کلیه متصدیانی که مبلغ مالیات سال ۹۶ آن ها قطعی شده و مبلغ پرداختی آن ها بین صفر تا ۲۵ میلیون ریال باشد بدون افزایش مالیات در سال ۹۷ و افرادی که بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون ریال باشد، پنج درصد افزایش مالیات در سال ۹۷ دارند.

به گزارش چشم برخوار؛ با همت و پیگیری حاجی نماینده مردم برخوار، نشستی با حضور مهدلو مدیر کل اداره دارایی استان و لک و زارع مقدم مدیران شهرستان های برخوار و شاهین شهر و اعضای هیات رییسه اتاق اصناف برخوار و شاهین شهر در محل اتاق اصناف شاهین شهر در خصوص تحلیل و برسی مشکلات پیش روی صنوف، انجام کلیه امور و تکالیف مالیاتی و چگونگی تسهیل روند اجرایی ان برگزار و بحث و گفت و گو پیرامون موارد فوق انجام شد.

طی این جلسه مقرر شد کلیه متصدیانی که مبلغ مالیات سال ۹۶ آن ها قطعی شده و مبلغ پرداختی آن ها بین صفر تا ۲۵ میلیون ریال باشد بدون افزایش مالیات در سال ۹۷ و افرادی که بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون ریال باشد با پنج درصد افزایش در نظر گرفته شود‌.

بنا بر این آن دسته از مودیانی که مبلغ مالیات آن ها از ۵۰ تا ۱۰۰میلیون ریال باشد، با ۹درصد افزایش و از ۱۰۰میلیون ریال به بالا با ۱۵درصد افزایش می توانند مالیات سال ۹۷خود را هم پرداخت و تسویه کنند، البته مهلت انجام این طرح تا پایان خردادماه جاری است.

رییس اتاق اصناف شهرستان برخوار در این رابطه، اظهار کرد: بیش از ۹۵ درصد صنوف شهرستان برخوار در گروه اول قرار می گیرند، یعنی اگر در مهلت زمان مقرر اقدام به پرداخت مالیات خود کنند هیچگونه افزایش مالیاتی در سال۹۷ نخواهند داشت.

علی داوری در ادامه با تاکید بر این که این بخشنامه سراسری است، خاطرنشان کرد: با این مصوبات فرصت خوبی برای صنوف شهرستان برخوار فراهم شد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از اتاق اصناف شاهین شهر و حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار در مجلس به خاطر برپایی جلسه از ا لک رییس اداره دارایی شهرستان برخوار به خاطر تلاش و پیگیری مجدانه وی در خصوص رفع موانع و مشکلات مالیاتی صنوف تقدیر و تشکر کرده و از کلیه کسبه شهرستان خواست ضمن انجام تکالیف مالیاتی خود در موعد مقرر موجبات تعامل و همکاری و باالطبع رسیدگی قانونی دقیق تر و پیشگیری از تضییع حقوق دیگر افراد صنفی را فراهم کنند.

انتهای پیام /