خطیب جمعه دولت آباد گفت: ثبت نام فرزندان در ایام تعطیلات در کلاسهای قرآن بسیار سودمند است، اگر اوقات فراغت پر نشود، دانش آموزان و دانشجویان گرفتار فضای مجازی می شوند و از نظر اعتقادی ضربه می بینند، چون دشمن بیدار است و به شدّت برای انحراف نوجوانان و جوانان کار می کند.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بحث پیرامون اینکه چرا رئیس جمهور آمریکا اصرار بر مذاکره دارند، پرداخت و اظهار کرد: این اصرار بر مذاکره، علتهای مختلفی دارد که به دو علت آن اشاره می کنم؛

1. تجربه ای که آمریکا از مذاکره با ایران بدست آورده است، این است که با فشار تحریم، ایران را به میز مذاکره می کشاند و امتیاز می گیرد و بعد از گرفتن امتیاز، زیر قراردادها می زند و دوباره تحریم می کند، مذاکره می کند و دوباره امتیاز می گیرد.
قبل از برجام تحریم کرد، چندین کشور را همراه خود کرد و به بهانه بمب هسته ای فشار بر ایران وارد کرد، ایران پای میز مذاکره رفت، امتیاز داد و مراکز هسته ای را نابود کرد. به محض اینکه مراکز هسته ای نابود شد، رئیس جمهور قبلی آمریکا برجام را نقض کرد، رئیس جمهور جدید (ترامپ) هم که آمد از آن خارج شد. از این تجربه می خواهند استفاده کنند، الآن تحریم کرده اند و می خواهند پای میز مذاکره بنشینند و از نظر موشکی و دفاعی ما را تضعیف کنند و طی یک مدت چند ساله کل قدرت جمهوری اسلامی را ضعیف کنند و به مرور زمان به اهداف خود برسند. به همین علت حضرت آقا فرمودند: هیچ انسان عاقلی پای میز مذاکره با آمریکا نمی نشیند. علت این است که می خواهند با ابزار مذاکره ایران را تضعیف کنند.
2. علت دوم اصرار بر مذاکره این است که؛ ایران مهلت دو ماهه ای را به کشورهای امضاء کننده برجام داد که اگر آنها فشارها و تحریمها را برندارند ایران به مرور زمان از برجام خارج می شود. همین قضیه آمریکا و کشورهای اُروپائی را نگران کرده است که مبادا ایران از برجام خارج شود. به همین جهت فرستاده می فرستند، که ایران از برجام خارج نشود. اتفاقاً مشخص شد که همین خروج از برجام می تواند ابزار خوبی باشد برای وادار کردن آنها به انجام تعهدات خود و ایران باید به این نکته برای کاهش فشار تحریم توجه ویژه داشته باشد.
محمود آبادی همچنین یادآور شد: ایام تعطیلات تابستان نزدیک است و دانش آموزان و دانشجویان تعطیل می شوند. بر همگان واجب است، چه مردم و چه مسئولین که برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ریزی کنند. آموزش و پرورش، بسیج، کانونهای فرهنگی، ارشاد، اداره تبلیغات اسلامی و روحانیت مساجد باید به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند و طرحهای مختلفی جهت پر کردن اوقات فراغت داشته باشند.
وی گفت: ثبت نام فرزندان در این ایام در کلاسهای قرآن بسیار سودمند است، اگر اوقات فراغت پر نشود، دانش آموزان و دانشجویان گرفتار فضای مجازی می شوند و از نظر اعتقادی ضربه می بینند، چون دشمن بیدار است و به شدّت برای انحراف نوجوانان و جوانان کار می کند. انشاء الله همه مردم و مسئولین خصوصاً خانواده ها دغدغه پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان را داشته باشند.
خطیب جمعه در پایان گزارشی از جمع آوری کمکهای مالی مردم دولت آباد برخوار برای تکمیل مسجد جامع دادند و فرمودند: در ماه مبارک رمضان، مبلغ؛ (بیست میلیون و هفتصد و شصت و هشت هزار تومان)، جمع آوری شده است که از این مبلغ (نه میلیون و هشتصد و نود و یک هزار تومان) وجه نقد و (ده میلیون و هشتصد و هفتاد و هفت هزار تومان)، چک بوده است. وی در پایان کمک بیشتر مردم برای تکمیل مسجد جامع را خواستار شد.

انتهای پیام /