حدود ۱۶ روز در کشور لبنان حضور داشتم و هر شب در یکی از شهرهای آن به اجرای تلاوت می پرداختم.

به گزارش چشم برخوار؛ تمدن و فرهنگ برخوار بر خود می بالد زمانی که هر روز نوجوانان و جوانان بیشتری را زیر سایه قدمت خود در راه علم و قرآن و ورزش و فرهنگ و اندیشه تربیت می کند، افتخارآفرینانی که برگ دیگری بر کارنامه افتخارات شهرستان برخوار می شوند و چون نگین انگشتری در همه عرصه ها و رقابت های کشوری و بین المللی می درخشند.

صالح بندی نوجوان 17 ساله دستگردی یکی از نوجوانانی است که با توکل بر خدا و بکارگیری همت و اراده و پشتکار و البته حمایت خانواده خود توانسته است با وجود سن کم خود، پله های ترقی در مسیر و در محضر قرآن را طی کند، نوجوانی با اهداف بلند و عالی و قطعا خوش آتیه؛ کسی که می تواند به زودی نام آور برای مردم کشور خود ایران باشد.

چشم برخوار: خودتان را معرفی بفرمایید؟

صالح بندی هستم، ۱۷ ساله از شهر دستگرد برخوار و قاری و حافظ ۱۰جزء از قران کریم هستم.

چشم برخوار: از نحوه یا انگیزه ورودتان به حوزه قرآنی بفرمایید و افتخارات کسب شده خودتان را نیز ذکر کنید‌.

بنده حدود پنج سال است که فعالیت قرآنی خود را آغاز کردم، از همان دوران کودکی ام علاقه به خواندن داشتم به گونه ای که در منزل برای خودم زیارت عاشورا می خواندم و……
نحوه چگونگی وارد شدن بنده به کلاس های قرآن جالب است. یادم هست که در تیم فوتبال بازی می کردم، همیشه نیم ساعت قبل از سانس فوتبال جلسه قران داشتیم و اعضای تیم سوره های کوچک قران را می خواندند، یک روز از مربی درخواست کردم که چند ایه ای من بخوانم، بعد از تلاوت چند آیه، اقای اسدی که فعالیت قرآنی داشت پیشنهاد اینکه در یکی از مؤسسات قرانی اصفهان شروع به یادگیری قران کنم به من داده شد، من هم چون علاقه داشتم استقبال کردم و از همان زمان بود که با این شرایط وارد عرصه قرآن شدم.
خدا راشکر طبق نظر اساتیدم تا به حال پیشرفت خوبی داشتم و توانسته ام چندین رتبه در سطح شهرستان و استان کسب کنم و بحمدالله ماه رمضان امسال (سال ۹۸) توفیق شد که در کشور لبنان برای اجرای تلاوت قران عازم این کشور شوم.
بنده حدود ۱۶ روز در کشور لبنان حضور داشتم و هر شب در یکی از شهرهای آن به اجرای تلاوت می پرداختم و با کمک خداوند توانستم تلاوت های خوبی را انجام بدهم.

چشم برخوار: از هدف و انگیزه خودتان برای آینده، برای ما بگویید؟

بعد از بازگشت از سفر لبنان تجربه زیادی کسب نمودم و انشالله برای آینده قرآنی ام قصد دارم که ۲۰جزء باقی مانده از حفظم را تکمیل کنم و اگر توفیق شود در یکی دو سال آینده حافظ کل قرآن شوم و بعد از آن از طریق حفظ قرآن در آزمون کارشناسی ارشد رشته علوم و قرآن و معارف شرکت کنم.

چشم برخوار: راز موفقیت خود را در چه می دانید و سخن شما با نوجوانان و جوانان شهرستان چیست؟

اگر کسی از من بپرسد راز موفقیتت در چیست در جوابش می گویم: <<هذا من فضل ربی>> این موفقیت بنده از لطف و بخشش و فضل بی کران خداوند متعال است که به من عنایت شده و بعد از ان می گویم لازمه ی هر موفقیت تلاش و کوشش بسیار است که بنده علاوه بر این که خودم تلاش زیادی داشته ام، خانواده ام نیز بسیار در این زمینه کمک فراوانی به من داشته اند و همچنین جناب آقای حجت اله اسدی (مدیر مجموعه قرآنی رهروان ولایت دستگرد) که بی وقفه برای بنده تلاش کردند.
همچنین اساتیدم :استاد تربتیان، همدانیان، اعتباریان ، صرامی ومعتمدی که این بزرگوران هم زحمت زیادی کشیدند و همگی ابزاری برای رسیدن بنده به این موفقیت شدند که دست همگی شان را می بوسم.
به کسانی که هم سن بنده هستند به عنوان یک برادر کوچکتر نیز توصیه می کنم طبق ایه قرآن که می فرماید: (فاقرو ماتیسر من القرآن) هر چقدر که برایتان مهیا است و وقت می کنید قران بخوانید، چرا که هر چقدر انس با قرانمان بیشتر شود قطعا زندگی بهتری خواهیم داشت؛ چون قران می فرماید: (ان هذا القران یهدی للتی هی اقوم)؛ قطعا این قرآن هدایت می کند شما را به استوار ترین راه ها.

چشم برخوار: اگر صحبت یا پیشنهاد و انتقادی از مردم و یا مسوولان دارید، عنوان کنید؟

تقدیر و تشکری دارم از همه مسئولین متعهد شهرستان برخوار و مخصوصا شهر دستگرد برخوار و مردم فهیم شهرستان برخوار و دستگرد برخوار که بنده را حمایت کرده اند و با لطف بی نهایتشان موجب روحیه و اعتماد به نفس بنده می شوند.
پیشنهادی هم به مسئولین دارم این است که به برگزاری جلسات قران در ادارات توجه بیشتری داشته باشند یا حداقل تلاوت یک صفحه از قرآن بعد از نماز ظهر و عصر را در دستور کار خود قرار دهند.
از رسانه چشم برخوار که به انعکاس اخبار قرانی هم اهمیت می دهند تشکر میکنم.
انشالله که بتوانیم همگی قران را بخوانیم و به قران عمل کنیم و در این راه قرآن ثابت قدم باشیم.
((اللهم نور قلوبنا بالقران))
کوتاه ترین دعا برای بلند ترین آرزو
“االهم عجل ولیک الفرج”

انتهای پیام /