امام جمعه خورزوق گفت: به لطف بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران استقامت و ایستادگی از مسائل جدا ناپذیر انقلاب اسلامی ایران است، وی همچنین فشار حد اکثری در طول زمان و از طرف دیگر سیاست مذاکره محوری را از سیاست های همیشگی استکبار خواند.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر خورزوق در اولین جمعه ماه شوال در ابتدای خطبه دوم, به توضیح و شرح سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری پرداخت و یکی از مطالب مورد تاکید ایشان را مسئله استقامت و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی بر شمرد.

حجت الاسلام و المسلمین حق شناس این دو خصیصه را از مسائل اساسی انقلاب بر شمرد و گفت: به لطف بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران استقامت و ایستادگی از مسائل جدا ناپذیر انقلاب اسلامی ایران است، وی همچنین فشار حد اکثری در طول زمان و از طرف دیگر سیاست مذاکره محوری را از سیاست های همیشگی استکبار خواند.

وی در ادامه عنوان کرد: ملت ایران همواره در مقابل استکبار صبر و استقامت و پایداری را به معنی واقع به نمایش گذاشته و همچنان می گذارد.

این کارشناس سیاسی به سفر رئیس جمهور آمریکا به فرانسه و چند کشور دیگر اشاره داشت و در ادامه گفت: در جمهوری اسلامی ایران چیزی به معنی بن بست وجود ندارد و تصمیمات اخیر شورای عالی امنیت ملی مبنی بر لغو محدودیت های هسته ای را در مقابله با تحدیدات و حرکات نظامی آمریکا بسیار تاثیر گذار برشمرد.

امام جمعه خورزوق در پایان اظهار کرد: عده ای اینطور می پندارند که مسئله ایران ستیزی در میان مسئولان آمریکایی و به خصوص رئیس جمهور های آن بحثی نوظهور است حال اینکه در ابتدای انقلاب رئیس جمهور وقت ایالات متحده آقای کارتر, ملت ایران را ملّتی تروریسیت خطاب کرد و به ترتیب در دوره های ریاست جمهوری از زبان آن ها الفاظی مشابه همچون ملتی وحشی, تروریست و غیره شنیده شده است، حال چگونه عده ای این مسئله را مسئله ای مربوط به رئیس جمهور فعلی آمریکا می دانند و حاظر به مذاکره با چنین تفکری هستند؟

انتهای پیام /