امام جمعه دولت آباد گفت: دولت فعلی آمریکا نسبت به سیاست های قبلی خود در خصوص گزینه های روی میز عقب‌نشینی کرده است.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به عقب نشینی دولت فعلی آمریکا از سیاستهای خود نسبت به دولت گذشته اشاره کرد و افزود:
رییس جمهور سابق آمریکا می گفت: همۀ گزینه ها روی میز است، گزینه هایی که داشتند، جنگ نظامی، جنگ اقتصادی (تحریم) و براندازی نظام بود. بحثی از ائتلاف بین المللی نبود. بحثی از اینکه مقابله با ایران هزینه دارد و کشورهای عربی باید هزینه آن را بدهند نبود. با قلدری تمام یکه تازی می کرد. دولت جدید آمریکا با یک ارزیابی متوجه شد که 7 ترلیون دلار هزینه کرده و هیچ دستاوردی نداشته است. در بین گزینه های روی میز، گزینه نظامی را حذف کردند، چون دیدند نیروهای نظامی ایران قوی است، گزینه براندازی نظام را کنار گذاشتند، چون دیدند مردم پای صندوق رأی می آیند و در راهپیمائی ها شرکت می کنند. تنها راهی که مانده برای آنها گزینه تحریم است.
وقتی بررسی می کنیم می بینیم هر کجا ما قدرت داشته ایم کوتاه آمده اند، هر کجا از خود ضعف نشان داده ایم همانجا تأکید می کنند بر نابودی ما. این مقایسه نشان می دهد که قدرت حرف اول را می زند و نه مذاکره. به همین جهت حضرت آقا بارها فرموده اند؛ استراتژی ما در مقابله با دشمن مقاومت است و تسلیم نشدن در مقابل آنها. الآن هم وقتی مواضع مسئولین آمریکائی را بررسی می کنیم می بینیم که لحن های آنها تغییر کرده است. اول می گفتند؛ که شدیدترین تحریمها و بی سابقه ترین فشارها را بر ایران وارد می کنیم، منتظر تمامی آنها هستیم، دیدند اتفاقی نیفتاد، حالا پیغام می دهند که ما خط مستقیم قرار داده ایم و حتی زمزمه هست که مسئولین تندرو در دولت آمریکا را کنار بزنند.
توجه کنیم که مقاومت جواب می دهد و فشارهای اقتصادی، هم باعث می شود جهش اقتصادی داشته باشیم و هم باعث می شود آمریکا عقب نشینی کند. البته باید مواظب جنگ روانی دشمن باشیم. دشمن از طریق ایجاد آشوبهای اجتماعی دست به خرابکاریهایی می زند که هوشیاری مردم را می طلبد، مثل قائله ای که در دانشگاه تهران ایجاد کردند، که عده ای دانشجو بر علیه قانون حجاب تجمع می کنند، وقتی بررسی می کنند، می بینند تعدادی که اصلاً دانشجو نبوده اند در بین آنها بوده اند و دانشجویان را تحریک می کرده اند.
محمود آبادی خاطر نشان کرد: روز 30 اُردیبهشت روز ملی جمعیت مورد تأکید حضرت آقا و جزء سیاستهای نظام است، اگر بخواهیم کشور قدرتمند و پیشرفته ای داشته باشیم باید جمعیت متناسب داشته باشیم. رشد جمعیت باید به طور عادی صورت بگیرد. تشویق به فرزند آوری خانواده ها و برطرف کردن موانع ازدواج و ترویج ازدواج آسان می تواند به رشد جمعیت کمک شایانی کند، که وظیفه همگانی است.
وی ادامه داد: دوشنبه 15 رمضان سالروز ولادت با سعادت کریم اهل بیت علیهم السلام، امام حسن مجتبی علیه السلام است که تبریک عرض می نمایم، یکی از خصایص آن بزرگوار انفاق فی سبیل الله بود که حداقل دو بار تمامی اموال خود را به فقرا بخشیدند. امیدوارم ما همین خصوصیت حضرت را در زندگی خود عملی کنیم. در مسجد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هم مراسم جشنی برگزار هست که شرکت خواهید کرد.
خطیب جمعه شهر دولت آباد اظهار کرد: طوماری به دفتر امام جمعه رسیده است مبنی بر درخواست مردم شریف دولت آباد از مسئولین شهر و شهرداری اصفهان که جهت احداث تقاطع غیر همسطح در میدان تاکسیرانی، اقدام کنند. آنچه که من اطلاع دارم، جناب آقای حاجی نماینده محترم شهرستان، مسئولین شهرستان و شورای اسلامی شهر و شهردار محترم پی گیر موضوع هستند و علت اصلی هم عدم تأمین منابع مورد نیاز و کمبود بودجه می باشد. تقاضا داریم مسئولین شهر اصفهان به خواسته مردم احترام بگذارند و همانطور که تلاش می کنند مشکلات شهر اصفهان را برطرف کنند، که بسیار خوب و بجا است، همانطور هم تلاش کنند مشکلات شهر دولت آباد هم برطرف شود. درخواست مردم عزیز دولت آباد این است که با بررسی دقیق و کارشناسی، طرحی را اجرا کنند که مشکل تردد هر دو شهر اصفهان و دولت آباد حل شود.
این سخنران در پایان عنوان کرد: مشکل اصلی ما برای اتمام مسجد جامع کمبود بودجه است، ما تا الآن حدود 200 میلیون تومان بدهی داریم، عزیزان همّت کنید هر چه قدر که می توانید کمک بکنید، باقیات و صالحات است، مسجد جامع آبروی شهر دولت آباد است، باید یک مسجد آبرومند و در شأن شهر دولت آباد داشته باشیم، انتظار هست که عزیزان کمک بکنند و این کمکی که می کنید هدیه بکنید به یکی از امامان تا چندین برابر جوابش را در دنیا و آخرت ببینید.
شماره حساب جاری: 8554600669 – شماره کارت 6104337545766204 برای دریافت کمکهای شما مؤمنین برای ساخت مسجد جامع دولت آباد در نظر گرفته شده است.