امام جمعه دولت آباد گفت: یکی از مشکلات در شهر و شهرستان برگزاری مجالس عروسی است که همراه با ترقه است. متأسفانه موقع انتقال عروس و داماد کاروانها به همراه زدن ترقه حرکت می کنند که موجب آزار و اذیت مردم می شود، علاوه بر اینکه این اقدام مردم آزاری است و حق الناس می باشد، از نظر قانون هم ممنوع می باشد و خانواده ها باید هر کاری موجب آزار و اذیت دیگران می شود را اجتناب کنند.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دولت آباد در خطبه های نماز جمعه بعد از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اوّل ماه ذی القعده سالروز تولد با سعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و دهه کرامت را تبریگ گفت و اظهار کرد: فاطمه معصومه سلام الله علیها بانوی بزرگواری است که قبل از بدنیا آمدنش امام صادق (ع) سفارش به زیارت ایشان دارند. امام جواد علیه السلام هم سفارش زیارت قبر ایشان را دارند و فرموده اند: هر کسی قبر ایشان را زیارت کند در حالیکه حق ایشان را بشناسد، بهشت بر او واجب می شود. قبر این بزرگوار کانون نور معرفت الهی است، بزرگان زیادی از این کانون نور گرفته اند، مانند: مرحوم آیة الله حائری یزدی مؤسس حوزه علمیه قم، مرحوم آیة الله بروجردی، مرحوم امام خمینی (ره)، مرحوم آیة الله مرعشی نجفی نماز شب خود را در حرم حضرت معصومه می خواند، مرحوم علامه طباطبائی روزه خود را با بوسه بر ضریح ایشان افطار می کرد و بسیاری از بزرگان دیگر. اینکه این افراد ارادت و محبّت قلبی نسبت به این بزرگوار داشته اند نشانه مقام قرب کریمه اهل بیت حضرت معصومه می باشد.
محمود آبادی خاطرنشان کرد: 21 تیر ماه روز عفاف و حجاب را پیش رو داریم، سالروز هجوم رضاخان ملعون به مسجد گوهرشاد و به شهادت رسانیدن چند هزار مؤمن که بر علیه کشف حجاب رضاخانی اعتراض کرده بودند.
وی افزود: رعایت حجاب و عفاف یکی از واجبات شرعی است که هر مسلمان چه مرد و چه زن باید آن را رعایت کند. مربوط به زمان و مکان خاصی نمی باشد، بحث سیاسی و حزبی و جناحی و گروهی هم نیست. متأسفانه بر اثر توطئه دشمن چند سالی است که در دستور کار آنها قرار گرفته که جامعه اسلامی ما را به بی بند و باری بکشاند و از طریق فساد و فحشائی که ایجاد می کنند، مردم را از اعتقادات مذهبی و پای بندی به نظام اسلامی دور کنند. این توطئه فرهنگی بعد از دفاع مقدس شروع شد که حضرت آقا بحث تهاجم فرهنگی و شبیه خون فرهنگی را مطرح کردند و در چند سال اخیر با گسترش وسایل ارتباط جمعی شدت زیادتری به خود گرفته است. دشمن، دنیای استکبار و آمریکا علاوه بر جنگ اقتصادی که راه انداخته اند، جنگ فرهنگی را با شدّت ادامه می دهند. اینکه بد حجابی ها و بی بندو باری ها در چند سال اخیر زیادتر شده است، ریشه و عامل اصلی آن برنامه فرهنگی دشمن است. جنگ اقتصادی دشمن را همه تذکر می دهند، ولی دشمنی فرهنگی و تهاجم فرهنگی دشمن را کمتر متذکر می شوند. برنامه دشمن این است که همزمان با ضربه اقتصادی، ضربه فرهنگی قوی تری را به مردم ما وارد کنند. اینکه شما می بینید چند نفر انگشت شمار دختر و پسر در کنار یک دریا یا رودخانه شنا می کنند و تصاویر آن را در فضای مجازی پخش می کنند و عملاً می خواهند حرمت شکنی و قبح شکنی داشته باشند، توطئه دشمن است. می خواهند یک فضای تقابلی را بین افراد جامعه درست کنند، افراد بی دین و سست اعتقاد با متدینین درگیر شوند و آشوب و درگیری شود که خواست دشمن همین است. متأسفانه بعضی گروهها و جناحهای سیاسی هم بخاطر بهره برداری جناحی از آنها حمایت می کنند و نتیجه آن بی بندوباری در جامعه و ضربه خوردن دین و اعتقادات مردم است. وظیفه همگانی است که نسبت به این توطئه فرهنگی دشمن بیدار باشیم و همانطور که در عرصه نظامی و سیاسی به صورت دشمن سیلی زدیم، در عرصه فرهنگی هم سیلی بزنیم. برنامه ریزی شده است که در روز صبح پنج شنبه 20 تیرماه، راهپیمائی حمایت از عفاف و حجاب در دولت آباد برگزار شود، نسبت به این راهپیمائی حضور فعال داشته باشیم. پیام راهپیمائی، حمایت از حجاب و عفاف و سیلی زدن به صورت دشمن است.

و هم اینکه کسانی که علاقه به بی بند و باری دارند می فهمند که جو غالب جامعه، جو دین و تدین و تقید و پای بندی به احکام و دستورات الهی می باشد. هر کدام از شما عزیزان مبلغ عفاف و حجاب باشید و در راهپیمائی روز پنج شنبه شرکت نمائید.
ایشان در ادامه از اقدامات نیروی انتظلامی شهرستان برخوار تشکر کردند و فرمودند: بواسطه زحمات آنها، میزان جرائم در سطح شهرستان کاهش پیدا کرده است و رتبه اوّل در استان را کسب کرده اند. با توجه به کمبود امکاناتی که دارند، با کار و تلاش سعی کردند که خدمت بیشتری به مردم داشته باشند، وظیفه است که از آنها تشکر کنیم. پلیس راهور هم در شهرستان تلاش کردند و بحمدالله از ابتدای سال 1398 تا کنون تصادف منجر به فوت در سطح شهرهای شهرستان نداشته ایم. انشاء الله هیچ موقع تصادف منجر به فوت نداشته باشیم. از زحمات این عزیزان هم تشکر می کنیم. آنچه که پلیس راهور مطرح کردند، متأسفانه در تابستان تصادفات مربوط به موتورسیکلت زیاد شده است که خانواده ها توجه داشته باشند به جوانان و نوجوانان تذکر بدهند که خدای ناکرده حادثه ای برای آنها اتفاق نیفتد.
وی تأکید کرد: یکی از مشکلات در شهر و شهرستان برگزاری مجالس عروسی است که همراه با ترقه است. متأسفانه موقع انتقال عروس و داماد کاروانها به همراه زدن ترقه حرکت می کنند که موجب آزار و اذیت مردم می شود، علاوه بر اینکه این اقدام مردم آزاری است و حق الناس می باشد، از نظر قانون هم ممنوع می باشد و خانواده ها باید هر کاری موجب آزار و اذیت دیگران می شود را اجتناب کنند.
امام جمعه مرکز شهرستان برخوار، چهاردهم تیر ماه روز شهرداریها و دهیاریها را یاد آور شدند و از زحمات آنها تشکر کرد. خطیب جمعه در پایان از شهردار و شورای اسلامی شهر دولت آباد که در نماز جمعه شرکت کردند و قبل از شروع نماز با مردم ارتباط مستقیم داشتند و مسائل و مشکلات مردم را شنیدند تشکر کردند.