امام جمعه شهر دولت آباد: یک گلایه ای که از مردم داریم تنها شدن آمر به معروف و ناهی از منکر است، یعنی وقتی امر به معروف می شود، بعضی از مردم حمایت نمی کنند.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به بحث در مورد عبرتهای عاشورا پرداخت و اظهار کرد: مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات خود می فرماید: «غیر از درس، عاشورا یک صحنه عبرت است، انسان باید به این صحنه نگاه کند تا عبرت بگیرد. یعنی خود را با آن وضعیت مقایسه کند و بفهمد در چه حال و چه وضعیتی است، چه چیزی او را تهدید می کند، چه چیزی برای او لازم است، این را می گویند عبرت».
محمود آبادی افزود: همانطور که مستحضر هستید تقابل حق و باطل در طول تاریخ بوده است، برجسته ترین و بارزترین نمود حق، آقا امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش هستند و بارزترین باطل، یزید و کسانی بودند که در مقابل امام حسین علیه السلام قرار گرفتند. وقتی خصوصیات و ویژگیهای یاران امام حسین علیه السلام را مطالعه می کنیم، خلوص، ایثار، توجه به خداوند، عمل به ارزشهای الهی و عاقبت بخیری و جاودانگی است، در طرف مقابل، سستی ایمان، ناخالصی، دنیاگرائی، قدرت طلبی، بی توجهی به آخرت و زیر پا گذاشتن دستورات الهی می باشد. از مقایسه این دو جریان می بینیم که نه تنها انسانهای آزاده عمل امام حسین و یاران او را مورد تحسین قرار می دهند، بلکه عملشان مطابق با دستورات الهی است. پس ما باید در طول زندگی خود جریان حق و جریان باطل را بشناسیم، شناخت جریان حق و باطل در سرنوشت معنوی ما بسیار مهم است. اگر مقداری دقت کنیم راحت می توانیم بفهمیم که چه کسی حق است و چه کسی باطل. کسانی که واقعاً مدافع دستورات الهی هستند، مخلص هستند و تلاش می کنند  ارزشهای الهی در جامعه ساری و جاری شود، اینها جریان حق هستند و کسانی که تلاش می کنند بی بندو باری و فساد و فحشاء در جامعه زیاد شود جریان باطل هستند. ما باید خود را به جریان حق نزدیک کنیم و جزء آن قرار گیریم و از جریان باطل دوری گزینیم و در تلاش برای مقابله با آن برآئیم. اگر انسان در جریان حق قرار گیرد، امر به معروف و نهی از منکر می کند، در مقابل بی عدالتی ها، ظلمها، فسادها و غارتها می ایستد ولو اینکه جانش را از دست بدهد. کسانی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کنند، کسانی که دفاع می کنند از فساد و فحشا و دفاع می کنند از غارت بیت المال در جبهه باطل قرار دارند، همین افراد اگر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند، در مقابل ایشان می ایستند و کربلای دیگری را رقم خواهند زد. پس تلاش بکنیم که در جریان حق قرار بگیریم.
خطیب جمعه در پایان خاطر نشان کرد: در هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار داریم. بحمدالله جلسات امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان برگزار می شود، مسائل و مشکلات بررسی می شود و اقداماتی هم صورت می گیرد ولی کافی نیست. یک گلایه ای که از مردم داریم تنها شدن آمر به معروف و ناهی از منکر است، یعنی وقتی امر به معروف می شود، بعضی از مردم حمایت نمی کنند. باید مردم از آمر به معروف و ناهی از منکر حمایت کنند. حمایت مردمی از آمر به معروف و ناهی از منکر باعث می شود که افراد زیادتری رغبت کنند و امر به معروف و نهی از منکر کنند.