شهردار شهر سین گفت: اگرچه سهم این آلودگی بیشتر از شهرهای شاهین‌شهر و گز می‌باشد ولی تاکنون هیچ حق آلایندگی به شهر سین داده نشده و علیرغم اعتراضات مردمی هیچ اقدامی در خصوص کاهش این آلاینده ها انجام نشده است.

به گزارش چشم برخوار؛ شهردار شهر سین ضمن تبریک روز خبرنگار در رابطه با مشکلات و مسائل شهر سین گفت: در تیرماه امسال موفق شدیم علم کاشت خربزه شهر سین را ثبت ملی کنیم .
محمد طرمه فروشان طهرانی افزود: درصدد هستیم شهر سین را به عنوان یک شهر گردشگری ثبت کنیم و اگر طرح گردشگری شهر سین، تصویب شود؛ ساکنین منازل قدیمی شهر سین برای اخذ مجوز مشکلی نخواهند داشت.
وی با بیان این که در گام اول باید محور گردشگری شهر سین را از منار و مسجد تاریخی تا حمام قدیمی شهر سین و همچنین منازل قدیمی را احیا کرد گفت: امیدواریم بتوانیم مردم را در این طرح مشارکت دهیم و از سرمایه سرمایه‌گذاران برای تکمیل و اجرای طرح استفاده کنیم.
طرمه فروشان طهرانی گفت: در تلاشیم از این طریق بتوانیم درآمدی برای ارائه خدمات به مردم این شهر کسب کنیم و شهری زیبا و دارای شهروندانی با اقتصاد مطلوب داشته باشیم.
شهردار شهر سین خاطرنشان کرد: شهرداری در گام اول برای بازسازی و احیای بافت تاریخی من جمله حمام قدیمی این شهر که مربوط به دوره سلجوقیان می باشد، اقدام کرده؛ ولی برای اتمام این طرح نیاز به سرمایه گذاری بخص خصوصی و دولتی هستیم

طرمه فروشان طهرانی در نشست خبری و در جمع اصحاب رسانه به برخی مسائل و مشکلات شهر سین پرداخت و افزود: آلایندگی های کوره های آجرپزی که در حریم و محیط زیست شهر سین می باشد، مسائل و مشکلاتی را برای اهالی شهر سین ایجاد کرده است.
وی افزود: به دلیل وزش باد از غرب به شرق، آلایندگی و بوی بد کوره های آجرپزی شاهین شهر شهر گز، به شهر سین می‌رسد و برای محصولات کشاورزی و همچنین شهروندان سینی بیماری‌ها و مسائل متعددی را ایجاد کرده است. بوی بد حاصل از گازوئیلی که روی آجرها ریخته می شود موجبات ناراحتی ساکنین مردم این شهر را فراهم کرده ولی اعتراضشان به جایی نرسیده است.
شهردار شهر سین گفت: اگرچه سهم این آلودگی بیشتر از شهرهای شاهین‌شهر و گز می‌باشد ولی تاکنون هیچ حق آلایندگی به شهر سین داده نشده و علیرغم اعتراضات مردمی هیچ
اقدامی در خصوص کاهش این آلاینده ها انجام نشده است.
وی تاکید کرد: امیدواریم با پیگیری های مسئولان استانی و شهرستانی، اصحاب رسانه بتوانیم حداقل هزینه ها و حقوق مردم را در خصوص حق آلایندگی مطالبه کنیم.
وی در پایان از همه اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان برخوار خواست با رسانه ای کردن مشکلات و مسائل شهرستان به خصوص شهر سین مسئولان و متولیان شهرداری و مردم را
در فرآیند رسیدن به امکانات و حقوقشان تسهیل و تسریع نمایید.