گاهی اوقات عده ای آب را گل آلود میکنند تا ماهی بگیرند؛ در بند ماهی و ماهیگیر ها نمانید، آن دستی که گل آلود می کند را پیدا کنید!

به گزارش چشم برخوار؛ محمد حسین حامدی* / بازخوانی برش هایی از سخنان اخیر رئیس جمهور در دیدار با اصحاب رسانه، به امید اینکه در هیاهوی رسانه ای این روزها گم نشود!…)

بن بست، اختیارات، رفراندوم هسته ای، نظر سنجی چهره ای!
کلید واژه های جالب سخنرانی اخیر رئیس جمهور که شاید اگر آنها را در کنار برخی سخنان دیگر بگذاریم، جالب تر هم بشود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تازگی ها هدف از فشار های وارده را کشاندن دوباره ایران به میز مذاکره برای دستیابی به یک «توافق جامع جدید» عنوان کرده است؛ این اظهار نظر را با کلید واژه های بالا تطبیق دهید؛ قبول کنید شاخک های انسان را اندکی می جنباند!

گذشته از نادرستی این مسئله که چرا باید ادبیات رئیس جمهور ما مکمل گفتار غربی ها باشد؛ تلاش برای کوبیدن دوباره بر حدیدِ سرد مذاکره، خود خطایی دیگر است…بازخوانی پیشنهاد رفراندوم هسته ای در سال ۸۳ و تطبیق غیر کارشناسانه ی اوضاع جاری آن سالها با جو‌ فعلی حاکم بر کشور، آن هم به نیت پیش کشیدن دوباره ی مسئله مذاکره و سلب مسئولیت شکست های قبلی از خود؛ در کمال خوش بینی خطای استراتژیکی است که کشور را دچار فتنه های سیاسی جدیدی خواهد کرد.

در کنار این ها، موضوع سیستم جدیدهم دنیایی دارد! البته بایستی پذیرفت رئیس جمهوری که رسانه هارا به خاطر شنیدن صدای مردم توبیخ می کند و هر از گاهی محض عبرت سایرین(!) تعدادی را هم گوشمالی می دهد؛ دیگر رغبتی برای دنبال کردن گلایه های مردم از کانال آن ها نداشته باشد. نتیجتاً مجبور است خودش وارد کار شود و از میان انبوه تیم حفاظت و از پشت شیشه های ۹۷٪ دودی ماشین تشریفات با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت، به بررسی چهره های مردم بپردازد!

نمیدانم!  شاید تلاش دولت برای ایجاد زمینه ی جدید برای مذاکره، ماحصل همین قسم نظر سنجی ها باشد!!

نکته ی مهم این جاست که نباید اجازه داد تا این حربه ی جدید، توسط جنجال های اجتماعی اخیر پوشیده شود؛ مسئله ی اعتراف شهردار سابق تهران به قتل همسرش که چندروزی است فضای رسانه ای کشور را تحت الشعاع قرار داده است؛ پوشش خوبی برای مخفی کردن فعالیت های برخی بازیگران پشت پرده است تا در سایه ی آن، به ایجاد زمینه هایی برای احیاء طرح های شکست خورده و خروج از بن بست های سیاسی و اجتماعی خود بپردازند…

گاهی اوقات عده ای آب را گل آلود میکنند تا ماهی بگیرند؛ در بند ماهی و ماهیگیر ها نمانید، آن دستی که گل آلود می کند را پیدا کنید!

*عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان برخوار

انتهای پیام /