رییس شبکه دامپزشکی برخوار از صدور مجوز بیش از 700 تن فرآورده های خام دامی صادراتی برخوار به کشورهای جنوب شرقی آسیا خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛دکتر مجید فلسفی منش<<رییس شبکه>> اظهار داشت: در سال گذشته که از سوی رهبر معظم انقلاب سال “حمایت از کالای ایرانی” نامگذاری شد، با توجه به اقداماتی که در راستای ارتقاء سطح بهداشتی واحدهای تولیدی فرآورده های خام دامی از سوی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، و به تبع آن شبکه دامپزشکی شهرستان انجام شد و تلاش هایی که جهت تسهیل در امر صادرات براساس ضوابط بهداشت کشورهای مقصد صورت گرفت منجر به افزایش صادرات در این شهرستان گردیده است.

وی افزود: شهرستان برخوار با بهره مندی از شرایط ویژه در صنعت دام و طیور، به عنوان یکی از قطبهای صادراتی در استان مطرح می باشد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار همچنین از صادرات پا و پنجه مرغ از شهرستان برخوار به مقصد کشور هنگ کنگ خبر داد و افزود: در سال گذشته بیش از 700 تن فرآورده به ارزش 1 میلیون و 40 هزار دلار به کشورهای مذکور صادر شده است.

فلسفی منش دقت و کارشناسی در بررسی و کنترل محموله‌های صادراتی را از جمله مواردی دانست که نقش مستقیمی در پایداری روند صادرات و اقتصاد کشور دارد و افزود: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و بر این اساس کلیه محموله‌ها پس از تولید و آماده سازی در قالب مشخص و با ضوابط نشانه گذاری صادراتی مورد بررسی ظاهری(ارگانولپتیک) قرار گرفته و پس از نمونه گیری و انجام آزمایشات لازم، گواهی معتبر صادراتی برای آن صادر شده و در سامانه یکپارچه قرنطینه سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود.

وی در پایان عنوان کرد: ارتقاء کیفیت تولید محصولات و به روزآوری کیفی آنها مطابق با شرایط روز که فقط با افزایش نظارت و کنترل واحدهای تولیدی صورت می گیرد، می تواند گام مهمی در جهت گشایش و رونق بیشتر در خصوص فرآیند صادرات مواد خام دامی باشد.

منبع: روابط عمومی شبکه دامپزشکی برخوار

انتهای پیام /