مهدی منصوری خطاب به مداحان، عنوان کرد: اگر می خواهید ماندگار باشید و در ذهن ها بمانید چند کار را انجام دهید؛ ابتدا این که اخلاص داشته باشید، رابطه ی خود و خدای خود را درست کنید تا خدا رابطه ی شما و مردم را اصلاح کند.

به گزارش چشم برخوار؛ هفتمین همایش سالانه مداحان شهرستان برخوار برگزار شد.

داوود رحیمی در این مراسم به شعرخوانی پرداخت و حاج مهدی منصوری و حجت الاسلام میرباقری سخنران مراسم بودند و جواد فتاحی نیز به قرائت قرآن پرداخت.

مهدی منصوری در این مراسم خطاب به مداحان، عنوان کرد: اگر می خواهید ماندگار باشید و در ذهن ها بمانید چند کار را انجام دهید؛ ابتدا این که اخلاص داشته باشید، رابطه ی خود و خدای خود را درست کنید تا خدا رابطه ی شما و مردم را اصلاح کند.

این مداح کشوری افزود: نکند فردای قیامت بهشتی ها ما را در عذاب ببینند و بگویند ما با یک برنامه شما بهشتی شدیم ولی خودمان به خاطر اعمالمان در عذاب باشیم.
وی ادامه داد: دیگر این که باید مردم دار باشید ، مداح باید تواضع داشته باشد ، با تواضع با مردم برخورد کند، مداح باید بداند به کجا وصل است ، ما به امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) وصل هستیم، پس نباید به گونه ای رفتار کنیم که باعث سرافکندگی آنها شویم؛ بنا بر این هیچ زمان سایرین را از خودمان پایین تر نبینیم.
منصوری در ادامه تاکید کرد: واجبات خودتان را فدای مستحبات خود نکنید.

حجت الاسلام میر باقری نیز اظهار کرد: ما تازمانی که خودمان را به اهل بیت (ع) وصل نکنیم ، بی ارزش می مانیم اما زمانی که خودمان را به وجود این ذوات مقدسه متصل کنیم ، ارزش و جایگاه در دنیا و چه در آخرت پیدا می کنیم.

این کارشناس دینی گفت: مردم به علت اینکه مداحان وصل به دریای بیکران اهل بیت (ع) هستند جایگاه آنان را بزرگ می شمارند، در تاریخ هم این مسئله روشن است به گونه ای که شاعران و مداحان بسیار در دربار شاهان و سلاطین روزگار بودند اما هیچ کدام ماندگار نشدند و در دل مردم جای نگرفتند.

وی ادامه داد: به طور مثال فرزدق تا زمانی که در دربار خلف بود هیچ بود اما وقتی در پای مکبت اهل بیت (ع) زانو زد ارزش پیدا کرد.

میرباقری خطاب به مادحین حاضر در جلسه گفت: خداوند شما را به خاطر اهل بیت (ع) عزیز کرده و در دل مردم جای داده است ، این را با هیچ چیز نمی توان عوض کرد.
وی تاکید کرد: باید کبر و ریا را گذاشت تا به کبریا رسید و نکته دیگر هم اینکه مداح و منبری نباید زیاد اهل مزاح و شوخی باشد زیرا از تاثیر گذاری او بر مستمع می کاهد، بنا بر این اگر می خواهید صحبت کنید، شأن یک مداح امام حسین (ع) را حفظ کنید.
این سخنران در پایان خاطرنشان کرد: با قرآن و روایات اهل بیت (ع) مانوس باشید و جلسات خودتان را با مفاهیم قرآنی و روایی اداره کنید.

این مراسم با حضور امام جمعه شهر دولت آباد، فرمانده انتظامی شهرستان برخوار و ریاست کانون مداحان استان اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام /