خطیب جمعه خورزوق گفت: مگر ندیده اید که در آن زمان که موضع ریاست های جمهور پیشین در مقابل آمریکا واضح و صریح بود ویزای وزراء و مسئولان ما بدون مشکل صادر می شد و حال که زبان مسئولان مذاکره است حتی ویزای آن ها برای شرکت در سازمان ملل صادر نمی شود.

به گزارش چشم برخوار؛امام جمعه خورزوق در خطبه های نماز جمعه بعد از توصیه بر رعایت تقوی بر خود و مردم شریف مبحث اخلاقی قناعت و ابعادآن را تبیین و توضیح داد.

حجت الاسلام حق شناس در مقابل این فضیلت اخلاقی طمع و زیادی خواهی و در مقابل آن بخل و حرام دانستن حلال خدا را باعث گمراهی و دوری از حق خواند.

وی افزود: مفهوم کلی قناعت میانه روی و حد وسط در بهره گیری از نعمات دنیایی است و شامل تمام ابعاد جنسی, خورد وخوراک, مال اندوزی و …. می باشد.

حجت الاسلام حق شناس در پایان تأثیرات قناعت ورزی را به شرح زیر برشمرد:

1 .قناعت ورزی حیات طیبه را برای انسان می آورد.
2 .انسان قناعت ورز از خدا در تمام حاالت خشنود است و شکر گزار نعمات الهی است.
3 .اهل میانه روی و اعتدال است.
4 .قناعت موجب عضت و سربلندی می شود و در مقابل طمع مرزی و یا بخل موجب خواری
است.
5 .قناعت انسان را از هوای نفس و آرزوی های طوالنی حفظ می کند.
6 .نگرانی و غصه را می زداید.
7 .انسان قناعت کار وعده های الهی را باور دارد.
8 .زندگی آرامی دارد.
9 .شخص قانع بی نیاز ترین انسان ها است.
10 .قانع اهل زیاده و یا کم فروشی نیست.
11 .شخص قانع مراعات حال مردم را در امور مالی و غیره می کند.
12 .حسابرسی انسان را در روز قیامت آسانتر می کند.
13 .قناعت باعث خوشی در زندگی دنیا و آرامش و آسایش و در نتیجه سالمت جسم می شود.
امام جمعه شهر خورزوق در خطبه دوم پس از متذکر شدن بر رعایت تقوی الهی بر خود و مردم شریف شهر, به 31 شهریور سالروز آغاز حمله نظامی رژیم بعث عراق و صدام به ایران اشاره داشت و گفت: جنگ 8 ساله دفاع مقدس طولانی ترین جنگ سده میلادی اخیر و تنها جنگی است
که ایران بدون واگذاری حتی یک وجب از خاک و یا دادن کوچکترین امتیاز پیروز میدان بوده است.
این کارشناس سیاسی 3 علت اصلی که نشد مانع دست اندازی عراق به خاک ایران بشویم را به شرح زیر بیان
نمود:
1 .با خیانت بختیار در اوایل جنگ تمامی سلاح های خریداری شده از آمریکا به دست او عودت داده شد و حتی پول آن هم پس گرفته نشد.
2 .دولت موقت بارزگان چه به عمد و از سر سوی نیت و چه از سر ناکارآمدی خدمت سربازی را به یک سال کاهش داد و باعث ضعف در نیروی ارتش شد.
3 .بر اثر کودتای نافرجام نوژه کشور مجبور شد که بسیاری از امراء ارتش را تصفیه کند که بسیاری از آن ها افسران با تجربه ای بودند که بر اثر خیانت کنار گذاشته شدند.
با وجود دلائل مذکور و چند مورد دیگر عراق توانست در اول جنگ 10 فرودگاه نظامی و غیرنظامی ما را در اول جنگ مورد هدف قرار دهد و همچنین از تمام مرزهای مشترک خاکی به
ایران حمله کند.
وی در ادامه با اشاره به تجربیات جنگ و مسائلی که از اول انقلاب تا کنون داشته ایم بیان کرد: نتیجه مقاومت پیروزی است و در صورت سازش و مذاکره ما به عقب رانده خواهیم شد چرا که دشمن ما در هر زمان دنبال بهانه ای است تا ما را در فضای سیاسی به عقب براند. مگر ندیده اید که در آن زمان که موضع ریاست های جمهور پیشین در مقابل آمریکا واضح و صریح بود ویزای وزراء و مسئولان ما بدون مشکل صادر می شد و حال که زبان مسئولان مذاکره است حتی ویزای آن ها برای شرکت در سازمان ملل صادر نمی شود.

حق شناس به اشاره به حوادث اخیر یمن که توانست نیمی از توان نفتی عربستان را کم کند و تهمت غرب به دخالت ایران اشاره داشتند که دشمن مارا به دادن تسلیحات نظامی متهم می کند در حال که این تفکر مقاومت است که به آن ها ضربه زده و همه می دانند که ارسال غذا به یمن ممکن نیست چه رسد به سلاح.

وی در پایان حقوق بشری که فقط در حمایت از منافع غرب معترض می شود را محکوم کرد و افزود: به حول و قوه الهی تفکر و نهضت عاشورا و انقالب اسلامی تمام هیمنه غرب را به زودی در هم خواهد شکست.

انتهای پیام /