عدم نظارت بر بازار خرید و فروش البسه، عدم فرهنگسازی صحیح در حوزه ی پوشش، خود زنی های رسانه ای در امر عفاف و حجاب و … همگی بیانگر نبود سازوکاری مشخص برای مسئله ی حجاب می باشد.

به گزارش چشم برخوار؛

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَٰلِكَ أَزْكَىٰ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ
ﺑﻪ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻣﺆﻣﻦ ﺑﮕﻮ : ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺣﺮﺍم ﺍﺳﺖ ﻓﺮﻭ ﺑﻨﺪﻧﺪ ، ﻭ دامان ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﻛﻨﻨﺪ ، ﺍﻳﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﺎﻛﻴﺰﻩ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ ، ﻗﻄﻌﺎً ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﻛﺎﺭﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺍﻧﺠﺎم ﻣﻰ ﺩﻫﻨﺪ ، ﺁﮔﺎﻩ ﺍﺳﺖ.

همیشه و در طول در دهه های اخیر یکی از مهمترین حربه ها و ابزار های دشمنان علیه اسلام و کشور های اسلامی، ضربه زدن به حجاب و مسئله ی عفاف بوده است، کما اینکه در تاریخ معاصر کشور ما نیز این امر به وضوح احساس می شود.

اکنون‌ و در شرایط حساس فعلی که دشمنان بی شمار انقلاب اسلامی، صورت و شکل حملات خویش را تغییر داده و از نظامی به فرهنگی و اجتماعی تبدیل کرده اند، ضرورت مسئله ی عفاف و حجاب بیش از پیش نمایان شده است.
اما با کمال تاسف بایستی گفت که دولت و دستگاه های مربوط در سالهای اخیر، کنترل لازم و کافی در این زمینه را نداشته و با رها کردن این عرصه ی مهم، زمینه ی نفوذ دشمنان داخلی و خارجی را در امر حجاب و عفاف فراهم کرده اند.
عدم نظارت بر بازار خرید و فروش البسه و به بیان دیگر عدم توجه به بعد اقتصادی مقوله ی حجاب، عدم فرهنگسازی صحیح و پایه ای در حوزه ی پوشش و حجاب، خود زنی های رسانه ای در امر عفاف و حجاب و القای تصورات کاذب به عموم مردم و بسیاری از نقاط ضعف دیگر، همگی بیانگر نبود سازوکاری مشخص برای مسئله ی عفاف و حجاب می باشد.

ما دانشجویان انقلابی شهرستان برخوار ضمن درخواست از مسئولین و متولیان امر حجاب و عفاف جهت اجرای دقیق و کامل قوانین مربوط به حجاب در جامعه، همگان را به بررسی ریشه ها ‌و عوامل پایه ای مسئله ی بی حجابی در بین خانواده ها دعوت می نماییم.