عضو‌ شورای شهر دولت آباد گفت: ورزشکاران نیز به این مقوله اشراف کافی دارند که حمایت و برنامه ریزی برای ورزش وظیفه ذاتی اداره ورزش و جوانان است و شهرداری هیچگونه وظیفه ای نسبت به فعالیت های ورزشی و حمایت از تیم ها و هیئات ورزشی را طبق قانون ندارد ولی با این وجود شورای شهر فراتر از وظیفه قانونی خود همواره در کنار ورزش و ورزشکاران شهر دولت آباد و حتی شهرستان بوده و خواهد بود.

به گزارش چشم برخوار؛شهروندان دولت آبادی در گفتگو با این پایگاه خبری در خصوص وضعیت و امکانات ورزشی در شهر دولت آباد اظهار نارضایتی کرده اند.

ایشان اظهار کرده اند: تا چند سال گذشته ورزش دولت آباد جایگاه ویژه ای در شهرستان برخوار داشت و ورزشکاران از شهرها و روستاهای دیگر برخوار برای بهره مندی از بهترین مکان و تجهیزات ورزشی به دولت آباد مراجعه می کردند اما امروز شرایط کاملا تغییر کرده است، این شهروندان همچنین عنوان کرده اند: در شهرهای همجوار برای ورزش و ورزشکار ارزش و احترام و جایگاه ویژه ای قائل هستند اما در شهر دولت آباد به عنوان مرکز شهرستان برخوار چنین نیست.

این منتقدان در ادامه عنوان کرده اند: در خصوص ادامه کار سانس های تیم های منتخب هیات های ورزشی در سالن ورزشی رسالت علی رغم صحبت ها و پیگیری های مکرر کسی پاسخگو نبوده است که باتوجه به تجربه ای که ما در طول این مدت داشته ایم اگر این بلاتکلیفی طولانی شود، شاکله ی تیم های هیات ها از هم پاشیده می شود و بازیکن ها از ورزش دور می شوند و سانس های مدنظر نیز از دست می رود.

شهروندان افزودند:این سانس های هیات ها نتیجه چهار سال استعدادیابی و زحمات و نتیجه هیات ها در رده سنی آتیه سازان است چرا به این راحتی از آن می گذرند و فقط عنوان می کنند سالن ها را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم !؟ و این سوال مطرح است که دو سال از دوره شوراها گذشته چه کار یا اقدام مفیدی برای ورزش این شهر کردند!؟

ناصر معینی: حمایت از ورزش، وظیفه ذاتی اداره ورزش است/ حمایت از ورزش، هیچ‌دوره ای به اندازه دوره پنجم شورا نبوده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد در پاسخ به شهروندان به خبرنگار چشم برخوار، گفت: با توجه به اینکه بنده یک ورزشکار بوده و اکنون نیز حامی ورزش و ورزشکاران بوده و هستم و اینکه نماینده ورزشی شورای اسلامی شهر نیز می باشم تمام تلاش خود را در جهت اعتلای ورزش شهر دولت آباد و حتی در برخی موارد شهرستان برخوار بکار بسته و خواهم بست، نمونه آن پیگیری به منظور شروع و احداث سرای ورزشکاران شهرستان پس از سال ها (با همکاری حیدریان)، تجهیز ورزشگاه باباسید علی کربکند، پیگیری به منظور احداث چمن مصنوعی شهدای لودریچه (پارک معلم)،پیگیری جهت احداث چمن مصنوعی جاده امامزاده محمود دولت آباد و آماده سازی اطراف زمین ، برگزاری جلسات مختلف در رشته هایی که احساس نیاز به هماهنگی هایی داشته اند، همکاری در تهیه سرویس های ایاب و ذهاب ورزشکاران به اقصی نقاط استان و کشور و …. است.

ناصر معینی افزود: در کنار بنده دیگر اعضای شورا نیز در حد توان کمک های شایانی از جمله ارتباط تیم های ورزشی با حامیان مالی(توسط آقای سجادی نسب) ، برگزاری ورزش های همگانی ، صبحگاهی و خانوادگی (توسط خانم داوری و آقای حسینی) وهمچنین در اختیار قرار دادن زیرپله های سالن رسالت به ورزش های تنیس روی میز و زورخانه و همچنین در اختیار قرار دادن این سالن به هیئاتی که میزبان مسابقات مختلف استانی و یا کشوری بوده اند، به صورت رایگان توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر دولت آباد را داشته اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز طرح تشویقی مدال آوران استانی و کشوری و جهانی نیز با پیشنهاد اینجانب در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است که پس از بررسی های لازم توسط اعضای شورای شهر و تایید فرمانداری شهرستان قابل اجرا خواهد بود که همه ی این موارد نشان از اهمیت این شورا به مقوله ورزش در ابعاد همگانی و حرفه ای است.

این مسوول گفت: به جرات می توان گفت حمایت از ورزش و ورزشکاران و انجام فعالیت های زیر بنایی در این حوزه در هیچ دوره ای به اندازه دوره پنجم شورا نبوده است.

معینی اظهار کرد: در آینده نزدیک نیز با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد شروع به ساخت یک مجموعه ورزشی به صورت خاص برای یک رشته مدال آور شهرستان توسط شورای اسلامی و خیرین شهر خواهیم بود.

عضو‌ شورای شهر دولت آباد ادامه داد: ورزشکاران نیز به این مقوله اشراف کافی دارند که حمایت و برنامه ریزی برای ورزش وظیفه ذاتی اداره ورزش و جوانان است و شهرداری هیچگونه وظیفه ای نسبت به فعالیت های ورزشی و حمایت از تیم ها و هیئات ورزشی را طبق قانون ندارد ولی با این وجود شورای شهر فراتر از وظیفه قانونی خود همواره در کنار ورزش و ورزشکاران شهر دولت آباد و حتی شهرستان بوده و خواهد بود.
معینی گفت: اما در مورد سالن های ورزشی رسالت و کربکند ذکر این نکته لازم است که تا چندی پیش که این سالن ها به صورت پیمانکاری اداره نمی شد و در اختیار شهرداری دولت آباد بود به اندازه لازم و فراتر از حد در اختیار هیئات والیبال، فوتبال ، بسکتبال و هندبال بوده است و اکنون نیز که این سالنها توسط بخش خصوصی اداره می شود، شورای اسلامی و شهرداری دولت آباد در حد توان و تا جایی که امکان داشته است در هر سالن طبق قرارداد با پیمانکاران شش سانس در هفته در اختیار گرفته که این ۱۲ سانس طبق برنامه ریزی و مکاتبات لازم به صورت رایگان در اختیار این چهار هیئت (بر اساس فعالیت هیئت ها) طی دو سه روز آینده قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: طبیعی است که اگر هیئت ها بیش از این نیاز به سانس دارند لازم است یا نسبت به پرداخت وجه آن اقدام و یا از طریق اداره ورزش و جوانان و در اختیار گرفتن سالن های دیگر شهر نیاز خود را مرتفع نمایند.

معینی گفت: علاوه بر این بنده جلسه ای جهت هماهنگی و تعامل هیئات ورزشی با پیمانکاران سالن های مذکور و همچنین جلسه ورزشکاران با شهردار را نیز تنظیم کرده که این جلسات قطعا کمک شایانی به ورزش شهرستان خواهد کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که شورا و شهرداری دولت آباد در کنار اداره ورزش و جوانان شهرستان تعاملات سازنده و اثر بخشی را در جهت ارتقای سطح ورزش همگانی و قهرمانی شهرستان برخوار داشته باشند.

انتهای پیام /