رییس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان شهید مصطفی چمران را الگوی بارز یک تفکر بسیجی دانست.

به گزارش چشم برخوار؛  محمد باقری در نشست خبری به مناسبت شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید گفت: شهید مصطفی چمران الگوی بارز یک تفکر بسیجی است. انسانی پیرو مکتب اهل بیت (ع) که رفتار و منش این شهید بزرگوار از اعتقادات راسخ و محکم ایشان سرچشمه می گرفت.

رییس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: رهایی از زندگی در آمریکا و پیوستن به خط مبارزه با استکبار جهانی از ویژگی های منحصربه فرد ایشان بود. اسوه کامل یک مبارز ولایی و انقلابی و یک دانشگاهی تمام عیار که احساس تعلق و دغدغه ایشان نسبت به مسایل انقلاب و مسلمین ستودنی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد  افزود: تاکیدات رهبر معظم انقلاب و انتظارات ایشان از دانشگاه ها در جهت پرورش چمران ها، رسالت های ما را صد چندان کرده است. این دانشگاه ها و اساتید بسیجی هستند که با رویکرد انقلابی و ولایی باید امثال چمران ها را برای گام دوم انقلاب تربیت کنند.

باقری با توضیح رویکرد حل مساله بسیج اساتید استان اصفهان در پنج محور ادامه داد: عملکرد اجتماعی و نقش جهادی و انقلابی اساتید بسیجی در  بطن جامعه  اولین محور این رویکرد است. در تلاش هستیم تا با راه اندازی شبکه اساتید و جامعه نخبگان علمی و فرهنگی دانشگاهی استان در جهت تکمیل شبکه ملی نخبگان گام برداریم.

وی با بیان دومین محور یعنی نقش اساتید در بیانیه گام دوم اظهار کرد: تبیین، بومی سازی و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از فعالیت های مهم و اساسی این سازمان است. هفت کارگروه تخصصی در کنار فضای رسانه ای در جهت اجرایی شدن هر چه بهتر این بیانیه پیش بینی شده است. باقری افزود: محور سوم فعالیت های سازمان اندیشکده های علمی و راهبردی است. با توجه به فعالیت بیش از 90 کانون بسیج اساتید در سطح استان، در صدد هستیم تعداد اندیشکده ها را از 5 عدد به 10 افزایش دهیم.

رییس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به چهارمین محور فعالیت ها گفت: در تلاش هستیم برای چهار هزار و دویست استاد بسیجی استان، کانون ها و دفاتر تخصصی بسیج اساتید در شش دانشگاه بزرگ اصفهان سازماندهی کنیم. وی محور پنجم را حضور اساتید در عرصه های اجتماعی بیان کرد و گفت: باید اساتید بسیجی با توجه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب و نیاز جمهوری اسلامی در سطح استان و عرصه های فرهنگی و اجتکاعی حضور مفید و سازنده داشته باشند.

باقری افزود: یکهزار و سیصد استاد بسیجی استان با پیوستن به پویش ملی حمایت از سیل زدگان با اختصاص یک روز حقوق و کمک های غیر نقدی  بالغ بر دومیلیارد تومان به سیل زدگان کمک کردند. همچنین طی دو مرحله مشاورین تخصصی به این مناطق اعزام شدند و این اعزام ها ادامه خواهد داشت.