تعریضی به اظهارات سرکار خانم الهام داوری دولت آبادی رئیس محترم شورای شهر دولت آباد درباره حضور کمرنگ بانوان شهرستان در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در نشست خبری اخیرشان

به گزارش چشم برخوار؛ تعریضی به اظهارات سرکار خانم الهام داوری دولت آبادی رئیس محترم شورای شهر دولت آباد درباره حضور کمرنگ بانوان شهرستان در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در نشست خبری اخیرشان

لزوم حضور بانوان دولت‌آباد در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

لزوم حضور بانوان دولت‌آباد در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت سرکار خانم داوری.
در مورد کمرنگی بانوان ای کاش گفته های تان را مستند می کردید. آنچه از آمار بانوان در قهرمانی مسابقات عملی و ورزشی، راه یافتگان به دانشگاه و محصلان در سطوح تکمیلی حوزه و دانشگاه، استادان و پزشکان و پرستاران و حتی کاندیداهای انتخابات شورای شهر، مراکز تولیدی، خدماتی و هنری برمی آید متاسفانه ناقض کلام شماست و نشان می دهد که بانوان دولت آبادی فردی و جمعی در جهت رشد و بالندگی و اثرگذاری خویش در جامعه قیام کرده اند با سیری صعودی را طی می کنند.

به عنوان جمعی از بانوان فرهیخته و فعال ساکن دولت آباد که دقیق و از نزدیک با نقاط ضعف و قوت حوزه بانوان آشناییم، به شکل پیشنهاد عرض می کنیم: اگر جای شما بودیم برای اینکه کسی فکر نکند بدنبال گفتن سخنانی احساسی، کلی، حزب پسندانه، غیرعلمی اما جذاب و دادن شعارهایی انتخاباتی آن هم چندسال زودتر هستیم، مسئولانی که در عرصه بهادهی به امور بانوان کوتاهی کردند را خطاب قرار می دادیم و می گفتیم: مسئولان ذیربط از شهردار گرفته تا شورای شهر از فرماندار گرفته تا مسئولان موسسات فرهنگی روی خوشی به شکوفاتر شدن این سرمایه های خلاق و پرکار جامعه نشان نمی دهند. می گفتیم: حیف است که شهرداری و شورای شهر برای بانوان مستعد شهر کمیسیون تخصصی تشکیل نداده است… البته شما گفته اید: شورای شهر برای حمایت از بانوان بستر مناسبی ایجاد کرده هرچند ما در این مورد نگاهی توام با شک و تردید و پرسش داریم.

راستی مدتی است که خود شما هر کدام از بانوان فعال شهر را می بینید اظهار تمایل می کنید که جلسه ای با آنها داشته باشید اما خب گویا این هفته و فردا و خبر می کنم ها حتی برای شما هم امری عادی است و از حرف تا عمل راه بسیار است.

جمعی از بانوان دولت آباد


سلام و احترام ؛ریاست محترم شورای شهر دولت آباد
لازم به استحضار حضرتعالی است که حضور بانوان برخواری در عرصه اجتماعی به هیچ وجه کمرنگ نیست و به استناد حضور موثر بانوان در تمام مجموعه های فرهنگی شهر میتوان به جرات گفت علم پیشرفت های علمی و فرهنگی این دیار اتفاقا بیشتر بر دوش بانوان این شهرستان است .
بانوی گرامی، ریاست محترم شورای شهر دولت آباد؛ آنچه که کم رنگ است حمایت مسئولین و بویژه ارگان ها و دستگاه های متولی عرصه فرهنگ این شهرستان است که علاوه بر اینکه به وظایف قانونی خود در پیشبرد اهداف فرهنگی هیچ توجهی نمیکنند از بانوان دلسوز این شهر هم ک به صورت خودجوش و بی چشم داشت در عرصه ی فرهنگی و علمی این شهر تلاش می کنند هیچ حمایتی نمیکنند .
به عنوان سوال مطرح میکنم:
۱ _ دراین شهرستان مسئول امور بانوان فرمانداری این شهر تاکنون چه فعالیت شاخصی در حوزه ی توسعه نیروی انسانی بانوان انجام داده است ؟
۲_ شما بانوی بزرگوار تاکنون کمیسیون متشکل از بانوان فرهنگی و فرهیخته در این شهر داشته اید؟ (اتفاقی ک روال معمول تمام شوراهای شهرستان ها، ولو به صورت فرمالیته هم باشد، بوده است)
۳_ ائمه ی جماعات متعدد این شهرستان ب عنوان قطب فرهنگی هر شهر تا کنون در حوزه بانوان مطالبه ی کدام امر فرهنگی مغفول مانده را در این شهرستان از مسئولین نموده اند ؟؟….
۴_ مهمترین دستگاه و مجری این شهرستان یعنی فرماندار گزارشی از اقدامات انجام شده جهت رفع مسائل و مشکلات فرهنگی بانوان رو مطرح بفرمایند .
۵_ کدام یک از مسئولین دستگاه های دولتی جلسه ای رو برای شنیدن مشکلات و مسائل بانوان ولو به صورت ظاهری هم ک شده برگزار نموده است ؟
پاسخ هریک از این سوالات و سوال های دیگری ک مجال مطرح ساختن ان این عرصه نیست شایسته ی همه مسئولین وظیفه شناس است که به سبب خدمت به جامعه بر این مسند قرار گرفته اند.