امام جمعه دولت آباد گفت: معلمان توجه داشته باشند ذهن و مغز این دانش آموزان امانت است در دست معلّم، و معلم باید احساس مسئولیت بکند و علاوه بر آموزش نسبت به تربیت دینی همه اهتمام داشته باشد

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه شهر دولت آباد در خطبه نمازجمعه پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به حمله انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان اشاره کرده و اظهار داشت: در هفته گذشته انصارالله یمن با پهبادهائی که داشت مهمترین و بزرگترین تأسیسات نفتی عربستان را مورد حمله قرار داد که اقدام بجا و بمورد بود. چون مردم یمن حق دفاع مشروع از خود را دارند، چهار سا ل و نیم است که مساجد، مدارس، حسینیه ها، بیمارستانها و منازل آنها مورد حمله وحشیانه عربستان و در واقع آمریکا قرار گرفته است. در این چند سال هیچ کدام از نهادهای بین المللی و حقوق بشری به دفاع از مردم یمن نپرداخته اند، به همین جهت طبیعی است که از خود به هر طریق باید دفاع بکند. اهمیت تأسیسات آرامکو به این است که روزانه بیش از 10 میلیون بشکه نفت صادر می کند و جزء بزرگترین و مهمترین تأسیسات نفتی دنیاست. اهمیت آن اینقدر هست که وقتی این تأسیسات مورد حمله قرار گرفت، قیمت نفت بیش از 20 دلار در هر بشکه افزایش پیدا کرد. این اقدام انصارالله سیلی دیگری بود که از طرف جریان مقاومت به صورت آمریکا و عربستان زده شد. در واقع اقدامی بود برای جلوگیری از حمله نظامی به ایران اسلامی، چون با این حمله، قیمت 50 دلاری نفت به 70 دلار رسید در حالیکه فقط صادرات 5 میلیون بشکه نفت دچار مشکل شد و اگر حمله نظامی به ایران شود تنگه هرمز نا امن می شود و روزانه صادرات 20 میلیون بشکه نفت دچار مشکل می شود و قیمت نفت به بالای 100 دلار می رسد که هیچ کدام از کشورهای دنیا موافق این قیمت نیستند، به همین جهت از حمله نظامی جلوگیری می کنند.

وی افزود: نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشیم فرمایش حضرت آقاست که فرمودند: «کلید حل مشکلات مملکت در داخل است و اتکا به بیگانگان نداشته باشید.» چهل سال است، عربستان به آمریکا باج می دهد، تسلیحات نظامی زیادی از آمریکا خریداری می کنند تا آمریکا در مواقع حساس از او دفاع کند، ولی شما می بینید که رئیس جمهور آمریکا گفت: ما بخاطر عربستان جنگ نمی کنیم، یعنی این همه باج دادن و خفت و خواری کشیدن نتیجه اش نه تنها حمایت آمریکا نشد بلکه خوار و ذلیل هم شده اند. حضرت آقا همیشه می فرمودند؛ «هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است.» به همین خاطر است که آنها این همه پول خرج کردند نه تنها از آنها حمایت نمی شود، بلکه خوار و ذلیل هم شده اند. الآن جریان مقاومت در اوج قدرت است، بطوریکه باعث ترس و وحشت قدرتهای استکباری شده است.
محمود آبادی یاد آور شد: 31 شهریور آغاز هفته دفاع مقدس است که یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی می داریم. اگر ما در عرصه نظامی موفق هستیم و در مقابل آمریکای جهان خوار ایستادگی می کنیم، بخاطر تجاربی است که از دفاع مقدس بدست آورده ایم، جنگ ما فقط با عراق نبود بلکه ما فهمیدیم که نظام سلطه و نظام استکباری جهان با ما در حال جنگ است و ما آماده دفاع با نظام سلطه شدیم. فرهنگ دفاع مقدس را به نسلهای بعدی منتقل کنیم، فرهنگی که برخواسته از عاشورا است.
خطیب جمعه در پایان خاطر نشان کرد: روز دوشنبه اوّل مهر و آغاز سال تحصیلی است که شروع بهار تعلیم و تربیت را به دانش آموزان، دانشجویان، معلمین و اساتید بزرگوار تبریک عرض می کنم. از زحمات معلمین، اساتید عزیز و کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان، خصوصاً مدیر محترم اداره تشکر می کنم. یکی از مواردی که معلمین عزیز و اساتید بزرگوار به آن توجه ویژه داشته باشند، بحث تربیت دینی شاگردان خود است. توجه داشته باشند ذهن و مغز این دانش آموزان امانت است در دست معلّم، و معلم باید احساس مسئولیت بکند و علاوه بر آموزش نسبت به تربیت دینی همه اهتمام داشته باشد، تمامی دغدغه معلم، آموزش نباشد بلکه تزکیه از آموزش مهمتر است. به همین جهت مطالب و معارف دینی را به دانش آموزان یاد بدهند که أجر معنوی خواهند داشت.