امام جمعه خورزوق چند مورد از اعمالی که موجب تخصیص رحمت الهی به بندگان می شود را شامل صبر , استقامت و پایداری در راه حق ( که نمونه ملموس آن را میتوان در غزوه احد مشاهده کرد)، گشاده دستی و بخشندگی، دعا کردن، تبعیت از قران و پیامبر اکرم (ص)، پرداخت خمس و زکات، استغفار کردن و گذشت داشتن برشمرد.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه خورزوق در خطبه اخلاقی این هفته با اشاره به رحمانیت و رحیمیت, دو صفت از صفات ثبوتیه خداوند متعال این صفات پسندیده را منشاء تمام خیر احسان و همبستگی در میان خلق دانست.

حجت الاسلام حق شناس افزود: این دو صفت در کلام حق در اوایل سوره های نورانی قرآن قرار داده شده و 113 سوره به آیه (بسم الله الرحمن الرحیم)) مزیّن است که با اضافه کردن تکرار همین آیه شریفه در سوره مبارکه نمل, جمعا 114 مرتبه این آیه در قرآن تکرار شده است.

وی در ادامه با اشاره به احادیث شریف معصومین علیهم الاسلام سوره حمد را در بر گیرنده تمام معارف الهی و آیه بسم الله رحمن رحیم را مادر آیات قرآن خواند و این دو صفت پسندیده را جمیع تمام خیرات و برکات خواند و اظهار کرد: مجموعه آفرینش جلوه گاه رحمت الهی است و خداوند متعال در ابتدا انوار مقدسه معصومین به خصوص نور مقدسه صدیقه طاهره (س) را خلق نمود که جلوه تمام عیار رحمانیت و رحیمیت درگاه الهی و واسطه خیر حق هستند و در ادامه به آفرینش مخلوقات و خلایق دیگر پرداخت.

این کارشناس دینی همچنین چند مورد از اعمالی که موجب تخصیص رحمت الهی به بندگان می شود را برشمرد و آن ها را شامل صبر , استقامت و پایداری در راه حق ( که نمونه ملموس آن را میتوان در غزوه احد مشاهده کرد)، گشاده دستی و بخشندگی، دعا کردن، تبعیت از قران و پیامبر اکرم (ص)، پرداخت خمس و زکات، استغفار کردن و گذشت داشتن برشمرد.
امام جمعه خورزوق در ادامه با حدیثی از پیامبر رحمت (ص) سخنان خود را در خطبه اول به پایان رساند که تجمیع مراتب فوق است که فرموده اند : بدانید خداوند در ایام عمر شما نسیم های رحمتی قرار داده است, آگاه باشید و این فرصت ها را از دست ندهید, اگر چنانکه تنها یکی از آنها را دریابید ابدا شقاوتمند و بدبخت نمی شوید.

حجت الاسلام رسول حق شناس در ابتدای خطبه سیاسی این هفته با گرامی داشت سالروز شهادت شهید والا مقام, شهید چمران ایشان را الگویی با ارزش برای جوانان انقلابی دانست که با وجود گزراندن دوره هایی از زندگی خود در آمریکا همچنان تقیدات دینی خود را به بهترین نحو حفظ و معصومیت خود را حفظ کردند.
وی در ادامه با بیان گام اوّل انقلاب در 40 سال گذشته و تثبیت قدرت و اقدار جمهوری اسلامی در منطقه، به وظعیت حاکمیت، قبل از تشکیل حکومت اسلامی در حکومت های پادشاهی و طاغوت اشاره ای داشت و گفت: ما قبل از انقلاب از خود چیزی نداشتیم و حتی پزشک های ما از هند بودند و برای امور نظامی خود مستشاران خارجی را باید در خدمت می گرفتیم؛ حکومت های طاغوتی پیش مردم را خفیف می کردند تا بتوانند بر ان ها سلطه یابند همچون فرعون های تاریخ.

این کارشناس سیاسی یادآور شد: روزی در این کشور ابر قدرت های جهان عاقبت یک ملت را تعیین می کردند چنانچه شوروی به سلیقه خود قاجار را مسلط می کرد و آمریکا پهلوی را و دیگر قدرت ها همچون آلمان ها مزدوران دیگری را. امام در سال 41 , 42 به سراغ فرعون وقت خویش رفت و مبارزات را شروع کرد و سپس بعد از پیروزی انقلاب با گذشتن از تمام خدعه ها و نقشه های دشمن علیه ما در این 40 سال توانستیم سرباند و پیروز مقتدرانه به این جایگاه کنونی برسیم که نقش استکبار را نه تنها در کشور خود بلکه در کل منطقه کم رنگ و نابود سازیم.
خطیب جمعه خورزوق در پایان با اشاره به حرکت مقتدرانه سپاه پاسداران اسلامی در سرنگون کردن پهباد آمریکایی این حرکت را نشانه قدرت و اقتدار بی بدیل ایران اسلامی دانست و افزود: این اقدام همچنین مطابق با سخنان رهبر کبیر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر حفظ عزت ملی و مرز بندی با دشمن به عنوان اصل حکمت و مصلحت بود.
انتهای پیام /