امام جمعه دولت آباد با تشکر از حضور مردم در راهپیمائی روز جهانی قدس گفت: مردم قدمی برنداشتند مگر اینکه برای آنها عمل صالح نوشته شد.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دولت آباد بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، از حضور مردم عزیز شهر دولت آباد در راهپیمائی روز قدس، تشکر کردند و فرمودند: شما قدمی برنداشتید مگر اینکه برای شما عمل صالح نوشته شد.
ایشان افزودند: قرآن می فرماید: « وَ لا يَطَؤُنَ مَوْطِئاً يَغيظُ الْکُفَّارَ وَ لا يَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَيْلاً إِلاَّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنينَ.
هیچ قدمی که کافران را به خشم آورد بر نمی دارند و هیچ چیزی از دشمن به آنها نمی رسد مگر اینکه برای آنان عمل صالح نوشته می شود و خداوند پاداش نیکوکاران را ضایع نمی کند.»
شما عزیزان در این راهپیمائی وظیفه شرعی و انسانی خود را انجام دادید، مطمئن باشید باعث یأس دشمنان اسلام شده اید و مردم مظلوم و مسلمان فلسطین را امیدوار کردید. اثرات همین حمایتها بوده است که بیش از هفتاد سال است مردم مظلوم فلسطین در مقابل دنیای استکبار، خصوصاً رژیم صهیونیستی ایستاده اند. ترس و وحشتی که امروز در بین سردمداران رژیم صهیونیستی می باشد، بیشتر از گذشته است، چون نیروهای مقاومت در فلسطین و نوار غزه مسلح به سلاحهایی مثل راکت و موشک شده اند که لرزه بر اندام آنها می اندازد. مقاومت مردم فلسطین ثابت کرده است که مردم هستند که سرنوشت خود را تعیین می کنند نه کسانی که در بحرین جمع می شوند و می خواهند معامله قرن را عملی کنند. همانطور که حضرت آقا فرمودند، معامله قرن صورت نخواهد گرفت و یک بار دیگر طعم شکست را خواهند چشید، همانطور که جریان مقاومت در مقابل داعش که ساخته دست استکبار بود ایستاد و آنها را شکست داد، همینطور هم در مقابل کسانی که مقابله قرن را انجام می دهند، خواهد ایستاد و نخواهد گذاشت که به پیروزی دست یابند.
حجة الاسلام و المسلمین محمود آبادی همچنین به مدیریت مقام معظم رهبری در اداره کشور اشاره کردند و فرمودند: مقام معظم رهبری مدظله در طول ماه مبارک رمضان جلساتی را با اقشار مختلف مردم مثل دانشجویان حوزویان، اساتید دانشگاه، کارگران و شعرا داشتند و مطالب بسیار مهمی را در زمینه های مختلف بیان کردند. نفس برگزاری این جلسات بسیار مفید است، چون اولاً ارتباط مستقیم با مردم است. حاکم اسلامی نباید از مردم فاصله بگیرد، البته حضرت آقا با مردم فاصله ای ندارند، از فرمایشات ایشان کاملاً مشخص است که از مردم و وضعیت آنها کاملاً مطلع هستند ولی این قبیل جلسات نشان دهنده عدم فاصله حاکم اسلامی و ولی فقیه با مردم است. ثانیاً مطالبی را معظم له اشاره می کنند که تا بحال کسی بیان نکرده است و نشان دهندۀ عمق دغدغه ای است که نسبت به پیشرفت کشور دارند، حتی تذکراتی که در مورد حفظ زبان فارسی به هنرمندان و شعرا دادند. در جلسه ای که با اساتید دانشگاه داشتند، پیرامون سیاه نمائی دشمن در مورد پیشرفت علمی کشور تذکر دادند و فرمودند: عده ای از روی خباثت و خیانت در صدد هستند که پیشرفتهای علمی کشور را نادیده بگیرند و کم رنگ کنند.
محمود آبادی افزود: ما اگر پیشرفت علمی نداشتیم، در زمینه های گوناگون پیشرفت نمی کردیم، آن را که عیان است چه حاجت به بیان است. ما در کدام عرصه علمی از کشورهای دیگر عقب بوده ایم، در هر زمینه ای که بررسی کنیم می بینیم نسبت به چهل سال قبل پیشرفتهای جهشی و خیره کننده ای داشتیم، نباید گوش به حرف دشمن بدهیم، کار دشمن سیاه نمائی و ایجاد جنگ روانی است که در این جنگ هم شکست خواهد خورد.
وی خاطرنشان کرد: 14 خرداد سالروز رحلت امام عظیم الشأن می باشد که خدمت شماعزیزان تسلیت عرض می نمایم. امام راحل تُراثی را از خود بجای گذاشت که دنیا را به سمت معنویت و احکام الهی کشانید. پیروزی و بقای انقلاب اسلامی مرهون رهبری های امام راحل عظیم الشأن است که به روح آن عزیز سفر کرده سلام و درود می فرستیم و آرزوی علو درجات داریم.
محمود آبادی همچنین 15 خرداد ماه، سالروز خلق حماسه پانزده خرداد 1342 و یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر آن روز را گرامی داشتند.
وی پیرامون حوزه های علمیه شهر دولت آباد گفت: بحمدالله هم اینک شهر دولت آباد از دو مرکز مهم نشر معارف الهی بهره مند است، حوزه علمیه برادران که به همت حاج آقا فتاحی و حاج آقا رحیمی و دیگر خیرین شروع به کار کرده است و حوزه علمیه نرجس خاتون که تحت اشراف آیة الله ناصری حفظه الله است. عزیزانی که شرایط را دارا می باشند ثبت نام کنند و از این دو مرکز مهم استفاده کنند. فرزندان خود را به ثبت نام و آموزش در این دو مرکز تشویق کنید. حوزه های علمیه بوده اند که با تربیت طلاب نگذاشتند اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله وسلم بی خاصیت شود.
خطیب جمعه در پایان از پایگاه بسیج صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف محله سرجوب که رتبه اول علمی، پژوهشی در سطح استان را کسب نموده اند و همچنین از کلیپی هم که ساخته اند، تشکر کرد و گفت: این نشان دهنده علاقه و ظرفیت جوانان دولت آباد می باشد.