مراسم گلریزان ساخت خانه بهداشت محله کربکند، برگزار و صد میلیون تومانی کمک های مردمی و خیران در این مراسم جمع آوری شد.

به گزارش چشم برخوار؛ به مناسبت عید سعید فطر و با هدف تکمیل اقدام خداپسندانه خیرین بزرگوار حاج حیدر و فرزند بزرگوارشان (اهدا کنندگان زمین) و با مشارکت دیگر خیرین شهر دولت آباد در ساخت خانه بهداشت محله کربکند، مراسم گلریزانی با حضور صدها نفر از مسئولین ، خیرین و مردم خیراندیش شهر دولت آباد برگزار شد.
در این جشن که با اجرای مجری توانمند صداوسیمای مرکز اصفهان حمید مرادی و همچنین دکتر حسن کمالی (رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شاهین شهر و میمه) برگزار شد، ضمن تجلیل از اهداکنندگان زمین ،کمکهای فراوانی از طرف خیرین شهر دولت آباد بزرگ و محله کربکند جهت ساخت این بنا جمع آوری شد..

در این مراسم جز زیبایی ،همراهی ، تعاون و مشارکت داوطلبانه چیز دیگری به چشم نمی خورد، از کودک خردسالی که هزار تومان پول تو جیبی خودش را اهدا کرد ، دختر نوجوانی که گوشواره هایش را از گوش خودش در آورد ، خواهر و همسر شهیدی که انگشتر و زیورآلات خودشون را درآوردند و اهدا کردند گرفته، تا خیرین بزرگواری که از دولت آباد ، امامزاده نرمی و مسکن مهر، لودریچه ، کربکند و. ..حضور داشتند و بدون در نظر گرفتن نگاه محله ای مقادیر قابل توجهی تقدیم کردند، که این صحنه ها اوج انسانیت و مهربانی و مشارکت داوطلبانه در رفع مشکلات اساسی محله ها را به دنبال داشت.

اهمیت و عظمت این اقدام بزرگ را زمانی می توان درک کرد که این جشن را با برنامه تلوزیونی یک شهر ضیافت که انواع و اقسام ابزارآلات انگیزشی همچون پخش زنده و … را برای خیرین به دنبال دارد، مقایسه کنیم، در برنامه یک شهر ضیافت هر شب از یک و یا گاها از دو شهرستان استان اصفهان حضور داشتند و مبالغ جمع آوری شده بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان بیشتر تجاوز نمی کرد. در کمتر برنامه ای شاهد تجاوز کمک ها از این مقدار بودیم اما در یک محله ی کوچک از شهر دولت آباد در حدود یک ساعت، بالغ بر یکصد میلیون تومان ( علاوه بر مواردی که طی روزهای اخیر قول مساعدت داده بودند) جمع آوری شد.

در گلریزان خانه بهداشت کربکند ، مرزهای محله ای برداشته شد و هر کس هر مقدار در توان داشت خالصانه تقدیم کرد.

در پایان؛ کلنگ این بنا به دست برخی از خانواده ی شهدا و نیز مسئولین و خیرین شهر دولت آباد به زمین خورد.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست به برکت اقدام خیر خانه بهداشت کربکند، خانواده عزیز دیگری بانی اهداء زمینی جهت احداث مدرسه در کربکند شده که در هفته های آتی و پس از انجام مراحل اداری کلنگ احداث یک مجتمع آموزشی به نام خانواده اهداکننده زمین نیز به زمین خواهد خورد.

ناصر معینی عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: در چارچوب شروع پروژهای مختلف و با مشارکت خیرین، کلنگ یک خانه اختصاصی ورزشی مختص یکی از ورزش های مدال آور شهرستان نیز طی ماه های آینده در دولت آباد به زمین خواهد خورد.

ناصر معینی افزود: همچنین سرای ورزشکاران برخوار نیز با تزریق کمک های خیرین در دولت آباد نیز به همت خیرین در روز های آتی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام /