نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس : بهره برداری از سامانه دوم آب رسانی راه گشای حل معضل کم آبی استان اصفهان است .

به گزارش چشم برخوار؛ حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: در گذشته اهالی مناطق مختلف شاهین شهر، گرگاب، دولت آباد و شاهپور آباد با مشکل افت فشار و همچنین قطعی ۲۴ ساعته آب روبرو شدند که البته این اشکال به دلیل کسری آب استان است.

حاجی دلیگانی افزود: اکنون آب آشامیدنی پنج میلیون نفر جمعیت شبکه اصفهان بزرگ شامل ۱۴ شهرستان و ده ها شهر بزرگ و کوچک و ۳۰۰ روستا، تنها از طریق تصفیه خانه آب بابا شیخعلی تامین می شود.

وی میزان تصفیه  آب در سامانه بابا شیخعلی را ۱۱ ونیم متر مکعب بر ثانبه بیان کرد و گفت: مصرف آب مشترکان این استان ۱۴ متر مکعب بر ثانیه است و حدود یک متر مکعب برثانیه آب هم از طریق چاه های فلمن استان تامین می شود اما حدود یک و نیم متر مکعب بر ثانیه با  کسری آب مواجه هستیم.

حاجی دلیگانی به بی مدیریتی مسوولان در تکمیل طرح سامانه دوم آب رسانی اصفهان بزرگ اشاره کرد و افزود: بیش از ۲ هزار میلی متر بارندگی در سر شاخه های زاینده رود امسال به ثبت رسید اما متاسفانه به دلیل بی مدیریتی برخی مسوولان کشوری و استانی نتوانستیم از این نعمت الهی بهره کافی را در شرایط کم آبی تابستان ببریم.