +اسناد

پاسخ مطالبه کشاورزان زمان آبادی را پس از 8 سال بدهید +اسناد