امام جمعه موقت دولت آباد گفت: آن چیزی که جواب می دهد منطق مقاومت است. اگر در مقابل دشمن ایستادی، تسلیم می شود، اگر فرار کردی، بدنبالت می دود، در مقابل دشمن باید ایستادگی کرد. در مسائل اقتصادی هم همینطور. مقام معظم رهبری فرمود: اقتصاد مقاومتی. یعنی اینکه ما به جوانهای خودمان متکی باشیم، ولی متأسفانه ما بر اساس اقتصاد مقاومتی عمل نکردیم.

به گزارش چشم برخوار؛ حجة الاسلام و المسلمین نبوی امام جمعه موقت دولت آباد در نمازجمعه 18 مرداد، پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، بعد از اشاره به مناسبتهای ماه ذی الحجه و تبریک عید سعید قربان و عید سعید غدیر و گرامیداشت دهه ی امامت و ولایت، به 23 مرداد روز مقاومت اسلامی اشاره کرد و اظهار کرد: 23 مرداد ماه روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است روزی که حماس و حزب الله لبنان در مقابل اسرائیل تا دندان مسلح 33 روز مقاومت کردند و پیروز شدند. بعد از آن هم جنگهای کوتاه دیگری هم اتفاق افتاد، مثل همین جنگ اخیر که اسرائیل و متحدینش فهمیدند، (به قول مقام معظم رهبری) زمان بزن و در رو، دیگر تمام شده است. مسلمانان یعنی خزب الله، مقاومت و مؤمنین حول محور مقاومت جمع شدند و فهمیدند در مقابل دشمن راهی به جز مقاومت نیست. با مذاکره در مقابل دشمن نمی شود ایستاد، همه ما نتیجه مذاکرات را در شش سال اخیر در موضوع برجام دیدیم و لمس کردیم، که نتیجه برجام تقریباً هیچ شد. شش سال وقت مملکت ما حدر رفت، در مدیریت اقتصاد می گویند، تمام تخم مرغها را در یک سبد نگذارید، متأسفانه ما تمام تخم مرغها را در سبد برجام گذاشتیم و مملکت را معطل کردیم. نتیجه برجام این شد که وزیر محترم امور خارجه ما را تحریم می کنند، نتیجه این شد که وقتی وزیر امور جارجه ما آمریکا می رود نهایت حرکتی که می تواند انجام بدهد 800 متر است، بقیه اش تحریم است، این نتیجه مذاکره است. حضرت امام (ره) از اول انقلاب فرمود: با آمریکا مذاکره نمی کنیم، مقام معظم رهبری هم فرمود: با آمریکا مذاکره نمی کنیم، وقتی اصرار کردند، فرمود: فقط در موضوع هسته ای مذاکره می کنیم. متأسفانه بعضی ها می خواهند این طور مباحث را به گردن مقام معظم رهبری بیندازند، که اگر سران نظام موافق نبودند این اتفاق نمی افتاد. در حالیکه همه می دانیم و شنیدیم که مقام معظم رهبری فرمودند: 1. من در جزئیات وارد نمی شوم 2. مذاکره فایده ای ندارد، بروید مذاکره کنید و تجربه کنید. 3. مقام معظم رهبری در برجام 9 شرط گذاشت و شرطهایش هم عمل نشد.
حجة الاسلام و المسلمین نبوی افزود: آن چیزی که جواب می دهد منطق مقاومت است. اگر در مقابل دشمن ایستادی، تسلیم می شود، اگر فرار کردی، بدنبالت می دود، مثل همان حیوانی که اگر از آن ترسیدی و فرار کردی بدنبالت می دود. در جریان مقاومت ما پهباد آمریکا را زدیم، نتیجه اش را هم دیدم. در حالیکه بعضی ها ترسیدند و فکر کردند الآن جنگ می شود، در حالیکه این کا بازدارندگی دارد، شاید اگر پهباد آمریکا را نمی زدیم، جنگ می شد. اگر کشتی انگلیس را متوقف کردیم، بازدارندگی دارد، می فهمند که ما قدرت اوّل منطقه هستیم. ما باید به سمت و سوی دفاع فعال و مقاومت برویم. در مقابل دشمن باید ایستادگی کرد. در مسائل اقتصادی هم همینطور. مقام معظم رهبری فرمود: اقتصاد مقاومتی. یعنی اینکه ما به جوانهای خودمان متکی باشیم، ولی متأسفانه ما بر اساس اقتصاد مقاومتی عمل نکردیم.
امام جمعه موقت در پایان از قوه قضائیه تشکر کرد و گفت: رئیس قوه قضائیه عوض شد در همین مدت بسیار کوتاه، کارهای بسیار خوبی را شروع کرد، علاوه بر شفاف سازی در دستگاه قضا و اخراج و محاکمه 60 قاضی متخلف، عرصه را هم برای تروریستهای اقتصادی تنگ کرده است، که این جای تقدیر و تشکر دارد. همه می دانستیم که گران شدن گوشت و چندین برابر شدن قیمت لوازم خانگی ربطی به تحریمها ندارد و مربوط به سوء مدیریت است و یکی دیگر از دلایلش همین افرادی هستند که ما تعبیرمان به آنها تروریست اقتصادی است، آنهایی که سکه ها و دلارها را خریدند و کسانی که احتکار کردند. الآن عرصه بر آنها تنگ شده و بسیاری از آنها محاکمه شدند و یا دارند محاکمه می شوند که جای تقدیر و تشکر دارد.