گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان توسط نماینده واحد بازرسی و نظارت اصناف برخوار به همراه بازرس اتحادیه قنادان شهرستان از واحدهای تولید و فروش زولبیا و بامیه و همچنین نظارت بر توزیع شکر دولتی در واحدهای تولید شیرینی شهرستان برخوار انجام شد.

به گزارش چشم برخوار؛ گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان توسط نماینده واحد بازرسی و نظارت اصناف برخوار به همراه بازرس اتحادیه قنادان شهرستان از واحدهای تولید و فروش زولبیا و بامیه و همچنین نظارت بر توزیع شکر دولتی در واحدهای تولید شیرینی شهرستان برخوار انجام شد.

بازرس واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان برخوار در این خصوص اظهار کرد: پرسنل بازرسی چهار نفر می باشند که روزانه یک اکیپ دونفره توسط بازرسان اصناف از واحدهای صنفی , بازرسی به عمل می آید و هر هفته سه روز با نمایندگان اتحادیه های ۱۰ گانه شهرستان از واحدهای زیر مجموعه اتحادیه ها بازدید و بازرسی می شود و هفته یک روز نیز گشت مشترک با نمایندگان واحد بازرسی و نظارت اصناف، دامپزشکی، بهداشت، اماکن، صنعت معدن و تجارت (صمت) و تعزیرات تشکیل و طی بازرسی با متخلفان برخورد می شود.

محمدحسین رفیعی افزود: در اکیپ های مختلف تعداد نفرات متفاوت است و اکیپ دیگری شامل نمایندگان مرکز بهداشت برخوار، تعزیرات، واحد بازرسی و نظارت اصناف بیشتر بازرسی از واحدهایی که مایحتاج غذایی مردم را به فروش می رسانند از قبیل مواد غذائی، رستوران، مرغ و گوشت و شیرینی و توزیع و نظارت اقلام دولتی شامل شکر, گوشت، مرغ، کاغذ و… به صورت ویژه برگزار می شود.

وی اظهار کرد: طی این بازرسی ها کلیه تخلفات صنفی فصل هشتم قانون نظام صنفی از جمله(گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، عدم درج قیمت، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تداخل صنفی، احتکار و…) مورد بازرسی قرار گرفته و با متخلفان به صورت قانونی برخورد و نهایتا به اداره تعزیرات حکومتی معرفی و به پرداخت جریمه نقدی ملزم می گردند.

رفیعی اضافه کرد: در مواردی خاص که نیاز به پلمپ واحد صنفی متخلف باشد با هماهنگی ادارات مربوطه توسط اماکن یا شبکه بهداشت واحد صنفی متخلف پلمب می شود تا مراحل اداری سپری گردد.

انتهای پیام /