زهرا حیدران از انعقاد تفاهم نامه آموزشی با مرکز فنی و حرفه ای شهرستان برخوار خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، زهرا حیدران با اعلام این خبر گفت:« از جمله راهکارهای اشتغال زایی شهرستان تعامل بین مرکز فنی و حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با شرکت ها و مناطق صنعتی جهت جذب نیروهای کارآمد و فارغ التحصیلان دانشگاه است. همچنین از دیگر مزایای تعامل دانشگاه و مرکز فنی و حرفه ای، برگزاری دوره های ضمن خدمت پرسنل فنی و حرفه ای در دانشگاه است.»

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد اظهار کرد: « با تفاهم نامه ای که با مرکز فنی و حرفه ای منعقد گردید با توجه به نیاز دانشجویان، دوره های آموزشی مهارتی پیش بینی و برگزار خواهد گردید که این دوره ها در جذب ایشان به بازار کار و موفقیت در شغل های آتی  قطعا مثمرثمر خواهد بود. »

سید رضا موسوی مسئول مرکز فنی و حرفه ای شهرستان برخوار نیز گفت:« یکی از مشکلات عمده عدم ارائه آموزش های مهارتی و عملی است که این امر توسط دولت در اختیار مراکز فنی و حرفه ای قرار داده شده است و این موضوع بیانگر لزوم ارتباط دانشگاه و مرکز فنی و حرفه ای است. »

موسوی افزود: « در مرکز فنی و حرفه ای شهرستان برخوار طرح ها و خدمات مناسبی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان پیش بینی شده است. فارغ التحصیلان پس از گذراندن خدمت مقدس سربازی با مراجعه به سامانه کارورزی در دوره های آموزشی مهارتی ثبت نام و شرکت می کنند که این طرح بسیاری از مشکلات بین فارغ التحصیلان و کارفرمایان را برطرف می نماید.»