معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد آباد از راه اندازی مرکز رشد واحد دولت آباد در 27 تیرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ زهرا حیدران ضمن بیان توضیحاتی در خصوص مراکز رشد اظهار کرد:مرکز رشد، مرکزی است تحت مدیریت متخصصین حرفه ای که با ارائه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه های جدید توسط کارآفرینانی که درقالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فناوری متشکل شده اند و اهداف اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می کند و برای مدت چند سال اطلاعات و مشاوره های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای رشد و ارتقای آنها ارایه داده و آنها را برای حضور مستقل و موثر در صحنه فناوری کشور آماده می کند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد افزود: در حال حاضر این مرکز  دارای  8 هسته فناور مصوب  و 2 واحد فناور می باشد. همچنین، این مرکز توانایی جذب همه ایده­های کاربردی در زمینه های مختشلف فنی-مهندسی، کشاورزی، هنر و علوم انسانی را داشته و در راستای رسالت مرکز رشد، زمینه عملیاتی شدن این ایده ها را فراهم خواهد کرد. افتتاح این مرکز در سالی که رونق تولید نام گذاری شده است، می تواند نوید بخش روزهای درخشانی در جهت معرفی جوانانی کارآفرین به جامعه باشد.

وی گفت: از دیگر اقدامات صورت گرفته در خصوص مرکز رشد این واحد دانشگاهی می توان به تشکیل هیات امنای مرکز رشد و تشکیل یک جلسه جهت تصویب هسته های مصوب مرکز، نشست مشترک با فرمانداری دولت آباد پیرامون توسعه مرکز رشد در مناطق صنعتی شهرستان و تجهیز مرکز برای استقرار شرکتهای پذیرش شده اشاره کرد. وجود 3 منطقه صنعتی در مجاورت این واحد دانشگاهی می تواند تعریفی دقیق از دانشگاه همجوار صنعت باشد.

رسول صادقی گفت: مرکز رشد فناوری و کار آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را در تیرماه سال جاری آغاز خواهد نمود. هدف این مرکز ارائه حمایت های لازم از فارغ التحصیلان دانشگاهی برای تبدیل ایده های دانش بنیان به محصول است.

مدیر مرکز رشد واحد دولت آباد با اشاره به حمایت های لازم از ایده های دانش بنیان افزود: این حمایت ها عبارتند از: اختصاص فضای اداری و کارگاهی  با امکانات لازم، تخصیص بودجه جهت ساخت نمونه اولیه محصول و شرکت در نمایشگاه های مرتبط و بازاریابی محصولات و خدمات واحد های فناور. آمارها نشان می دهد که شرکتهای نوپایی که فعالیت خود را با حمایت مراکز رشد آغاز نموده اند،  با احتمال موفقیت بیشتری روبرو هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراسم افتتاح مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد روز 27 تیر ماه و با حضور برخی مدیران کل منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولین استان، شهرستان  و  مدیران مراکز رشد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام / روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد،