۳۵۰ بقعه متبرکه اصفهان میزبان طرح “بصیرت عاشورایی” است
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزاری طرح ” بصیرت عاشورایی” در ۳۵۰ بقعه متبرکه استان اصفهان خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسین بلک ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برای این ایام ویژه برنامه‌هایی را در بقاع متبرکه استان اصفهان تدارک دیده است.

وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تحت عنوان طرح “بصیرت عاشورایی” در ۳۵۰ بقعه متبرکه استان اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: از این تعداد ۲۸۴ بقعه به صورت صبح و بعداز ظهر میزبان عزاداران حسینی در ویژه برنامه عزاداری تاسوعا و عاشورا  هستند، در این بقاع دسته‌های عزاداری حضور پیدا کرده و نماز جماعت نیز با حضور حداکثری عزداران اقامه خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تقویت باورهای دینی و تبیین قیام عاشورا در بین عموم مردم، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در جامعه اسلامی، ایجاد بصیرت عاشورایی با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب و امام راحل و بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و روشنگری نسبت به خرافات و انحرافات را از اهداف طرح سوگواره بصیرت عاشورایی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اولویت در اجرای ویژه برنامه طرح “بصیرت عاشورایی”، سخنرانی و برنامه‌های معرفت‌افزا است، گفت: در دوران کنونی ضرورت دارد که مردم جامعه و به ویژه نسل سوم انقلاب نسبت به مطالب دون شان ائمه که توسط برخی معاندین خارجی و ساده لوحان داخلی مطرح می‌شود، مصونیت پیدا کنند.

حجت‌الاسلام بلک از برگزاری ویژه برنامه “لبیک یا حسین” در روز دوم محرم همزمان با ورود کاروان سید الشهدا به کربلا در امامزادگان و بقاع متبرکه استان اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با هدف علان عزای حضرت سید الشهدا(ع) و نمایان شدن فضای عزاداری در شهرهای مختلف برگزار شد.

وی همچنین اجرای مراسم “شیرخوارگان حسینی” را نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در بقاع متبرک استان اصفهان در ماه محرم دانست و گفت: این طرح در سال جاری با استقبال بی نظیر مادران همراه با فرزندان کمتر از سه سال اجرا شد، ضمن اینکه در قالب اجرای این طرح لباس بین کودکان توزیع شد.

اجرای مراسم “احلی من العسل” در امامزاده‌های اصفهان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به برنامه روز هفتم  محرم اظهار کرد: همچنین مراسم “احلی من العسل” ویژه نوجوانان و دانش آموزان در بقاع متبرکه و امامزاده‌های شاخص همراه با مداحی ذاکران اهل بیت و سخنرانی سخنرانان برتر و مطرح استانی و کشوری برای تبیین پیام قیام امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد : در ۸۰ درصد از موقوفات استان اصفهان از جمله موقوفه انگورستان ملک اصفهان، موقوفه معینی نجف‌آباد و موقوفه حجت الاسلام گلپایگانی در گلپایگان روضه خوانی و مجالس عزاداری امام حسین (ع)  به صورت ویژه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام بلک ادامه داد: نماز  ظهر عاشورا  نیز در ۲۳۴ بقعه متبرکه استان برپا خواهد شد.

وی همچنین به اعزام ۲۵۰ مبلغ بومی و ۳۵ مبلغ اعزامی از قم به امامزادگان و بقاع متبرکه استان اصفهان برای پاسخگویی به شبهات دینی در خیمه‌ههای مکعرفت امامزادگان در ماه محرم اشاره کرد و گفت: در قالب ایستگاه‌های صلواتی نیز در این اماکن مقدس از زائران پذیرایی و استقبال می کنند.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در سطح استان اصفهان مراسم ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی در امامزاده سید الکریمان (ع) برخوار، امامزاده محسن(ع) اصفهان، امامزاده ابوالعباس(ع) اصفهان، امامزاده شاهرضا(ع) شهرضا، امامزادگان شاهزاده محمد و آقاعلی عباس(ع) بادرود، امامزاده محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل، امامزاده محمد بن باقر(ع) مشهد اردهال کاشان، امامزاده سید محمد(ع) خمینی شهر برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر رعایت شئونات ماه محرم از سوی عموم مردم خواستار توجه به نظرات رهبر معظم انقلاب و عالمان دینی در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) شد و تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی و مجریان در برگزاری مراسم عزاداری شرایط مجاوران و همسایگان بقاع متبرکه را نیز در نظر بگیرند.