رییس بهزیستی برخوار گفت: چنانچه مهدکودکی قوانین و مقررات کار و بیمه را در خصوص پرسنل خود رعایت نکرده باشد از ارتقاء رتبه و دریافت ستاره محروم می شود.

به گزارش چشم برخوار؛جمعی از مربیان مهدهای کودک در شهرستان برخوار در گفتگو با این پایگاه خبری از شرایط خود ابراز نارضایتی داشتند و گفتند: رسیدگی در خصوص حقوق مربیان مهدکودک با حداکثر مبلغ پانصد هزار تومان با کدام نهاد یا ارگان است؟

این مربیان در ادامه با بیان این که کسر کل حق بیمه از خود مربی بدون هیچ مزایای دیگری انجام می شود، این سوال را مطرح کردند که چه کسی یا نهادی باید از این قشر ضعیف جامعه که اموزش اولیه کودکان را بر عهده دارند حمایت کند؟
ایشان در پایان ضمن درخواست رساندن صدایشان به مسوولان، خواستار پیگیری مطالبات خود شدند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان برخوار در پاسخ، اظهار کرد: بدیهی است که در سال های اخیر به دلیل الزامات زندگی شهرنشینی و تغییر سبک زندگی مردم و همچنین گسترش تعداد مادران شاغل، میزان استقبال از مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی در سراسر کشور بسیار زیاد شده است و شهرستانها از جمله برخوار نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند.

رویا شجاعی افزود: به تبع آن میزان تقاضای استخدام مربی مهد کودک نیز روند افزایشی داشته است، بنا بر این این گروه از افراد می توانند به عنوان مربی در مهد های کودک خصوصی و دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی یا مراکز پیش دبستانی تحت نظارت آموزش و پرورش به صورت پاره وقت و یا تمام وقت فعالیت کنند.

وی ادامه داد: بی شک سختی کار این گروه به واسطه کار با کودکان زیر شش سال و ارائه آموزش های پایه بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: البته چون شهروندان محترم مشخص نکردند که در مرکز تحت نظارت کدام دستگاه یا سازمان فعالیت می کند که بر اساس قوانین نظارتی همان دستگاه بتوان قضاوت کرد، اما بطور کلی و در پاسخ به این شهروند گرامی، لازم به توضیح است که کلیه ی مهدهای کودکی که تحت نظارت سازمان بهزیستی مشغول به فعالیت هستند مطابق چک لیست ها و دستورالعمل های ابلاغی از سازمان بهزیستی کشور مورد ارزیابی سالیانه قرار گرفته اند.

شجاعی گفت: چنانچه مهدکودکی قوانین و مقررات کار و بیمه را در خصوص پرسنل خود رعایت نکرده باشد از ارتقاء رتبه و دریافت ستاره محروم می شود و یا رتبه فعلی آن بر حسب امتیاز کسب شده کاهش می یابد اما بدیهی است که تنها بخش کوچکی از نظارت بر رعایت حقوق پرسنل بر عهده سازمان بهزیستی بوده و بخش عمده و دیگر آن بر عهده خود مربیان به منظور عدم پذیرش هر گونه قرارداد کاری و مطالبه حقوق خویش به طور کامل از کارفرما است.

این مسوول در ادامه عنوان کرد: در نهایت در صورتی که مراکز خصوصی در این زمینه، مرتکب تخلف در پرداخت حقوق و حق بیمه پرسنل خود گردند، بی شک پی گیری این مهم بر عهده شخص متضرر و اقامه دعوی از طریق اداره کار یا مراجع ذی صلاح است، تا در اسرع وقت از طریق بازرسین بیمه موضوع رسیدگی و در دست بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام /