بیانیه بسیج دانشجویی برخوار به مناسبت روز عفاف و حجاب منتشر شد

ما دانشجویان انقلابی شهرستان برخوار ضمن درخواست از مسئولین و متولیان امر حجاب و عفاف جهت اجرای دقیق و کامل قوانین مربوط به حجاب در جامعه، همگان را به بررسی ریشه ها ‌و عوامل پایه ای مسئله ی بی حجابی در بین خانواده ها دعوت می نماییم.

به گزارش چشم برخوار؛

قُل لِّلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَیَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَٰلِکَ أَزْکَىٰ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ
ﺑﻪ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﻣﺆﻣﻦ ﺑﮕﻮ : ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺁﻧﭽﻪ ﺣﺮﺍم ﺍﺳﺖ ﻓﺮﻭ ﺑﻨﺪﻧﺪ ، ﻭ دامان ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﻛﻨﻨﺪ ، ﺍﻳﻦ ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﭘﺎﻛﻴﺰﻩ ﺗﺮ ﺍﺳﺖ ، ﻗﻄﻌﺎً ﺧﺪﺍ ﺑﻪ ﻛﺎﺭﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺍﻧﺠﺎم ﻣﻰ ﺩﻫﻨﺪ ، ﺁﮔﺎﻩ ﺍﺳﺖ.

همیشه و در طول در دهه های اخیر یکی از مهمترین حربه ها و ابزار های دشمنان علیه اسلام و کشور های اسلامی، ضربه زدن به حجاب و مسئله ی عفاف بوده است، کما اینکه در تاریخ معاصر کشور ما نیز این امر به وضوح احساس می شود.

اکنون‌ و در شرایط حساس فعلی که دشمنان بی شمار انقلاب اسلامی، صورت و شکل حملات خویش را تغییر داده و از نظامی به فرهنگی و اجتماعی تبدیل کرده اند، ضرورت مسئله ی عفاف و حجاب بیش از پیش نمایان شده است.
اما با کمال تاسف بایستی گفت که دولت و دستگاه های مربوط در سالهای اخیر، کنترل لازم و کافی در این زمینه را نداشته و با رها کردن این عرصه ی مهم، زمینه ی نفوذ دشمنان داخلی و خارجی را در امر حجاب و عفاف فراهم کرده اند.
عدم نظارت بر بازار خرید و فروش البسه و به بیان دیگر عدم توجه به بعد اقتصادی مقوله ی حجاب، عدم فرهنگسازی صحیح و پایه ای در حوزه ی پوشش و حجاب، خود زنی های رسانه ای در امر عفاف و حجاب و القای تصورات کاذب به عموم مردم و بسیاری از نقاط ضعف دیگر، همگی بیانگر نبود سازوکاری مشخص برای مسئله ی عفاف و حجاب می باشد.

ما دانشجویان انقلابی شهرستان برخوار ضمن درخواست از مسئولین و متولیان امر حجاب و عفاف جهت اجرای دقیق و کامل قوانین مربوط به حجاب در جامعه، همگان را به بررسی ریشه ها ‌و عوامل پایه ای مسئله ی بی حجابی در بین خانواده ها دعوت می نماییم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.