امام جمعه خورزوق گفت: مثبت اندیشی در عرصه سیاست, منجر به اعتماد به استکبار و شکست و ضربه دیدن از همان نقطه می شود.

به گزارش چشم برخوار؛ خطیب جمعه خورزوق در نمازجمعه 18 مرداد، در ادامه مبحث عفت مسئله پرهیز از حرام و ترک نکردن حلال الهی را تشریح و تبیین کرد.

حجت الاسلام حق شناس گفت: همان گونه که مرتکب شدن حرام خدا منافی عفت است حرام دانستن و ترک حلال خدا نیز به همان مقدار نافی عفت است.

وی با ذکر این واقعه تاریخی صدر اسلام که عده ای بعضی از مسائل مباح و حلال را بر خود حرام کرده بودند, همچون خواب شب, ازدواج و… و هنگامی که خبر به پیامبر اکرم رسید سریعا در جمع اصحاب حاظر شده و طی سخنانی اظهار کرد: من تمام حلال های خدا را انجام میدهم, در شب میخوابم, ازدواج می کنم و ….. و هیچگاه حلال خدا را بر خود حرام نمیکنم و فرمودند لیس منی من ترک الدنیا للآخره و لا آخره لالدنیا.
حجت الاسلام حق شناس در ادامه با بیان آیاتی از قرآن مجید در باب استفاده از حلال خدا و دوری از محرمات و همچنین توضیح آن ها برای مردم شریف این مسئله را با توجه به آیات و روایات منافی عفت و خلاف غرض خداوند خواند همچون توصیه بر عدم ترک محرمات در آیه شریفه : ۞ يَا بَنِي آدَمَ خُذُوا زِينَتَكُمْ عِنْدَ كُلِّ مَسْجِدٍ وَكُلُوا وَاشْرَبُوا وَلَا تُسْرِفُوا ۚ إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُسْرِفِينَ.

خطبه دوم:
در خطبه سیاسی این هفته و پس از حمد و ثنای الهی, امام جمعه محترم آستانه شهادت امام باقر(ع) سلام را در هفته جاری پیشاپیش تسلیت عرض نمود.

امام باقر (ع) در مقابل شبهات و فرقه های گمراه, همچون فرقه مرجئه که قائل به تساهل در مناسک دینی بودند می ایستاد و به شیعیان هم فرمود: فرزندان خود را با معارف آشنا کنید, پیش از آنکه مرجئه آنها را کمراه کنند. مرجئه که با نادیده گرفتن احکام, آئینی ساده ارزه می کردند, امروز هم در غالب های گوناگون بروز دارند. مسیحیت تبشیری و عرفان های نوظهور در قالب کلاسهایی در همین مناطق هم دارد شروع می شود. کتب گمراه کننده ای که به فارسی ترجمه شده و به عنوان کتابهای راز, جادوی شکر گزاری, و روشهایی مثل مثبت اندیشی و توجه به انرژی و تاثیر آن و اتکای به خود, به جای توکل بر خدا و…. تفکرات منحرف اومانیستی را رواج می دهد. مردم مراقب این انحرافات تدریجی باشند. مثبت اندیشی در عرصه سیاست, منجر به اعتماد به استکبار و شکست و ضربه دیدن از همان نقطه می شود. در کودتای 28 مرداد, مصدق به آمریکا تکیه کرد, در مشروطه سران نهضت به انگلیس اتکا داشتند و در برجام, مذاکرات با اعتماد بر غرب و خصوصا آمریکا انجام شد و از همین رو نقطه غفلت از خدا و اعتماد به کدخدا اصطلاحی ضرباتی خوردیم. هرکجا به خدا اعتماد کردیم و واقعیت اندیش بودیم, پیروز شدیم. در بحث فروش محموله بنزین که در پالایشگاه های ستاره خلیج فارس که محصول جوانان ایرانی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء بود, ساخت پهباد که از سال 90 و پس از به زمین نشاندن پهباد آمریکایی آغاز شد و صد ها مورد دیگر که نتیجه اعتماد به خدا, ظفر و پیروزی جبهه اسلام بوده است.

انتهای پیام /