خطبه های نمازجمعه مرکز شهرستان برخوار توسط حجة الاسلام و المسلمین محمود آبادی اقامه شد.

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس محترم جمهور و اعضاء هیئت دولت، اشاره کردند و اظهار کردند: حضرت آقا در این دیدار به همۀ مسائل کشور پرداختند و مطالب و تذکرات لازم را ارائه فرمودند. یکی از مباحثی که به آن پرداختند، فضای فرهنگی کشور بود که ایشان بیان داشتند: معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم، امّا با ولنگاری فرهنگی مخالفیم. در شرایطی هستیم که جبهه مقابل ما و دستگاههای استکباری همۀ امکانات فرهنگی، هنری خود را برای ضربه زدن به نظام اسلامی بکار گرفته اند و ما باید برنامه ریزی جدی در مقابل این جبهه داشته باشیم. حضرت آقا این تذکرات را به دولت دادند که باید برنامه ریزی جدی شود، متأسفانه روز به روز در جامعه شاهد ناهنجاریهای فرهنگی هستیم و هیچ کس هم تلاشی برای اصلاح این وضع ندارد. متأسفانه بعضی از دستگاههائی که کار فرهنگی، انقلابی و دینی می کردند، بودجه آنها قطع شده است، بعضی از دستگاهها هم که بودجه دارند فقط به فکر وضعیت اقتصادی هستند و عملاً کارهای فرهنگی تعطیل است. حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج و کانونهای فرهنگی مساجد، مراکزی هستند که کار فرهنگی، دینی می کردند، ولی شاهد هستیم که بواسطه عدم اعتبار کافی کارهای فرهنگی آنها کاهش یافته است. این موضوع نشان دهندۀ بی توجهی کسانی است که نظام بودجه ریزی به دست آنهاست. حضرت آقا انتظارشان این هست که در این زمینه دولت و دیگر مسئولان و مجلس برنامه ریزی جدی داشته باشند.
این کارشناس سیاسی در ادامه بیان داشتند: اخیراً در خبرها، فراوان به چشم می خورد که فلان مدیرکل، رئیس فلان اداره و مسئول فلان مرکز، بعلت تخلفات دستگیر شده اند. اینکه قوه قضائیه در دستگیری آنها اقدام می کند بسیار خوب است ولی این تخلفات ناشی از عدم شایسته سالاری است که در انتخاب مسئولین صورت می گیرد. اگر مدیر یا مسئول یا هر کسی که می خواهد مسئولیتی بگیرد گزینش شود و علاوه بر تخصص، تعهد و تدیّن هم مد نظر گرفته شود، ما نه تنها شاهد این تخلفات و فسادها نیستیم بلکه حتی در زمینه مباحث فرهنگی هم وضعیت بهتری خواهیم داشت. وقتی مدیریت یک مجموعه به فکر دنیا باشد طبیعتاً کار فرهنگی، دینی نمی کند و نیروهای متدیّن و مذهبی و ولائی و انقلابی را به حاشیه می راند و مملکت روز به روز بجای پیشرفت، عقب گرد می کند.
محمود آبادی همچنین به روز دوشنبه 24 ذی الحجه، روز مباهله اشاره کرده و خاطرنشان کردند:روز مباهله روزی است که رسول خدا (ص) دست حضرت علی، امام حسن، امام حسین و فاطمه زهرا سلام الله علیها را گرفتند و قرار بود با مسیحیان نجران مباهله کنند. که این اتفاق صورت نپذیرفت و مسیحیان قبول کردند که جزیه بپردازند. در همین روز حضرت علی علیه السلام در حال رکوع انگشتر خود را به سائل دادند و آیه 55 سوره مائده « إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ؛ جز این نیست که دوست شما خداست و رسول او و مؤمنانی که نماز می خوانند و همچنان که در رکوعند، انفاق می کنند» نازل شد. غسل کردن و روزه گرفتن از اعمال مستحب این روز می باشد.
وی همچنین اعلام کردند: یادواره شهدای تعزیه خوان امروز در تالار شهرداری برگزار می گردد که از برگزار کنندگان این یادواره تشکر میکنیم و از مردم دعوت می شود در این یادواره شرکت نمایند.
خطیب جمعه در پایان از آیة الله عبداللهی، نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری برای سخنرانی بعد از نماز عصر در مصلی نماز جمعه دولت آباد برخوار دعوت کردند.