فرمانده انتظامی برخوار در نشست خبری با اصحاب رسانه برخوار از کشف ۳۲۰ میلیارد ریال مواد غذایی و لوازم خانگی احتکار شده در شش ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ فرمانده انتظامی شهرستان برخوار در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: شعار هفته نیروی انتظامی امسال، پلیس هوشمند امین مردم است.

سرهنگ غلامرضا براتی با بیان اینکه طرح عملیاتی امسال با عنوان “طرح ظفر” نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۳ طرح ظفر در شهرستان برخوار اجرا شد.

وی از کشف ۳۲۰ میلیارد ریال مواد غذایی و لوازم خانگی احتکار شده در شش ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: ۱۸ نفر نیز در زمینه قاچاق کالا دستگیر شدند.

این مسوول همچنین از افزایش سه درصدی دستگیری سارقان خبر داد و گفت: امسال در زمینه وقوع سرقت افزایشی نداشته ایم.

سرهنگ براتی از دستگیری پنج باند سارقان حرفه ای منهدم و ۱۲۰ نفر از مجرم نیز خبر داد.

فرمانده انتظامی برخوار با اشاره به افزایش ۵۱ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان طی شش ماهه اول سال جاری، اظهار کرد: ۳۶ پاتوق مصرف و توزیع مواد مخدر در برخوار پاکسازی و بیش از ۱۲۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.

وی در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه امسال شاهد افزایش ۴۵ درصدی تقدیر و تشکر مردم از عملکرد کارکنان فرماندهی انتظامی شهرستان از طریق تماس با دفتر نظارت همگانی ۱۹۷ بودیم.

سرهنگ براتی در ادامه با اشاره به کشف ۵ هزار و ۷۰۰ لیتر سوخت قاچاق در برخوار گفت: امسال دستگیری مجرمان مالی و اقتصادی ۴۰ درصد، قاچاقچیان کالا ۲۰ درصد، توزیع کنندگان مواد مخدر ۵۰ درصد، دستگیری معتادان ۱۹ درصد و کشف پرونده های پلیس فتا ۷۰ درصد افزایش یافته است.

براتی در خصوص دیگر عملکردهای نیروی انتظامی برخوار، گفت: در شهریور ماه امسال ۳هزار و ۵۰۰ جلد گذرنامه توسط اداره گذرنامه و دفاتر پلیس +۱۰ صادر و ۷۲۱ مورد معافیت های تحصیلی و کارت های هوشمند پایان خدمت و معافیت پزشکی و کفالت توسط معاونت وظیفه عمومی شهرستان نیز صادر شد.

این مقام انتظامی گفت: صدور ۹۹۰ گواهینامه خودرو و موتورسیکلت و تحویل یک هزار و 580 پلاک خودرو و موتور توسط پلیس راهور و صدور ۴۳۰ برگ اخطاریه پلمپ و ۱۳۰ مورد پلمپ واحدهای صنفی متخلف توسط اداره اماکن و صدور ۴۳۰ برگ اخطاریه پلمپ و ۱۳۰ مورد پلمپ واحدهای صنفی متخلف توسط اداره اماکن از دیگر عملکرد فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار طی شش ماه نخست سال جاری است.

سرهنگ براتی در پایان از همکاری و تعامل اصحاب رسانه با پلیس تشکر و قدردانی کرد و تاکید کرد: تلاش اصحاب رسانه در ارتقای امنیت ملی حائز اهمیت است، همانطور که اهمیت رسانه ها نیز در فرهنگ سازی و کاهش جرایم در شهرستان را نمی توان نادیده گرفت.

انتهای پیام /